Jak správně funguje ASR ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
minz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.08.2012 09:47

Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od minz »

:roll: Zdravím vás. Mam malou otazečku na ASRKO. TEd jak je ten sníh,tak se snazim rozjed pomalinku,a prece se kola protáčí,JAkmile dam víc plynu, cca 1600/2000tis. otáček, tak zacne blikat asr kontrolka. Je to tak spravne? Nebo uz ma zabirat hned? :idea: passat B5 2001. 1.6 BEn. Dík 8)

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od Demy »

Chvilku jí to na začátku trvá. Přesný otáčky kdy zabírá nevím, ale okamžitě to není. Já si nejdřív taky myslel, že mi něco blbne, ale když ASR vypneš a zkusíš se rozjet bez toho tak zjistíš jak moc to pomáhá, kolikrát se nedá ani rozjet.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od napster »

ASR nepomáhá,jen škodí. do kopce mi nikdy nepomohlo a při smyku jen škodí. v zimě je to první,co vypínam po nastartování.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od tornado1 »

to je zase názor!!! a proč tam asi je???? funguje to velmi dobře.....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od Demy »

napster píše:ASR nepomáhá,jen škodí. do kopce mi nikdy nepomohlo a při smyku jen škodí. v zimě je to první,co vypínam po nastartování.
Tak to si dovolím silně nesouhlasit. Tyhle názory jsou fakt na internetu všude a osobně je vůbec nechápu. Sám se bez ASR na sněhu a ledu ani nerozjedu. Argumentovat citlivým plynem taky nemá cenu. Když ti sepne turbo tak si můžeš hrát s plynem jak chceš, ale nikdy to neukočíruješ. Za normálních zimních podmínek je to luxusní funkce a když uvízneš tak jí prostě vypneš.

Uživatelský avatar
minz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.08.2012 09:47

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od minz »

Dík,moc všem za názory :good:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od napster »

ASR mi funguje jak má,ale mě a dalšim klukum,co hodně jezdí nevyhovuje. při smyku mi nedovoluje přidat plyn a do kopce se mi nedovolí rozjet. vždy jezdim bez ASR,ať už s passatem,tak s OII RS a u STI je neustále nastaven režim Sport Sharp. Někomu to třeba pomáhá,kdo se v zimě bojí,nebo tomu důvěřuje. mě osobně se funkce ASR neosvědčila.Nejsem jeden z těch,co když napadne sníh,tak jezděj hned 80kmh aby náhodou někde nedostali smyk. jedu podle možností. ASR mi nevadí,pokud je doplňkovou funkcí ESP. Ale je to vždy v řidiči,ne v různých asistentech.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Komatsu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.11.2012 18:31

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od Komatsu »

napster píše:ASR mi funguje jak má,ale mě a dalšim klukum,co hodně jezdí nevyhovuje. při smyku mi nedovoluje přidat plyn a do kopce se mi nedovolí rozjet. vždy jezdim bez ASR,ať už s passatem,tak s OII RS a u STI je neustále nastaven režim Sport Sharp. Někomu to třeba pomáhá,kdo se v zimě bojí,nebo tomu důvěřuje. mě osobně se funkce ASR neosvědčila.Nejsem jeden z těch,co když napadne sníh,tak jezděj hned 80kmh aby náhodou někde nedostali smyk. jedu podle možností. ASR mi nevadí,pokud je doplňkovou funkcí ESP. Ale je to vždy v řidiči,ne v různých asistentech.
Na tom co píšeš něco je!!!Pokud se tedy bavíme jen o ASR bez ESP.Fakt je ten že pokud je nasněžíno a máš před sebou kopec (jako že kopec) a potřebuješ v ňom zrychlit tak tě ASR začne fakovat a podstatě to auto zastaví :tongue: což je myslím velké - a u rozjezdu je také na sněhu ASR k Lejnu.Z mých vlastních zkušeností je lepší pneumatiku pořádně roztočit aby vyhazovala sníh ze vzorku,čemuž ASR ZABRAŇUJE!!!!
ASR mi příjde ale k potřebě když přetáhneš zatáčku a kola začnou jít rovně motor ubere a kola začnou zatáčet :potlesk:
Takže těm co tě tu hnedka dali přes pastelky vzkazuji ať popřemýšlí :pleasantry:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od napster »

neberu jejich nazor. znam i lidi, co chtej v aute co nejvic asistentu. Je pravda, ze jezdim rychleji a tyto pomocnici mi prekazi. i u Iveca jsem ho vypinal, hlavne na mokru a nebo snehu, ale jen, kdyz jsem chtel jet sajtnama napred. U sprintera mi vadilo, mozna to bylo az nebezpecny pri vypnutym ASR a rizenym smykem na kruhacich kdyz jsem chtel jet pod vetsim uhlem, tak se zniceho nic zaplo a zacalo brzdit.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Komatsu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.11.2012 18:31

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od Komatsu »

napster píše:neberu jejich nazor. znam i lidi, co chtej v aute co nejvic asistentu. Je pravda, ze jezdim rychleji a tyto pomocnici mi prekazi. i u Iveca jsem ho vypinal, hlavne na mokru a nebo snehu, ale jen, kdyz jsem chtel jet sajtnama napred. U sprintera mi vadilo, mozna to bylo az nebezpecny pri vypnutym ASR a rizenym smykem na kruhacich kdyz jsem chtel jet pod vetsim uhlem, tak se zniceho nic zaplo a zacalo brzdit.
U Mergla od nějakého roku se ASR a ESP zpětně zapíná od 20km.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně funguje ASR ?

Příspěvek od napster »

tohle byl 3.0tdi rv 2009 ale zapinal to tusim az ve 40-60kmh.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“