tdi PD na bionaftu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

To chonsicek: Není normální to že více jako 14dní je venku více jako -24C a mají u stojanu naftu do -18C.Staré zásoby???.A proč se tedy zdražuje ihned a nepočká se až se vyčerpá ta stará nafta???A za naftu si myslím kurevsky zaplatím a nemíním tam dělat ze sebe ještě vola který bude někde dolévat benzín! aby když dojde k selhání motoru díky paliva jako u toho známého mě čerpadlářka pak řekla:Šak jste si to zavinil sám protože jste si tam dal benzín....

:mrgreen: Prostě za své nemalé peníze chci kvalitní naftu.Němci,Rakušáci... také dělají takové kur.... jako naše tankeštele?A opakuji se: Nevěřím žádnému nápisu na pumpě.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od elit »

Na bionaftu jsem s klasikou 1.9TDi najezdil desítky tisíc km bez sebemenšího problému. Toho času byla za 13kc.
Passat 2008 BMP

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od favoV6 »

bionafta je ormalne napsana pro PD EUR0 jako mozne palivo uplne stejne jako se pise u V6stky palivo natural 98 a mozno natural 95 se snizenym vykonem
kdyz to pise vyrobce,tak na tom neco bude ne?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

TO favoV6 :baseball: Tak tedy pane kolego na to svinstvo si laskavě jezdi sám.Jde opravdu hodně poznat co naliješ u PD dieselu do nádrže.A u toho benzínu zatím :laugh: dodavatelé nemají odvahu dát takové procentuální množství příměsi řepky jako u nafty.A podle toho kolik řepky máš v nádrži tak ti i auto táhne za plynem a podle toho ti i bublá motor.Zde máš zajímavý fundovaný článek:
http://cs.autolexicon.net/articles/cetanove-cislo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tedy cetanové číslo u nafty,oktanové číslo u benzínu=kvalita.Aditiva výrobu prodraží a to přece někteří nepotřebují.
A proto to BIO ať si naše slavné EU a naši slavní ropní magnáti strčí někam do prd....Při výrobě BIO se nic neušetří a nešetří se ani životní prostředí.Traktor:1.poorá 2.zaseje 3.sklidí..výroba..A další výmluva:Pracovní příležitost.A proto Klauz domluvil další dovoz řepky z "SSSR".Dělají z nás jenom pitomce, aby se jako příměsi dále používal lehký topný olej,řepka a za složkou BIO si tak dále jedinci mastili peněženky.Zajeď si za hranice natankovat a poznáš jak se ti ztiší motor.Že by to bylo tou přidávanou BIO složkou?
A proto do nafty a benzínu patří jenom letní nebo zimní VIF.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od morlog »

tak si do PD nalejte bionaftu kdyt tak po tom touzite ale az se vam poserou vstriky tak si pak nestezujte nove stoji kolem 4x 10T ja nenatankuju ani na onu nestoji me to za to a deda ma 77KW a navicku ma ze bionaftu NE i v navodu ji ma prisne zakazanou

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

:lol: Některé Siemens vstřiky ti repasnem a vyčistíme v ultrazvuku.

:pleasantry: Je pravdou,že u TDI motoru jezdili zdejší taxikáři na olej na smažení který byl ve slevě a stál třeba 24kč/l a v té době nafta 32kč/l. Osobně jsem viděl garáž takového taxikáře a smál jsem se mu že to má jako ve velkoskladě :? Proto asi nyní olej stojí 45kč/l.

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od chonsicek »

PDčko sežere uplně v pohodě bio.. četl jsem někde na forech že borec najel s PD na čistý trafo olej 40tis a nic se tomu nestalo... jsou to jen takové řečičky aby se nejezdilo na alternativy.. .. a vyrobce to zakazuje aby se vyhl připadnym problemum.. na bio minimalně 100tis a ok.. ale nevim jestli se to oplati.. u nas ta bio neni o tolik levnější tak se mi to tam lit nechce.. kdo vi kolik by to ve vysledku žralo.. ono u těch alternativ je důležité mit dostatečně mazivé palivo a zaroven trefit spravnou viskozitu aby se dobře rozprašovalo... při nějakem hustším sajrajtu se to připaluje na vstřikach a asi i ten vykon nebude ono.. největší bububu dělaji ti co s tím nemají žadnou zkušenost.. já ji sice taky nemam ale nijak to nezavrhuju..je to každého věc jestli tam lije stolní olej nebo kvalitní vodnatou naftu od shellu.. mimochodem dneska mi strejda říkal že dlouhou dobu tankoval u shellky benal a nedavno přešel k jiné benzince co nam tu vyrostla a najede na ten benzín víc kilometrů... zajimave... čim to může být? :D
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

