MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od MirekX »

hlavně taky zkontroluj, jestli máš vybrán správný kód motoru v tom TDI grafu :)
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od martin1808 »

MirekX píše:hlavně taky zkontroluj, jestli máš vybrán správný kód motoru v tom TDI grafu :)
Tak jsem na vážkách... Díval jsem se do TDIGraphu a jak uvedl v SZ MirekX v TDIGraphu v pravé spodní části žádnou možnost k výběru typu motoru nemám (měla by to být rozbalovací lišta). Jak jste na tom ostatní? (VAG 304)
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Starší verze VAGu to nemají. Například 409.1 to má.

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od martin1808 »

Tak, vypadá to, že mám hotovo. Musel jsem o zub přesadit čerpadlo a výsledek se dostavil. Máte pravdu, lehce nad modrou je to správně. Spotřeba o 0,5 litru/100km menší a motor si pěkně přede...
Jinak jak je uvedeno dole v TDIGraphu "Motor je příliš studený" tak jeho teplota při měření byla 86,6 st.C a víc se mně jej nepodařilo zahřát a to běžel dobrou půl hodinu a stále 86,6 st.C. Ve VISu jsem se dočetl, že ukazuje správnou teplotu motoru od 85 st.C. Před tejdnem jsem to na zahřátým motoru měl a nápis zmizel (napsalo to předvstřik opožděn, ale to jsem měl hodnotu malou 28-36), ale teď nějak stávkoval...
Přílohy
Předvstřik1.jpg
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

Jenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 03.06.2009 21:56

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Jenousch »

Teplota paliva 138??!!! Ujel sem asi 50 km a po navratu sem jeste nechal bezet motor chvilku na volnobeh a teplotu paliva sem mel v "bloku hodnot" 42,5 'C. Leda by mi to ukazovalo ve Fahrenheitech :-) Predvstrik mam pri teto teplote kolem 48
TDI Graf mi nejde, nevim proc. Alhambra 81kw AFN 99' VAG 3.04

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

To není konkrétní hodnota - to je pouze symbol, který jednotka dekóduje. Nic to neznamená.

Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od martin1808 »

Jenousch píše:Teplota paliva 138??!!! Ujel sem asi 50 km a po navratu sem jeste nechal bezet motor chvilku na volnobeh a teplotu paliva sem mel v "bloku hodnot" 42,5 'C. Leda by mi to ukazovalo ve Fahrenheitech :-) Predvstrik mam pri teto teplote kolem 48
TDI Graf mi nejde, nevim proc. Alhambra 81kw AFN 99' VAG 3.04
Jak píše Marek77, ta hodnota neznamená nic konkrétního, jak je uvedeno na grafu na přímce X jsou hodnoty teplot paliva, které začínají od 60 nahoru, takže ten údaj mnou naměřený by měl být v pořádku...
Důležitá je hodnota předvstřiku...
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

dres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2010 12:46

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od dres »

zdarec
chci se zeptet ohledně předstřiku..na tdi grafu mi to ukazuje hodnotu 0,ani se to nehne...poradte kdyztak co a jak..včera jsem ho nastavoval na těch 45-50..šlo to ,dneska ráno nešel natočit a předstřik jak už jsem psal na 0...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Vypadá to na nějakou chybu - buď čerpadlo, nebo povolené rozvodové kolo na klice.

richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od richigold »

Chlapi, nechal jsem si seřídit u Sharana I 81 kW AFN předvstřik. Auto mi táhne pořád stejně málo, včera jsem navštívil jiný servis, kde mi auto napíchli a řekli mi, že se hlásí chyba předvstřiku. Tak jsem dnes opět zajel za tím mechanikem, který mi to původně dělal. Auto napíchnul, ale chyba se mu nehlásila. Řekl jsem mu, že v druhém servisu, kde mají jiný program (grafika byla takové jemnější, i menu bylo trochu jiné, netuším, jestli to byl VAG), to zkrátka chybu hlásí. Tento mechanik mi řekl, že on má program přímo od Bosche a s tímto programem problémy nejsou, nastavení předvstřiku je prý v pořádku. Auto mi napíchnul, ukazoval mi graf, který koluje na tomto fóru, a k tomu pak přidal na obrazovku okénko, ve kterém běhala hodnota 4,0-4,1. Prý je to v toleranci (mezi snad 3,6-6), ale nějak jsem nepochopil, čeho hodnota to byla. Netušíte to někdo? Je to snad nějaká dávka paliva či co? S autem jsem jel cca 7 km, ohřálo se možná na 75°C, teplotu nafty to ukazovalo kolem 35°C a vzduch snad 25°C, přestože venku jsou asi 3°C - jsou tyto hodnoty dle čidel běžné?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Ta hodnota, co tu uvádíš, je divná a předvstřik to rozhodně není. Tedy aspoň ne v těch jednotkách, na které jsme zvyklí z VAGu.

Teplota vzduchu je pravděpodobně v pořádku - není to teplota vzduchu venku, ale teplota vzduchu v sacím potrubí v místě za intercoolerem. Vzduch v tomto místě je stlačený turbem (čímž se ohřívá na poměrně vysoké hodnoty) a poté ochlazen v chladiči vzduchu. Čili vcelku logicky bude teplota vyšší než v okolí.

Zkus zjistit, co ta čísla 4 - 4,1 znamenají.

Raullet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.03.2013 15:47

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Raullet »

mám předvstřik vysoko nad zelenou čarou, okolo 140, průsečík vůbec není vidět, auto však startuje dobře, ale má takový tvrdý zvuk, potřeboval bych to poladit, dá se nějak sundat ten kryt rozvodového řemene bez demontáže předku auta ??

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Proč chce rozebírat předek auta??? Copak kryt rozvodů je vepředu? Je na pravé straně snad, ne?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Dá se sundat bez demontáže předku není to potřeba.
Spíš ta otázka měla znít jestli je možné ho sundat bez demontáže držáku silentbloku.
To nejde, pokud už někdo před tebou ten kryt rozvodů mírně neupravil jako já..

Při rozvodech jsem v místě prostupu držáku proříz okno až k hraně a teď jde kryt vcelku snadno demontovat i namontovat zpět bez větších potíží nasunututím, drží jak má , neklepe, funkci plní.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, PŘEDVSTŘIK: jaká má být hodnota předvstřiku?

Příspěvek od Marek77 »

Mám to také tak a na všech vozech, co mi projdou rukama, to upravuju. Je to blbě vymyšlené.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“