Brzdy Touareg II

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
SAMO1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2010 13:04

Brzdy Touareg II

Příspěvek od SAMO1 »

Kolko vám vydržali brzdy na turkovi myslím aj kotúče nie len platničky. Mám naj. 60tis.km a vservise povedali že už ich treba vymenit teda hlavne na predku jazdím normálne je pravda že v lete na 21 ale aj tak sa mi to nezdá.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od Mára_VR6 »

ty jezdíš do autorizáku, co? :mrgreen: Dělal jsem tam a tohle klasika, na druhým servisu, na 60ti řeknou, že brzdy už do dalšího nevydrží a že je potřeba je vyměnit :laugh:
Nesmysl, podívej se na ně sám, koukni kolik je tam ještě destiček, změř jaká je tloušťka kotouče a když se mi pochlubíš, co máš za motor a rok, tak se ti kouknu jaká je jejich minimální síla. :wink:
A další věc, Touareg má na KAŽDÝM kole kontakt opotřebení. A až se ti na palubce rozsvítí (jakože předpokládám, že ti ještě nic nesignalizuje), tak najedeš dalších 10-20tis, než desky dojedeš.
A ještě jedna další věc :!: brzdy si nemusíš nechat měnit v autorizovaným servisu :!: můžeš kdekoliv a tím pádem ušetříš
značnou částku.

Já měnil kotouče na 150tisících - celou dobu na 20"
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od koto99 »

Ja som teraz menil po 85.000 km. Ale 95% jazdy len mesto (BA).
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od vrbic »

Mára_VR6 píše: A ještě jedna další věc :!: brzdy si nemusíš nechat měnit v autorizovaným servisu :!: můžeš kdekoliv a tím pádem ušetříš
značnou částku.
Chápu to s autem po záruce, ale když máš třeba 4-letou záruku a na 100 tisících vyměníš brzdy sám, jak to dostaneš do servisky ? Nemyslím teď ten kus papíru v palubní knize, ale myslim do ofiko programu VW. Počítám, že poctivě vedenou servisní knihu by měl u Turka dělat každý :)
Na druhou stranu moje zkušennosti s autorizovaným servisem taky není nijak pozitivní. Vezl jsem novou Audi A8 na první servisní prohlídku. Sedl si tam do křesla, dal si kafe a viděl na kompletně celou servisní plochu. Na šéfovi A8 se dělal běžný servis, výměna oleje, filtry... hotovo za 20 minut + mytí vozu a vezl jsem fakturu na 92 tisic bez dph :)

Takže plně chápu lidi, kteří to odmítají dát...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od Mára_VR6 »

Mám platit za to abych měl záznamy :?:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

SAMO1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2010 13:04

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od SAMO1 »

No dnes idem pre auto do servisu tak dam vedieť som zvedavý na tie kotuce inak s autom som bol 3krat v Alpách paso stelvio ak poznáte viete o com hovorím a 2roky som chodil do ban.bystrice 3krat do mesiaca cez sturec.

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od kochta »

Ahoj ja je měnil cca v 80 t

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od vrbic »

Mára_VR6 píše:Mám platit za to abych měl záznamy :?:
No mně se to taky nelíbí, ale až to přeci bude chtít prodat, člověk po něm ví skoro prd... Jen se ptám, jako to řešíte :) nic víc.

SAMO1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.11.2010 13:04

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od SAMO1 »

Takže brzdy komplet vymenené staré som videl zadné mali pred sebou ešte tak 10tis ale predné boli teda zošlahané platničky aj kotúče hlavne zo zadnej strany myslím tie kotúče kedže primárne sa vymienala brzdovka touareg nový má 3roky alebo 60tis.km tak som riešil teda tie brzdy ináč auto ako teraz brzdí sa nedá porovnat ako predtým brzdilo bolo mi povedané že brzdy vydržia od20tis do 100tis. podla štýlu jazdy a kde sa auto pohybuje takže neviem ak niekomu na turkovi a ešte na starom ktorý je o 200kg tažší vydržali 150tis. no neviem.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od Peterka72 »

8) Jsem ve 180000 km měnil komplet koutouče , desky a zadní pakny na ručce a podle servisky majitel předemnou 2x

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od lerak71 »

Já jsem měnil komplet brzdy ve 116tis. Před tím ani jednou. Mně se to projevilo tlučením předních brzd - tj. kotoučema. Vyměnil jsem všechno. Přední destičky byly těsně před signalizací (ještě nesvítily, ale již byly vidět kontakty). Ještě Poznámka - parkovací brzda má na zadních kolech jakési samostané vnitřní brzdění, které pokud se nepoužívá totálně zarezne. Člověk co mi to dělal mi doporučil, abych čas od času při pomalinké jízdě na bezpečném místě ! :-) ! sešlápl pomalu nožní (ruční) brzdu, aby se obrušovalo ....
K.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od ameron »

lerak71 píše:Poznámka - parkovací brzda má na zadních kolech jakési samostané vnitřní brzdění, které pokud se nepoužívá totálně zarezne. Člověk co mi to dělal mi doporučil, abych čas od času při pomalinké jízdě na bezpečném místě ! :-) ! sešlápl pomalu nožní (ruční) brzdu, aby se obrušovalo ....
K.
Preboha preco by sa to malo obrusovat? Vsak cim dlhsie to oblozenie vydrzi tym lepsie, naco mu pomahat aby sa dralo? A inak nechapem ak niekto nepouziva rucnu brzdu, ani majitel predomnou ju nepouzival a ja som musel potom menit zahryznute zhrdzavene lanka, dalsia vec je ze potom brzdi furt prevodovka v parkovacej polohe co jej asi velmi neprospieva.

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od lerak71 »

ameron píše:
lerak71 píše:Poznámka - parkovací brzda má na zadních kolech jakési samostané vnitřní brzdění, které pokud se nepoužívá totálně zarezne. Člověk co mi to dělal mi doporučil, abych čas od času při pomalinké jízdě na bezpečném místě ! :-) ! sešlápl pomalu nožní (ruční) brzdu, aby se obrušovalo ....
K.
Preboha preco by sa to malo obrusovat? Vsak cim dlhsie to oblozenie vydrzi tym lepsie, naco mu pomahat aby sa dralo? A inak nechapem ak niekto nepouziva rucnu brzdu, ani majitel predomnou ju nepouzival a ja som musel potom menit zahryznute zhrdzavene lanka, dalsia vec je ze potom brzdi furt prevodovka v parkovacej polohe co jej asi velmi neprospieva.
Hele jak jsem koupil tak prodávám. Právě, že tu ruční - nožní brzdu nikdo prakticky nepoužívá.... Tato brzda nějak nepoužívá normální desky zadních brzd - má svojí extra. Já jí občas používám, protože někdy parkuju fakt v docela prudkým kopci (hory - ca 30%) to bych jen na P fakt neriskoval ..... :-)))

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy Touareg II

Příspěvek od ameron »

Ahoj, jasne chapem. Ja ju pouzivam tiez stale, aj na rovine aj v kopci ked zaparkujem. Zaslapnut rucnu pocas jazdy sa doporucuje len po jej vymene aby si tie nove kotuce sadli. Ak si uz sadla, tak by som to uz nerobil, ale je to na tebe.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Brzdy Touareg V10

Příspěvek od MMM8 »

Poradí mi někdo jake označení kotoučů a destiček mam schánět na V10 2003 ? vin je WVGZZZ7LZ3D005438

díky ,díky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“