Auto divně brzdí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Auto divně brzdí

Příspěvek od Demy »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Řešil jsem tu nedávno vadnou vývěvu a její chování. Po kontrole servisákem jsme zjistili, že je zřejmě v pořádku. Tak se obracím na vás s radou.
O co jde: Auto podivně brzdí. Při prvním sešlápnutí brzdy je brzdný účiten mdlý, pedál je měkčí, ale auto brzdí, musím však více šlapat na pedál. Pokud však sešlápnu pedál podruhé, je brzdný účinek o poznání výraznější. Brzdím tak v podstatě na dvakrát. Nejdříve sešlápnu pedál, rychle ho pustím a znovu sešlápnou... Pokud šlápnu na brzdu po třetí začíná pedál tvrdnou a při dalším je už úplně tvrdý. Po pár vteřinách je vše zase v pořádku.
Kapalina neubývá, kotouče a destičky jsou v pořádku, hadičky měněny loni v létě a při tom jsme to řádně odvzdušnili. Jen na zadním pravém kole jsou destičky téměř sjeté i když né úplně.
Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od PlusOne »

http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... mit=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;

Ztráta podtlaku - osobně tipuju na vadné tandemové čerpadlo.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od Ernan »

mám dost podobnej problém, ještě jsem to neměl rozdělaný ale předběžně jsem kontroloval kývání náustku na tandemu a mám pocit že se kýve. Pro jistotu jsem měnil i průchodku co vede od motorového prostoru k posilovači, zlepšilo se to tak o 5% ale když píšeš že ti to někdo kontroloval tak netuším co proč kde ale otázka je jestli kontroloval kývání na tom náustku
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od majkl1 »

Psal o vývěvě, takže tandem nemá (pokud tu není komunikační šum), v podpisu má taky vákuum. Pokud má napoprvé pedál měkký, tak podtlak je v pořádku a to včetně posilovače. Pokud mu to na druhé sešlápnutí brzdí lépe a to i v hořejší poloze, pak je téměř na jisto zavzdušněno. I bez posilovače musí být brzdný účinek vždy a ve všech polohách stejný. To, že pedál na třetí sešlápnutí tvrdne, je v případě rychlého opakovaného sešlápnutí celkem běžné, protože sešlápnutím se do podtlakové/ých komor nasaje více vzduchu, než je za stejnou dobu vývěva schopná vypumpovat. Konec konců od toho je v autě ABS, aby se na pedál nešlapalo, jak časů Š100.
Takže dle mého názoru je tu několik možností.
Vývěva sice řádný podtlak udělá (min. -0,6atm), ale ne dostatečně rychle.
V okruhu je stále někde vzduch
Destičky řádně nesedí a je mezi nimi a kotoučem velká vůle, kterou eliminuješ až po druhém sešlápnutí pedálu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od Ernan »

tak u PD je vývěva a tandem to samé ne? :D
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od M@ty »

PD nemá samostatnou vývěvu a tandem je paliv. čerpadlo a vývěva zároveň.
Odvzdušněním se nic nezkazí a vymění se alespoň rovnou brzd. kapalina. Ale ještě mě napadlo když šlápnu na brzd. pedál a pak nastartuju motor, tak jde pedál díky podtlaku v posilovači krásně do poloviny záběru.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od Demy »

Děkuji za rady... Hned jak se udělá lepší počasí, tak to zkusíme odvzdušnit. Jen pro upřesnění jedná se o B5.5 1.9 TDI 96Kw. Je možné, že se to zavzdušnění projeví až po čase? Hadičky a destičky jsme měnili na začátku léta, ale tohle se mi začalo dít někdy kolem prosince...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od majkl1 »

Mě nikdy jedno, byť důkladné odvzdušnění nezabírá. Když zavzdušníš kompletně vnitřek brzdiče, tak tam vždy pár bublin zůstane. Je potřeba auto projet a důkladně prohrkat, aby se bubliny uvnitř pohnuly. Obzvláště u zadních kol, kde je vnitřek dosti složitý (samoštel).
I když po takovém zásahu (renovace brzdiče) okruh odvzdušním, že nejde ani bublinka, druhý den, jich pár vyleze a třetí den ještě taky.
Těsnost podtlakového vývodu na tandemu (vývěvě) taky zkontroluj.
Když auto zdechneš a necháš minutu stát a pak šlápneš na brzdu, je tam ještě podtlak?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od Demy »

Pro majkl1: Tak jsem při cestě domu vypl před barákem motor. Počkal +- minutu a šlápl na pedál a byl tvrdej jak kámen.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od majkl1 »

Tak to není dobré, utíká ti podtlak.
Bude potřeba zkontrolovat vedení od tandemu až po posilovač. Nejčastěji to utíká průchodkou v přepážce před posilovačem, ale chyba může být i v posilovači samotném.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Ernan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 23.10.2010 11:30
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto divně brzdí

Příspěvek od Ernan »

no já jsem to zkoušel taky ale po cca 20 minutách co jsem byl v obchodě tak pedál normální ale když to stojí přez noc nebo delší dobu tak je pedál tvrdý :(
EX: Passat 3B5 1.9 TDI-PD, ATJ, EHW, 4motion r.v. 2000 Obrázek

Nyní: Audi A4 Avant B7 2.0 TFSI Quattro r.v. 2005 Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“