Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Pasul »

duduh - Jsem rád za jakoukoli reakci. Díky

Zrovna jsem si odskočil proměřit to relé na zdroj a měřáky.

Kabely - Ještě to nemám na 100% všechno. Což i možná bude přesně ten problém jak píšeš. Jeden kablík tam možná bude zlomený. Ale popíšu přesně, jakmile to celé propísknu. Propísknul jsem to na ten konektor co je pod tapecem u zemního bodu v kufru auta. A oba kablíky co jdou na motorek jsou po tento konektor v pořádku.

Polohový spínač - prověřím. Ale odhaduji, že světlo kufru reaguje právě na tento spínač. A světlo se rozsvítí po otevření kufru.

Relátko jsem našel. Je to na fotce relé číslo 79. Celé je to divné v tom, že po zmáčknutí dveřního spínače na kufru nějaké malé napětí na ten motorek jde. Protože původní motorek bzučí a napětí na něm je asi 1 volt. I ten jeden volt dokáže vytlačit motorek z Octavie. Ovšem velmi pomalu. Proto jsem měl i podezření na to relé. Protože co jsem tak pochopil ze schématu a z toho jak jsem to rozebral, tak to tlačítko na kufru pošle impuls na to relé, které je pod volantem a to sepne napětí 12 voltů(nebo 0V) na ten motorek zase přes celé auto až do kufru.

Ale já to dám dokupy. A určitě to sem napíšu.

Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

8) Nehledej v tom složitost.Bude to + drát na motorek nebo ovládací drát na madlo.Ty staré dráty jsou tak tvrdé a tenké že se divím že to tak dlouho vydrží.Škubni to celé jeden po druhým a dej tam všechno nové.Nejlépe se silikonovou izolací jak to dávám já.Napoj to u gum. přechodky v kufru a to samé u víka. :blush: Napájet a pořádně zaizolovat smršťovací bužírkou.
Pak písni.

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Pasul »

duduh - Tak měl jsi samozřejmě pravdu. Měřil jsem to vše znovu a změřil jsem tyto hodnoty. Pokud je zapojen motorek kufru, tak naměřím asi 0,6 voltu ( Je to digitál a tak to není rychlé. A s pamětí mobilní měřák nemám. Musel bych ven s osciloskopem. A to nedám.). Pokud motorek odpojím, tak mám na konektoru 6 voltů. Nakonec jsem zjistil, že přerušený je hnědý drát. Tedy zem. Kabeláž jsem celou vyndal ven a jdu to celé opravit. Ale nechápu, kudy ten proud proteče do země, když ten hnědý drát je přerušený. To mě hlava nebere.

A taky by mě zajímalo, kterej s prominutím ko*ot tento princip vymyslel. Kdyby se kufr otevíral jednou za 6 měsíců, tak to pochopím. Ale do kufru leze člověk stále. Na jednom místě je zlomení toho svazku opravdu hodně velké. Když jsem v tomto místě kabel poohýbal, tak to začalo samozřejmě fungovat. Samotný motorek odebírá 2,3 ampéru při sepnutí. Takže odhaduji, že se přerušilo pár samotných žil v tom hnědém kabelu. A to co zbylo prostě potřebný proud nepřenese. JInak si to nedokážu vysvětlit.

Kabeláž má označení 1J5 971 182 G. Podle Etky nějakých 1200Kč.

Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

:pleasantry: Dát 1200,-Kč za kus drátu a tři konektory a za nějaký čas mít ty samé problémy?Udělej si to tak jak jsem říkal,cvaknout a dát nové kvalitní dráty.A nezapomenout pořádně pájet a potom zaizolovat třeba tou smršťovačkou.
Svítila ti SPZtka?

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Pasul »

Vše vyřešeno. Díky duduhovi za reakce. Mimochodem osvětlení SPZ zcela jistě nefungovalo. Obě žárovky byly mrtvé.

Kablík jsem ušmiknul za gumovým návlekem. Hnědý drát byl zcela přerušen. Napájel jsem pořádné měděné dráty místo těch původních tkaniček. Celkem dost špatně to jde vyndat ven z toho gumového návleku. Ovšem daleko horší je do něj nacpat nové dráty. Nakonec se povedlo.

