Ťukání - palubka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

Ahoj,

trápí mě zvuky z palubky u řidiče jakoby u skla.. Zvuk se mi zdá jako plast o sklo nebo tak.. Ale palubka se nikde skla nedotýká, a nic spadlého tam není.. :( Zvuky se ozývají jak kdy, a je fuk jestli jedu 20 nebo 150.. Napadá vás něco? Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Goauld »

Občas to dělá sklo, když už není z výroby, ale je měněny a lepeny nově. Mě to dělá dolní roh skla u spolujezdce, když je vedro, nebo je auto řádně rozehřáty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

Já bych mít měněný neměl (alespoň tedy podle roku výroby toho skla).. A myslíš, že by bylo odlepené? Teď jsem zjistil, že ta lišta na který sedí torpédo je u spolujezdce (na druhé straně co zvuky) odlepená a kvůli tomu si torpédo nemůže sednout u spolujezdce přímo na sklo, ale že by tohle dělalo nějaký zvuky? Takže radíš zaměřit se na sklo.. Jen se zeptám - nemůže dělat zvuky ten rámeček ve kterém je za sklem VIN? Jak ten je přidělaný?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Goauld »

Zvuky může dělat cokoliv, to je na tom ta zrada. Těžko se hledají příčiny, takže říct, že se máš zaměřit na sklo se nedá. Může to způsobovat klidně to torpédo, když zvenku něco ťuká na sklo, může to působit tak jako by to bylo uvnitř auta. Na dálku ti asi nikdo pořádně neporadí, musíš to hledat sám, nejlíp když s tebou někdo pojede a bude poslouchat odkud to de. Ale u řidiče to uslyšíš jenom ty, tam se spolujezdec asi za jízdy moc nedostane :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

To je pravda.. :D Nejhorsi to je najit, odstranit to uz je lepsi.. :) zkusim odmontovat sterace, torpedo a projedu se.. :) pak se uvidi.. Aby delalo zvuky odlepene sklo, tak by uz muselo byt odlepene hodne, co?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Goauld »

Vůbec ne, stačí když je v tom tmelu nějakej bordel, nebo to prostě sedí trošičku jinak a je to problém. Proto taky záleží na tom kdo a jak to lepí, sou dobry servisy a špatny servisy. Ty špatny servisy sou schopny rozřezat tapec stropu, třeba jako to udělal někdo na mym autě, ale sem druhej majitel takže ne za mě... a taky mě to právě ťuká, akorát v rohu u spolujezdce a ne pořád, jenom za velkyho tepla, nebo velkyho vytopení auta.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

Panebože, to bych jim řezal ruce.. :( No budu koumat.. Pak sem napíšu.. Mě to začalo ale dělat z ničeho nic.. Tak uvidíme..

Ptak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.01.2010 17:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Ptak »

Taky me neco tuka v palubce. Neco jako v kaplicce pristroju, vybezek smerem k volantu. Kdyz ho chytim, tak to prestane. Nevite nekdo zda je to dute, zda tam jsou nejaky sroubky, nebo tak neco, popripade co by to mohlo bejt.Dik

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od coberk »

dela me to uplne stejne nekde to tuka pod volantem

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Goauld »

Asi se ti tam usídlil datel :lol: Ne vážně, to se těžko hledá, zvlášť když to ťuká za jízdy a ty se musíš věnovat řízení a ne hledat co kde ťuká. Může to dělat někde palubka, může to být přenášeny někde od kastle, není jiná rada, než všechno rozdělat a hledat místo kde by to mohlo být, nebo se na to vykašlat a nechat to tak, protože to muže byt zbytečná práce bez výsledku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dobytek96
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 20.09.2011 17:32
Bydliště: Vysočina

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Dobytek96 »

taky mam problem s palubkou :( kdyz na to slapnu tak ten panel okolo radia a klimatizace vrze jako prase, i kdyz stojim na miste a rukou se do toho opru tak to vrze, proste jak kdyby to bylo nejaky uvolneny.... Nebo kdyz jsem tuhle jel po opravdu spatny silnici tak neco v palubce rezonovalo takovym zpusobem, ze jsem chtel nejradsi vystoupit... Nevite nekdo cim se da odstranit? fakt me to s**e. Jediny co to resi je volume doprava. To auto ma celkem velkej kroutak, tak uz se to za ty roky asi nejak rozhejbalo, srouby jsem utahovat zkousel a nic... . diky moc
VW Golf IV 1.9 TDI PD ASZ 120 kW 374 Nm Highline EGR OFF, KAT OFF

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

Zjistil jsem, že to dělá jen když je víc pod nulou.. Zdá se mi jako kdyby se mi mezi torpédo a sklo dostal led a pak to dělá takový bordel.. :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od xerxes »

Gromda píše:Zjistil jsem, že to dělá jen když je víc pod nulou.. Zdá se mi jako kdyby se mi mezi torpédo a sklo dostal led a pak to dělá takový bordel.. :)
mysliš že to bude tim?

Uživatelský avatar
Gromda
Člen klubu
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ťukání - palubka

Příspěvek od Gromda »

U me to tak asi bylo.. :D Ale 100% to nevím..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“