nebrzdí za deště

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

nebrzdí za deště

Příspěvek od shiTT »

Čau chlapi, kamárád má B5,5 Variant 2,5TDI a má problém. Auto brzdí tak jak má, ale pouze pokud je sucho. Když začne pršet, tak mu to nebrzdí tak jak by mělo a musí pedál sešlápnout tak 2x - 3x aby to brzdilo, jinak je hrozně tvrdej a nejde pomlau sešlápnout. Pak už je to ok. Destičky jsou cca 1,5 roku staré a brzdy asi dýl. Nemáte někdo stejný nebo podobný problém případně čím to může být? díky za každé rady
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od xingisx »

nemá zatopenej posilovač ? kontrola odtokových kanálků

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od shiTT »

No co jsme koukali k baterce tak když sněžilo tak tam nebylo mokro skoro vůbec... jenom tak běžně vlhko
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od cernohousmartin »

taky to tak mam...dokonce jsem zkoušel všechny čtyři kola namočit vapkou a pak se rozjet a zkusit zabrzdit,dělalo to uplně stejně jako když prší,někdo jsem se dočetla že za to muže špatná kombince desek a kotoučá,já mam na předku drážkované brembo a desky ATE.

Uživatelský avatar
shiTT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 23.12.2008 13:11
Bydliště: Hradec Krá-LOVE

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od shiTT »

a máš nějak ověřeno že to je tímto? :) nenašel ti nikdo nic dalšího na autě?
VW Passat 66->96->110->142->85->184kW
VW Touran 74->100kW

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od cernohousmartin »

čím myslíš že by to mohlo jinak být?taky jsem si řikal že to bude posilovač,ale když sem zkusil polejt kola vodou a na první tři zabrždění to bylo stejný jak za deště tak z toho jsem vyvodil že je to kotoučema a deskama...nedávno jsem měnil všechny hadice,kapalinu a stejně to nepomohlo.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od majkl1 »

Když to blbne po namočení kotoučů a desek, pak asi nebude chyba v kapalině, ne? :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od PlusOne »

Za deště se mi auto chová podobně, když sešlápnu pedál zlehka, tak začne "tancovat", jako kdyby přibrzďovalo jedno kolo víc. Silněji sešlápnout to v tu chvíli mám docela strach, takže nemůžu říct, jestli by se uklidnilo - a setkal jsem se s tím téměř výhradně na dálnici (rychlost cca 110+). Jinak to nedělá pořád ani za mokra, jen občas, za sucha vůbec žádný problém. Tak cca jednou za půl roku mi brzdový pedál ztvrdne, a musím na něj opravdu hodně tvrdě, aby se něco začalo dít. Potom zas třeba půl roku bez problému.
Řekl bych, že to bude kombinace několika faktorů - netěsnost v brzdovém systému, možná nestejnoměrný účinek brzd na jedné nápravě při slabším sešlápnutí, a voda - ale mám obutou kombinaci tady na klubu doporučovanou - kotouče Brembo/desky Textar, a nevím o tom, že by tu někdo měl podobný problém...no, mám na nich najeto cca 50.000 km, takže je stejně budu brzo měnit, a asi tam dám něco jiného, při té příležitosti si nechám zkontrolovat brzdy komplet, a možná preventivně vyměním hadice. Nějaké další nápady?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od M@ty »

Tak u svého Prasete jsem vyměnill gum. těsnící kroužky a manžety na všech brzdičích i s jedním orezlým předním pístkem a není problém.Vzadu Brembo kot. a dest. vpředu byly nové kot. a dest. TRW,tak pouze prošli barev. sladěním s brzdiči. Brzd. soustavě dávám zabrat asi trochu víc,ale zas se mohu spolehnout,že to zastaví.Jo a pod manžety jsem nacpal čistou silik. vazelínu,ať je to trochu nakonzervováno do soli a vlhka.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od PlusOne »

PlusOne píše:Za deště se mi auto chová podobně, když sešlápnu pedál zlehka, tak začne "tancovat", jako kdyby přibrzďovalo jedno kolo víc. Silněji sešlápnout to v tu chvíli mám docela strach, takže nemůžu říct, jestli by se uklidnilo - a setkal jsem se s tím téměř výhradně na dálnici (rychlost cca 110+). Jinak to nedělá pořád ani za mokra, jen občas, za sucha vůbec žádný problém. Tak cca jednou za půl roku mi brzdový pedál ztvrdne, a musím na něj opravdu hodně tvrdě, aby se něco začalo dít. Potom zas třeba půl roku bez problému.
Řekl bych, že to bude kombinace několika faktorů - netěsnost v brzdovém systému, možná nestejnoměrný účinek brzd na jedné nápravě při slabším sešlápnutí, a voda - ale mám obutou kombinaci tady na klubu doporučovanou - kotouče Brembo/desky Textar, a nevím o tom, že by tu někdo měl podobný problém...no, mám na nich najeto cca 50.000 km, takže je stejně budu brzo měnit, a asi tam dám něco jiného, při té příležitosti si nechám zkontrolovat brzdy komplet, a možná preventivně vyměním hadice. Nějaké další nápady?

Problém s plaváním při brzdění za mokra vyřešen - novými deskami. Textary jsem hodil do popelnice, místo nich jsem dal Bosch, a brzdí to konečně, jak má.
Co mě zarazilo, jsou malé důlky, které se mi objevily ve starých deskách, jako by se materiál vydroloval. Pokud se tam navíc za mokra držela voda, je jasné, v čem byl problém. Tloušťku měly desky ještě víc, než dostačující, takže chybějícím materiálem to být nemohlo. Možná vadná série....každopádně z desek Textar jsem na chvíli vyléčenej...
Přílohy
Obraz1031.jpg
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od Dymák »

vis jak mi to pripada? Jako ty turecky kopie - co se tyka toho droleni...
Jinak textar neni blba znacka, ale kdo vi, co to doopravdy je - dneska uz se neda verit skoro nicemu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od PlusOne »

Já to bral od SEBA, věřím tomu, že je to to, co to má být.
Ty platle mají nabržděno 50.000, takže nemůžu říct, že by byly úplně k hovnu, ale tak posledního půl roku se to za mokra chovalo tak, jak popisuju vejš - to by se stávat nemělo ani u takhle opotřebených brzd...aspoň jsem to doteď na žádném autě nezažil.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Tunningkiller
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 18.04.2008 21:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od Tunningkiller »

Dela mi to stejne, za deste katastrofa, Mam na předkách roadhouse, jak desky tak kotouce. Nejhorší byla cesta z chorvatska kdy opravdu hodne prselo, a pri desli jizde to proste nebrzdilo auto tancovalo silenym stylem, ale kdyz sem po chvilkach pobrzdoval a jakoby ocistoval ten mokry film z kotoucu tak to brzdilo :). Sam nevim co stim:)

Bull
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 26.06.2012 22:15
Bydliště: Jablůnka n.Bečvou

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od Bull »

Dělá to i na vozech,které mají na předku brzdové štíty?
A4 Quattro 1,8T

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: nebrzdí za deště

Příspěvek od majkl1 »

Kupříkladu BMW to má ošetřeno automatickým vysoušením brzd pravidelným přibržďováním jednotlivých kol a to i u "starších" ročníků.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“