TO chonsicek:Říká ti něco "dvoutrubkový předehřev oleje (nafty)"?Čistil jsi někdy vyndané vstřiky a nebo měnil žhaviče?Máš ale pravdu že to auto na to BIO jede.
Naposledy upravil(a) duduh dne 02.05.2013 21:52, celkem upraveno 1 x.

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od favoV6 »

Jj budu mam plnou nadrz z byvaleho auta plus zasobu oleje,takze to nevyhodim. budu michat v jinem pomeru. a kdo by kupoval cely vstriky? to dneska dlea jen blbec. vzdy se jen meni tryska a pretesnuje. samozrejme plati pro vstrikovace BOSCH

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od chonsicek »

duduh píše:TO chonsicek:Říká ti něco "dvoutrubkový předehřev oleje"?Čistil jsi někdy vyndané vstřiky a nebo měnil žhaviče?Máš ale pravdu že to auto na to BIO jede.
měl bych snad? já jen tlumočil zkušenosti ostatních.. k tomu snad nepotřebuju čistit vstřiky nebo vědět jaky se použivá předehřev.. jen jsem chtěl říct že není tak fatální jezdit na bio jak se říká..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

To chonsicek: Dal jsem ti konkrétní otázku.Jde vidět,že nevíš co tady říkáš.Věř si na teorie.Minulý týden jsem měnil známému vstřiky.Fabka/3válec.Chtěl také ušetřit.Jezdil také na všechno.Najel pouhých 31764 km.Cena opravy byla pro něj :mrgreen:A i na těch blbých žhavičích poznáš jak ti celkově funguje spalování v motoru.

Lukass.Vala
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.05.2013 19:08

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Lukass.Vala »

Kluci nevím nevím...přijde mi to jako povídačky co se může a nemuže lít do PDček....Já mám Golfa IV 85kw, tata má Golfa V 77kw...oba máme PDčka a lijeme do toho jak bio, tak petrolej a uplně v pohodě....Tak ať mi nikdo neříká, že se to nemůže.
Když vemu nádrž obyč nafty, auto kouří jak lokomotiva....když dám na nádrž cca 7litru petráku, tak z výfuku vyletí mrak černa a pak je klid ;)
Dávejte si tam co chcete, ale pokud nekupujete auto jako nové, tak stejně nevíte co do toho lil ten před váma ;)
VW Golf IV, r.v.2000, 85kw AJM, 6ti kvalt

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od duduh »

Máš pravdu:Ať si tam lije každý co chce.A opakuji se:I na těch blbých žhavičích poznáš jak ti celkově funguje spalování v motoru.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nebo nefunguje.. :mrgreen: :mrgreen:

Známe - upálené , nafouklé žhavky atp. ..

:drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tdi PD na bionaftu

Příspěvek od Bastard »

Po tom, co mi udělala bionafta na rotačce, tak se tomuto jenom směju... Však si to tam lijte, klidně i ten petrolej, akorát se pozastavuju nad tím, proč máte auto, když ho neumíte uživit... Já s bionaftou laboroval, protože jsem chtěl ušetřit, na tom není nic špatného, je to palivo do naftových motorů, chová se to tak, ale z dlouhodobého hlediska je to nerentabilní, úspora téměř žádná a ještě navíc zvýšené nároky na údržbu motoru. Ale ku*va petrolej? Kolik ušetříš, když tam naliješ 7 litrů na nádrž? Co se dívám na netu, tak je minimálně 2x dražší jak nafta... Pokud máš přebytek petroleje, tak bych ho spíš prodával, jak lil do auta... A ještě navíc do PDčka...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“