1.9TDi a ojnice

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

1.9TDi a ojnice

Příspěvek od big.boby »

Nebudu moc chodit kolem horké kaše, ale mám i drobet strach.
Poslední dobou se objevují motory 1,9 s ojnicemi venku. Máte někdo s tím nějakou zkušenost a dá se tomu předcházet?

MYslím si, že je tu dost majitelů s motorem 1,9, tak by mě zajímalo, jak sena to díváte i ostatní...
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od RomanF »

Jojo, na DP foru se to resi dost silne. Hele neznam nikoho ve svym okoli, kdo by s tim mel problem. Moc se toho nebojim, je to maly procento z prodanych vozu, kde se problem objevil. Vymenuju pravidelne olej, mam chip od DP, najeto 325 tkm...
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od KJirka »

jak by to řek klasik ? Asi takhle : Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od big.boby »

kolega koupil O2 BLS 2008 s ojnicí venku a dával si tam jiný motor...
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od KJirka »

hele, já už taky nějaký ojnice venku viděl, ale proč šířit poplašnou zprávu ? Rozhodně to není epidemie.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od sharik4x4 »

Problém se týká motorů 1,9 TDi kod BLS,rok 2007-2008.Je potřeba tam dát nové ojniční šrouby a utahnout stanoveným momentem.U starších typů BKC,BXE jsem problém neviděl.

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od big.boby »

No nevim jestli to bude jenom v tomto ročním rozmezí...taky tam asi hodně bude hrát i roly DPF...

no mám konec 2006...
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od KJirka »

co má společnýho DPF s ojničníma šroubama ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od RomanF »

No tohle nemohu potvrdit ... na DP foru tohle téma začínalo vyloženě jako problém BXE motorů. Až časem se začali hlásit i lidi s BLS a dalšími.
sharik4x4 píše:Problém se týká motorů 1,9 TDi kod BLS,rok 2007-2008.Je potřeba tam dát nové ojniční šrouby a utahnout stanoveným momentem.U starších typů BKC,BXE jsem problém neviděl.
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od sharik4x4 »

Já píšu jen pouze svoje zkušenosti,měl jsem tu 6ks motorů BLS s dírou v bloku vedle olej.filtru.BXE jsem ještě neviděl s dírou ani jednou a ani to nikdo z okolí neřešil.Takže nebudu psát něco ,že jsem neviděl.A povídaček na internetu je vždy dost.Dejte sem fotku popravenýho BXE a pak tomu budu věřit.Jinak ne.

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od big.boby »

sharik4x4 píše:Já píšu jen pouze svoje zkušenosti,měl jsem tu 6ks motorů BLS s dírou v bloku vedle olej.filtru.BXE jsem ještě neviděl s dírou ani jednou a ani to nikdo z okolí neřešil.Takže nebudu psát něco ,že jsem neviděl.A povídaček na internetu je vždy dost.Dejte sem fotku popravenýho BXE a pak tomu budu věřit.Jinak ne.
a ty motory byli včem? a měly ještě DPF ON nebo už OFF? a kolik měli najeto?
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od RomanF »

Tady je fotek deravych BXE celkem dost http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100" onclick="window.open(this.href);return false;
Da se temat najit povicero, koukam treba tady jeste jedno http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110634" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo taky s fotkama BXE tady http://www.audi-sport.net/vb/a3-s3-spor ... -crap.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Je zajimavy, ze clovek z oboru jako ty, ma tuhle zkusenost jen s BLS, to fakt cumim. Osobne jsem nevidel ani jeden, neopravuju auta.
sharik4x4 píše:Já píšu jen pouze svoje zkušenosti,měl jsem tu 6ks motorů BLS s dírou v bloku vedle olej.filtru.BXE jsem ještě neviděl s dírou ani jednou a ani to nikdo z okolí neřešil.Takže nebudu psát něco ,že jsem neviděl.A povídaček na internetu je vždy dost.Dejte sem fotku popravenýho BXE a pak tomu budu věřit.Jinak ne.
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od sharik4x4 »

Je to dáno tím,že většinou dělám auta z německa a tam moc BXE bez DPF u mě není.Oni dávaj DPF i na koloběžku.
Nebudu je přít,jestli BXE je problém nebo ne,asi je to jako u BLS,některej drží některej ne.Takže babo raď .

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od RomanF »

Co jsem vypozoroval je to dany rokem vyroby motoru ty 1.9tky, na kodu mozna nezalezi. Prej 2007-8 je "sveta zvedava ojnice" problem, coz na aute mam a jezdim uz more km. Urcite i olej a chovani ridice ma na to vliv, ale i tak to neni extra velky procento chyb. Na novej motor mam nasetreno, a furt nic :drinks: asi to do pul mile dojedu a predam v klidu manzelce a detem. :mrgreen:
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi a ojnice

Příspěvek od big.boby »

A právě by mě zajímalo, jestli motory s ojnicemi měli DPF už vykchanej nebo ne...jsem slyšel, že k tomu hodně přispívá ne úplně průchozí DPF...tak jenom jestli je tam nějaká souvislost nebo a nebo je-li možné tomu předcházet ( měnit olej, netočit studený motor atd. je logické ).
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“