NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Papik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 29.03.2010 15:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od Papik »

To u toho čepu není zlomené, to je odloupnutá barva.
Ford Galaxy 1.9 TDI, 81 kW AFN, r.v. 1998

Uživatelský avatar
Papik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 29.03.2010 15:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od Papik »

Nevíte někdo, jestli na tu výměnu stabilizátoru nebude vadit, když auto zvednu heverem klasicky vepředu u prahu za nosník, podložím rameno (nevím jestli v místě předního a zadního silentbloku nebo uprostřed), a pak to zvednu stejným způsobem na druhé straně?
Předem díky.
Ford Galaxy 1.9 TDI, 81 kW AFN, r.v. 1998

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od ls »

Jinak to ani njede musí být celá náprava zvednutá jinak se kříží a stabilizátor je napružený.

Uživatelský avatar
sharan.carat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.11.2008 15:58

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od sharan.carat »

Tak jsem včéra vyměnil uložení přední tyče. Rozdíl mezi nových a starých lůžkem je patrný. Lak mám oloupaný až na kov, ale nové lůžko je dostatečné. Jen bych poznamenal, že za 2 roky měním lůžka už podruhé. Tyčky stabíku rovněž 2x. Vše na nápravě jsem před časem dával nové včetně tlumičů, uložení apod. A stejně se to vymele...někde udělali soudruzi asi chybu.
Jinak by mě zajímalo, jak ten stabík vytáhnout, chvíli jsem to zkoušel...a nevím.
Vzadu jsem lůžka také měnil, tyč (oloupanou jsem nalakoval) drží fest. Jen mi něco vzadu pořád poklepavá..tlumiče nové. Silenbloky nápravy i ramen se zdají ok. Výfuk to není. Rezervu jsem sundal. Tak nevím. Dělá to hlavně na malých hrbolcích. Na větších dírách nebo při zhoupnutí právě ne. Jsem z toho jeleni.
IMG_1212.jpg
IMG_1211.jpg

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od vhml »

Klucí jak je to teda s tou výměnou stabilizátoru? Co to obnáší? Včera se ozvala rána a bylo vymalováno.

A existují různé průměry stabilizátoru? Rád bych pří výměně dal nějaký silnější, pokud se nechá sehnat.
Přílohy
DSC00557.JPG
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od kubenec »

Zeptej se Marka. Ten to před 3 lety řešil a nějak nedořešil.
Průměry jsou 3 18mm, 18,5mm a 19mm s tuhostí pro 4x4, standartní, pro špatné cesty a sportovní podvozek. Guma uložení je stejná pro všechy a stabil. tyčka taky, ale já bych to neřešil a dal to co tam patří.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od vhml »

Sportovní podvozek to oficiálně nemá, ale do nedělního večera tam bude, tak proč ten kolíbák neobohatit i lepším stabilizátorem :-)

Zkusím výměnu pořešit teda s těma co to tu už řešili.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od kubenec »

Jak pořešíš péra a tlumiče? Ty se pro sport taky liší. A co zadek?

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od vhml »

Netřeba to tolik prožívat, on ten půlmilimetr navíc je špatně 10% na tuhosti. Stejně ten 19mm nikde neseženu tak je to skoro jedno :laugh:
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ - STABILIZÁTOR a vše kolem něj

Příspěvek od doga312 »

Ahoj, nevíte, kde by se dal sehnat přední stabilizátor na Alhambru 1.9 TDI 85 kw 2001, všude mají jen tyčky :( dík
Alhambra 1.9 2001 AUY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“