Kabeláž zapojena a vše fičí jak má. Za novou dát 1200Kč mě přišlo trochu přestřelené. Ale tak to prostě je. Díky :good:
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

To Pasul:Kdo maže ten jede. :roll: používám jarovou vodu,hubku a protáhnu to jako po másle.

Uživatelský avatar
vulkan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 25.08.2008 11:27

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od vulkan »

zdar,mnel jsem podobny problem, kufr se nedal otevzit,ale spz svitila,taky jsem pomackal kabel v miste kde jse ohyba a motorek uz jel.. tak jsem koupil druhy pouzity za 500 ..no po pul roce znova ten samej problem.. :evil: ted uz len ty kabely vytahnout,a dat tam jine.. origo maji kratkou zivotnost :negative:
VW Golf IV
ex VW Bora
ex VW Passat
ex VW Polo

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Goauld »

Origo kabely mají životnost zhruba 10 let v případě že sou novy, ne použity :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

:lol: Tedy co 10let kupovat novou kabeláž nebo opravovat.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Goauld »

Většina lidí nemění kabeláž, ale cely auto :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

:yahoo: ...a proto jsem koupil autí s nefunkčním otvíráním kufru po domluvě o 15000,-levnější...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Goauld »

Tak to je dobrá sleva , 15 tisíc by to nestálo ani v autorizovanym servisu :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od Kubos32 »

custe mam dotaz nejde mi odmknout kufr na golfu odemikam kličem central nejde ale vždy jsem otočil kličem do leva zatahl za kliku a otevřeno tet musim točit kličem jak kre.en doleva doprava a tahat za kliku dokud se neotevře bude to zamkem http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2000.html" onclick="window.open(this.href);return false; ? nebo to bude tim patentem jak otačim kličem , v zamkach se moc nevyznam proto se ptám. Diky
Vw Golf 4 . 3dveř

i.tomi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.08.2012 19:36

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od i.tomi »

Mohu se zeptat zdali u Passatu B5 /sedan/je tento zmiňovaný kabel centrálního zámku kufru také možno rozpojit? Mám problém s tím, že mi nejde proud do motorku a motorek po připojení na baterku funguje. Proto mám taktéž podezření na to, že je někde přerušený drát, ale prozatím jsem nenašel kde by se dal rozpojit, abych jej mohl proměřit.. Děkuji za jakoukoliv reakci..

Pasul píše:duduh - Tak měl jsi samozřejmě pravdu. Měřil jsem to vše znovu a změřil jsem tyto hodnoty. Pokud je zapojen motorek kufru, tak naměřím asi 0,6 voltu ( Je to digitál a tak to není rychlé. A s pamětí mobilní měřák nemám. Musel bych ven s osciloskopem. A to nedám.). Pokud motorek odpojím, tak mám na konektoru 6 voltů. Nakonec jsem zjistil, že přerušený je hnědý drát. Tedy zem. Kabeláž jsem celou vyndal ven a jdu to celé opravit. Ale nechápu, kudy ten proud proteče do země, když ten hnědý drát je přerušený. To mě hlava nebere.

A taky by mě zajímalo, kterej s prominutím ko*ot tento princip vymyslel. Kdyby se kufr otevíral jednou za 6 měsíců, tak to pochopím. Ale do kufru leze člověk stále. Na jednom místě je zlomení toho svazku opravdu hodně velké. Když jsem v tomto místě kabel poohýbal, tak to začalo samozřejmě fungovat. Samotný motorek odebírá 2,3 ampéru při sepnutí. Takže odhaduji, že se přerušilo pár samotných žil v tom hnědém kabelu. A to co zbylo prostě potřebný proud nepřenese. JInak si to nedokážu vysvětlit.

Kabeláž má označení 1J5 971 182 G. Podle Etky nějakých 1200Kč.

Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunkční zámek kufru Bora - Vyřešeno

Příspěvek od duduh »

TO i.tomi:Máš to již vyřešené :drinks: ?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“