Dovoz GIV z Německa

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Zdravím do diskuse. Hledám někoho ochotného, kdo se v tomto orientuje. Jen ne firmu. Když jsem zjistil, kolik by to stálo, jen samotná provize tak jsem pomalu upadl ze židle(nebyla v tom ani česká TK) Na mobile.de mám již vyhlédnuto. S němčinou by problém nebyl, z té mam zertifikat. Samozřejmě zadarmo to nechci, to rozhodně ne. Provést bych to chtěl systémem naložení na vlek. Na jízdu se bojím. Jsem z Č.Budějovic.

Pokud tedy někdo o někom ochotném víte nebo jím sám jste, tak budu rád za odpověď a třeba i za usmlouvání případné slevy což tam prý jde...

P.S Měl jsem GIV, bohužel, jedna... mi nadala přednost a byla z toho totálka. GIV chci zůstat věrný.
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

Proč se bojíš cesty? Vlek vyjde na nesmysl...
Celá procedura je mnohem jednodušší, když kupuješ o např dealera-tam se člověk setká většinou s příjemným jednáním a pomocí ke značkám...
Určitě se ti někdo ozve (blíž ke tvému bydlišti), ale měj v merku víc aut v lokalitě, ať nejedeš s prázdnou...

Osobně bych u auta jako je Golf IV hledal spíš v ČR, nejsou už drahý a je otázka jestli se vůbec vyplatí do reichu pro něj jet...

PS, co hledáš za motor a výbavu?

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Bojím se, jelikož nemám navigaci. K tomu shánět dálniční známky na jednu cestu... Že to je levnější to souhlasím. Snažil jsem se o tom načíst hodně, ale stejnak z toho nejsem moudrej co se všechno musí kdybych jel sám. Navíc jsem koukal na idos a cesta vlakem je naprosto šílená :D Zkrátka najít někoho, kdo ví na co kouknout, co zkontrolovat a umí vyjednávat.

Co se týká auta samotného, tak jsem asi moc náročnej. :D Určitě nějaký TDI abych to tedy upřesnil, tak toto: http://www.mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/vw/ ... 60671.html Jinou barvu ani nehledám + tento interiér...
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

Ze Stuttgartu ti stačí mapa :D Kvůli tomu řešit plato je nesmysl přeci :wink: Btw - jaký dálniční známky? V německu jsou dálnice zadarmo...

Btw, náročnej nejsi, chápu, že se ti něco líbí - tyhle interiéry moc u nás nenajdeš - já bych bejt tebou dal přednost pořádnýmu motoru... :wink: Za 110tisic si už můžeš poměrně dost vybírat..

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

Abych trochu poradil...: Sám jsem pro auto v Říši nikdy nebyl, ale pokud umíš německy, tak bych se toho nebál - vem si někoho kdo autům rozumí a vyražte... Znám lidi co to takhle udělali a nebyl problém..

Pokud vím:
- najdi a vytipuj si víc aut v jedný lokalitě - inzerát nemusí bejt aktuální a jet 1000km zbytečně je dost naprd.
- vyřídit značky pro převoz je v D strašně jednoduchý - zajdeš s majitelem na úřad kde on ho odhlásí a ty vyfasuješ značky.
- nejsem si jistej s pojištěním, ale podle mě to je součástí těch značek (pov.ručení pro převoz - v ČR uděláš nový)
- doma uděláš klasický přihlášení - to už jde vygooglit...

Pokud umíš německy, tak není nic jednoduššího, než si tam zavolat a požádat majitele jestli by ti poradil pak (je to v jeho zájmu, je v podstatě zbytečný se ptát...).

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Děkuji moc za tipy. Tak oni jsou v SRN dálnice bezplatné?? To jsem teda netušil ani omylem. Tim ale líp :wink: Co se týče motoru, vím, neni to žádný zázrak... jedině pak chipnout. Co jsem koukal, tak tyhle 66kW se dají vytáhnout až na 85kW :) Já hlavně kvuli tomu interiéru a barvě :)

Už jen sehnat někoho kdo tomu rozumí. Platbu v Německu upřednostňují v hotovosti?
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

Uživatelský avatar
DCautomotive
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 10.08.2008 16:51
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od DCautomotive »

Kolik byla ta "provize" za dovoz auta ?

