prosím pomoc nejde mi centrál

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
richardbalvin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2012 16:33

prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od richardbalvin »

Zdravím...tak jsem tu zas...se stejným problémem.Jak jsem již psal z ničeho nic přestalo fungovat el.viko od nádrže,po nějaké době centrál.Pak zase chvíly fungoval normálně ale ted zas dou jen dveře jen u řidiče .Zrcátka nejprve nešlo levé pak nešlo ani pravé,ted už pravé jde ale levé ne.Tak jsem se podival co tam je za komfortku tak jsem ji vcera koupil a ted jsem ji vyměnil.Ale i po výměně nic nereaguje.U konforty tak yl koberec mokrý a stále je cca 10x10cm vlhky...Kabely se zdají být opticky v pohodě až na jeden který je hnědý a je myslím upevněn na kostru auta jen tam má vodní kámen nebo něco takového šedivého...prosím poradte čím by to mohlo být.Pomohla by diagnostika pokud by se to v diagnostice dalo nastavit a vypnout safe mode?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od tornado1 »

pořádně proměřit kabely, diagnostika!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od ace_rimmer »

kabely pod kobercem ke komfortce budou uhnilé ve spojích, zatahej za ně všude tam kde jsou rozdvojené pod bužírkou, vevnitř budou shnilé. Tohle jsem řešil na podzim, byl uhnilé červené kabely pod bužírkou kde se rozdvojovaly, musel jsem je uříznout až na místě kde byly zdravé a nastavit novýma, od té doby je vše ok.

Uživatelský avatar
toninsky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od toninsky »

Presne tak isto to zacalo blbnut aj mne.
Najprv neslo palivove viecko,potom central.....
A boly to cernenomodre kable na central,aj hnedocerveny,aj sivomodry
Pozri vsetky spojene kable,ktore su izolovane ciernou paskou

richardbalvin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2012 16:33

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od richardbalvin »

Takže komfortku zase prodám...a o víkendu se podívám na ty spoje kabelů u komfortky...jen se chci zeptat cca kolik cm sou od komfortky?vim blba otázka ale nějak jsem si kabely neprohlížel.Myslel jsem ,že tam vedou kabely například od centrálu ze dveří přímo ke komfortce tak se jen ptám kde jsou cca ty černé bužírky-spoje...Takže jak sem to pochopil shnilé spoje a stačí je nastavit a pote by melo být vše ok?Já jen že mohu koupit celej smotek těch kabelů za pár korun

Uživatelský avatar
toninsky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od toninsky »

Podla mna je jednoduchsie precinovat tie spoje,ako tam natahovat komplet novu kabelaz

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od Dymák »

:arrow: richardbalvin: ty spoje kabelů jsou tak 20cm před tím boxem, co je komfortka - jak bylo napsáno, jsou z výroby přelepený černou izolačkou
odrolíš zoxidovaný a hnilý zbytky mědi, smotáš k sobě, kápneš cín, zaizoluješ a basta :wink:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

richardbalvin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2012 16:33

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od richardbalvin »

OK DÍKY.o víkendu se na to podívám a dám vědět

maxxim76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.04.2011 22:03

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od maxxim76 »

Ahoj, škoda, že se richardbalvin neozval. Řešil jsem stejný problém. Nefunkční centrál, stahování oken, víko nádrže... Konečně přestalo pršet, tak jsem se na to vrhl. Komfortka suchá, čistá, takže jsem šel po kabelech. A našel jsem rozpadlé spoje - viz. foto pro ty, co to ještě neviděli. A takových spojů jsem tam našel asi sedm. Díky vám všem za dobrou radu. Bez vás bych to těžko našel.
Přílohy
IMG_20130610_105312.jpg
IMG_20130610_105321.jpg
B5 1.9TDI 81kw r.v.1998

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: prosím pomoc nejde mi centrál

Příspěvek od ace_rimmer »

tohle je evergreen :) , tenhle pohled se mi naskytl loni, od té doby všechno v cajku, jen to pořádně zaizoluj a v zimě používej gumové koberce :good: Já jsem ty kabely ještě celé nastříkal nějakým sprejem který odpuzuje vodu..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“