ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od jardahes »

nazdárek, chci se optat jestli nemáte někdo zkušenost se zámky ve dveřích. Nevím, jestli mi tam někdo něco zkoušel narvat nebo je něco v pytli. U spolujezdce, kufru a ve spínací skřínce jde klíč dobře, ale udo dveří řidiče ho můžu jen stěží dostat, jako kdyby se to tam nějak nemohlo srovnat. Zkusím to prostříknout a uvidím, ale na to, že by to nebylo mázlí se mi to nezdá. Všechno funguje tak jak má.
Jarda

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Galaxy »

Před nedávnem se mi to stalo to samé,taky nebylo nic vidět zvenku,žádné poškození,tak jsem ho vyndal a zjistil že je ulámaný takové zarášky té pružiny co vrací zámek zpět.Vyřešil jsem to tak že jsem vyhodil ty jazýčky co se zasouvají do centrálu a namontoval jsem dálku...Teď mám funkční akorát zámek v kufru
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

Presne tak.....nam vybrali auto zamkem u spolujezdce, ktery normalne roztrhli sroubovakem, nebo tak neco....vzali si radio, CD, cedecka, detskou sedacku a sli a jeste po sobe zamkli.......dneska jsou vsecky zamky venku, zaslepeny, krytka na klice jako na zadnich dverich a je klid...pouze jeden zamek zustal na patych dverich, co kdyby nekdy neco s dalkou.......ale je fakt, ze jsme ted koupili novou fabii a tam sly zamky hned ven vsecky jeste na prodejne a jede pouze dalka...prece jen si rikam, ze se dalka ozve vcas, nez dojde baterka uplne...teda doufam......takze, pokud se tam nekdo dostaval, nepovedlo se treba, ale ja osobne bych zaslepoval.......

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří

Příspěvek od pistahufnagl »

jardahes píše:nazdárek, chci se optat jestli nemáte někdo zkušenost se zámky ve dveřích. Nevím, jestli mi tam někdo něco zkoušel narvat nebo je něco v pytli. U spolujezdce, kufru a ve spínací skřínce jde klíč dobře, ale udo dveří řidiče ho můžu jen stěží dostat, jako kdyby se to tam nějak nemohlo srovnat. Zkusím to prostříknout a uvidím, ale na to, že by to nebylo mázlí se mi to nezdá. Všechno funguje tak jak má.
Tak jak jsi to vyřešil? Zdá se mi že mě čeká brzy podobný problém. U dveří řidiče už tam clu klíč trochá násilím, u spolujezdce už musím zabrat pořádně. Jen do kufru jde hladce i při námraze.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

ještě jsem se k tomu nedostal, ale snad o víkendu, mám toho moc. Dám vědět.
Jarda

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

tak jsem se dnes k tomu dostal. včera jsem po tom orkánu opravoval střechu na zahradním altánu, docela jí dal zabrat. Byl jsem koupit nějakej tutovej sprejík na rozhejbání zámků. Nakonec jsem si vzal osvědčené WD 40 na zkoušku. Doporučovali my ještě nějaký grafir v prášku, ale za úplně jiný prachy, tak jsem si řekl, že na test by mohlo stačit WD. Prostříknul jsem to a je to o něco lepší.Ale na finální řešení to nevidím uvidím co to bude dělat a uvidím, dám vědět
Jarda

Uživatelský avatar
TOZU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od TOZU »

omlouvám se že to před tím je anonim zapoměl jsem se přihlásit

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

TOZU děkuji za rady, ale neobjevil jsem níže uvedený návod jak to rozchodit, Až budeš mít chvilku hoď to sem. Díky moc.
Jarda

Uživatelský avatar
TOZU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od TOZU »

Tady je odkaz na stránky TDI snat ti to pomuže trvalo mě to trochu dýl ale je moc práce zetím Tom
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ht=z%E1mek" target="_blank

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

TOZU děkuji, až budeš mít chvilku napiš jak vyndat ten zámek z venku. Dík Jarda
Jarda

Uživatelský avatar
bed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek dveří

Příspěvek od bed »

jardahes píše:nazdárek, chci se optat jestli nemáte někdo zkušenost se zámky ve dveřích. Nevím, jestli mi tam někdo něco zkoušel narvat nebo je něco v pytli. U spolujezdce, kufru a ve spínací skřínce jde klíč dobře, ale udo dveří řidiče ho můžu jen stěží dostat, jako kdyby se to tam nějak nemohlo srovnat. Zkusím to prostříknout a uvidím, ale na to, že by to nebylo mázlí se mi to nezdá. Všechno funguje tak jak má.
Takhle jsem měl zničené oba zámky po odborném vykradení Sharana,zámečník co dělá autozámky mi vyměnil stavítka.Stálo to do tisícovky.

Uživatelský avatar
skaldal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubicko-Skořenice 80
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od skaldal »

Čus, dnes ráno jsem odemknul u řidiče, něco tam luplo a bylo slyšet jak dolů do dveří spadly nějaký kousky a hned mi sjely okna dolů a nešly zvednout tlačítkama a ten zámek u řidiče už nefunguje (podotýkám, že už mi ten zámek asi 14 dní občas blbnul, že když jsem odemknul, nebo zamknul, tak se jako klíč nechtěl sám vrátit zpět). Tak jsem šel ke spolujezdci a zamknul a podržel klíč a okna nahoru vyjely, ale řidičovy dveře a víčko nádrže se opět odemkly. Tlačítkama na ovládání oken jedou okna dolů, ale nahoru ne, to jde jedině tím klíčem u spolujezdce. Rozebral jsem teda řidičovy dveře a zjistil, že konec zámku, na kterým je ta pacička na zamykání je rozsypanej, koukal jsem teda na autokelly, elit apod. a nikde novej zámek neprodávaj. Co s tím? Musím do autorizovaného servisu, nebo to dělají i nějací opraváři zámků? Nebo to jde vyřešit dodatečnou montáží dálkáče, co nemám a na zámky se vyprdnout? O tom dálkáči už dlouho uvažuju, ale potřeboval bych poradit, kde co koupit a jestli zvládnu montáž sám.

Potom jsem ještě nepochopil funkci zámku na dveřích od kufru, protože někdy mi otevřít jde a někdy to je zamčené a musím chcípnout motor, abych si odemkl kufr.

Dík za jakoukoliv radu.
Sharan 2001 1.9TDI AUY automat na díly Tel.: 608977212

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: ZÁMKY: těžko se zasouvá klíč, jak to rozchodit?

Příspěvek od bodyvlk »

Co se týká opravy zámku, to ti asi neporadím, ale nový zámek by ve VW měly prodávat. Ale s tím kufrem to je takto: pokud máš nastartovaný motor a zavřené dveře u řidiče, tak kufr nejde otevřít ( ochrana proti vykradení, když čekáš třeba na červené ), jakmile pootevřeš dveře, aby se Ti rozsvítilo světýlko ve stropě, tak kufr otevřeš. Píšou, že muejí být otevřeny dveře jen u řidiče, ale mě to funguje na všech. Když dveře otevřu a zase zavřu, tak můžu otevřít kufr zhruba do těch 20 s než zhasne světýlko ve stropě.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“