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

Jasně, že to musíš vzít v hotovosti - na kartě asi limit 100tis nemáš :D A málo prodejců bere karty :wink:

Projel si tipcars např?

Říká se, že je lepší podiskutovat o ceně už předem, když vyrazíš před snížením ceny, tak majitel už ví, že máš peníze sebou a nebude se ti chtít vracet...Ale okecat jde hodně věcí...

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Taky fakt... :D o kolik se dá tak orientačně zkusit slevit? Nemám vůbec tušení... Na tipcars jsem koukal a koukám. V tomle interiéru tam dokonce jeden je a pěknej ale jen 1,4 :(

Co se týká provize, zkusil jsem 2 firmy a bylo to od 7 do 10000 :evil: s tím, že tam byli služby jako tlůmočení, volání, pokus o slevu, odvoz od domu apod. Palivo v tom samozřejmě obsaženo není. takže když k tomu přičtu technickou po dovozu, která stojí prý 5000 a palivo tam a zpět, tak se na to můžu...

Ještě by mě zajímalo, jak je to s tím dph? Když je tedy nějaká cena na mobile.de, tak si ji mam odečíst nebo jak tohle je?
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

DPH neodečítej ani kdybys byl plátce :D

To záleží na stavu, řekni mu, že tam pojedeš se znalcem - i ty znáš GIV - tzn. že pokud to auto nebude pěkný za tyhle prachy, tak ať ti ušetří čas... Každopádně bych to srovnával se stejnýma autama - jestli sou dražší nebo levnější...

LukasFCS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 19.05.2008 19:12
Bydliště:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od LukasFCS »

Zdravím Vás a když jsem si přečetl Vaší diskuzi ohledně dovozu vozu z Něměcka, nedá mi než s úsměvem se zapojit do diskuze.Dovezl jsem si několik vozů z Něměcka, vždy jsem kupoval na mobile a od prodejce, nikoli od soukromé osoby a nikdy nebyl žádný problém.Jen je důležité pokud najdeš vůz za dobré peníze a v dobrém stavu jednat rychle a né zde diskutovat.Zájemců na dobré a levné auto je vždy spousta hlavně z řad překupniků at již čechů nebo poláků.U inzerátu je vždy telefonický kontakt a někdy i číslo prodávaného vozu a pokud jak uvádíš že umíš dobře německy zavoláš tam zjistíš zda je vozidlo ještě volné a v přípqdě že ano provedeš rezervaci bud meilem nebo faxem a domluvíš se s prodávajícím že vozidlo chceš odvézt po ose a on až si pro auto přijedeš, tak s tebou zajede na úřad pro převozní značky, které si musíš zaplatit, vezmeš eura a můžeš vyrazit pro vytoužený vůz.Takže žádné problémy tě tam nečekají a není to nic složitého pokud umíš německy je to ještě lehčí než to máme my co německy neumíme a přesto pro auta jezdíme.

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

V krátkosti řečeno přesně to o co jsem se celou dobu snažil :good:

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Tak jste mě přemluvily :) Děkuji za mě důležité info co a jak. Ozval se mi i jeden kolega z fóra, který pomůže :) Ještě jednou tedy děkuji a jak bude nějaký výsledek, tak se podělím o zkušenost.
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

peta-cb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2009 13:19
Bydliště: Č.budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od peta-cb »

Zdravím :-) pánové, děkuji, že jste mě přemluvily jet autem po vlastní ose. Specielně bych chtěl poděkovat kolegovi VWgolfGT , který se nabídl a doprovázel mě. Shodou okolností je to dokonce spolužák. Jinak Golfík je v moc pěkném stavu jak motorově tak in a exteriér je hodně zachovalý. Nejde klasicky zadní stěrač, ale ten už dám dohromady. Ještě jednou děkuji.
Golf IV 1,9TDI Generation ALH

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dovoz GIV z Německa

Příspěvek od Painkiller »

Pověz víc! Kolik jste usmlouvali?

A honem založ vlákno ;-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“