HELP: nebliká passat

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

HELP: nebliká passat

Příspěvek od fredh »

zdravím, problém se má tak, že potřebuju něco odvézt s vozíkem. Na autě mám zásuvku tu vícepinovou( myslím 15 pinů ) a vozík má 7 pinů. Koupil sem redukci a když sem se rozjel a chtěl blikat, tak nic. Kontrolky jednou blikly a pak ani ťuk. Zkusil sem i výstražný a stejnej výsledek. Když sem dojel domů, tak sem kouknul na pojistky a byly spálený, vyměnil jsem je a auto stejně nebliká. Když tam není klíček a dám blinkr, tak to klasicky pípá, ale ani neblikne. Když spustím alarm, tak blinkry blikaj, ale víc ani ťuk.

Kde je chyba? Musí se to nějak smáznout přes vag, že ruply pojistky a je tam chyba, nebo to de i jinak?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od fredh »

takze si odpovim sam...

problem byl v relatku ve vypinaci varovnych svetel. Kokoti kteri dodelavali tazny zarizeni asi neumi vse poradne zmerit, nebo si neco kloudnyho o tom precist. Zasuvka je docela pretizena a protoze neni toto nejak ochraneno, tak po zapojeni vleku se toto stane. Origo tazny z vyroby ochranu ma. Takze sem sehnal spinac vcetne relatka z octavie a funguje to. A vlek si zatim za autem tahat nebudu.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od frodobagin »

Nedavno mi začalo cvakat relé v přerušovači blinkrů (tlačítko s výstražným trojúhelníkem) tak jsem chtěl vyměnit a ve VW mi nabídly buď verzi bez tažněho zařízení tj. 4x21W nebo verzi tažným tj. 6x21W. No nakonec to asi bude páčka, takže jsem měnil zbytečně. Uvidím.

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od klimbik »

caute, tak se mi stalo neco podobneho, akorat ze ja nemam vubec vozik :) vcera jsem jel, hodim blinkr a nic, jedno cvaklo u vystrazneho. zadny blinkr neblikal, vzdy jen jednou cvakl ten cudlik vystrazneho. vystrazne dela to same. obcas to jde a obcas ne. pri zamknuti auta normalne blikne. tak se chci ujistit, nez vsechno znicim rozebiranim, kde nejspis bude chyba. zda se mi i podle diskuse ze bych mel rozebrat/prostriknout to tlacitko vystraznych (packa by se asi rozdelavala/prostrikavala kdyz by mi to cvakalo porad, jak jsem tu cetl)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

TomasNev
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 11.10.2009 21:54
Bydliště: Šumperk

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od TomasNev »

To relatko se dela ve dvou provedenich. Jedno je por auta bez tazneho a druhe je pro auta s taznym. To pro tazne vydrzi vetsi zatez....
Passat 5,5 2001 1.9TDi PD 96kW AVF

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od frodobagin »

Takže jsem vyměnil přerušovač blinkrů zbytečně (pořád cvakalo relé, dal jsem jiný přerušovač a cvakalo to úplně stejně). Vyměnil jsem páčku blinkrů (při té příležitosti jsem dal páčku s tempomatem) a je klid. :yahoo:

Fari Jerabek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.06.2011 13:07

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od Fari Jerabek »

Zdravím
mam podobnej problém.Na passatovy mi blinkry pouze svití.a pojistky sou všechny vyměněný.čím to může být.prosím poradte

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od fantomas.69 »

Fari Jerabek píše:Zdravím
mam podobnej problém.Na passatovy mi blinkry pouze svití.a pojistky sou všechny vyměněný.čím to může být.prosím poradte
...přerušovač blinkrů (tlačítko výstražných)
Fantomas!

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od MSMisak »

Ahoj mám stejný problém, někdy se mi zasekávají blinkry (pouze svítí). Mám sice tažné ale nepoužívám jej. Problém je tedy v tom tlačítku na vystražné, které je kompatibilní jako u octavie? Myslel jsem že by to mohlo být v nějakém relátku , u felicie kterou jsem měl dříve to ovlivňovalo relé.Díky za info
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od MSMisak »

Takže dnes jsem rozebral spínač ,prostříkl kontaktolem a vystražny světla už nejedou vubec...respektive při zapnutí vystražnych světel blika jen pravá strana, na páčkách to funguje normálně.
Nevíte jaky je rozdíl v označení tech spínačů?Měl jsem tam:
3B0953235B ,ale koukám že se prodává i verze 3B0953235D.
Nikde jsem nenašel jaky spínač by měl být pro vozy s tažným zařízením, takže je tam namontované čerstvě, rok zpět po předchozím majiteli.
Jedná se o 1,9 TDI B5 r.v. 1999
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od roninv1 »

fantomas.69 píše:
Fari Jerabek píše:Zdravím
mam podobnej problém.Na passatovy mi blinkry pouze svití.a pojistky sou všechny vyměněný.čím to může být.prosím poradte
...přerušovač blinkrů (tlačítko výstražných)
dělá mi to že svítí ( nebliká ) levá strana blinkrů. myslíte že to může být tím tlačítkem výstražných ? . Když ho vytáhnu z konektoru ( tedy vyřadím ) tak je to stejné :-(

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od HoubaK »

Zdravím, přidám se také do tohoto vlákna. Potřebuji to co nejdříve vyřešit.

Když zapnu blinkr (jedno jestli nahoru, nebo dolu) tak občas bliká normálně, ale někdy se stalo, že bliknul třeba 3x a pak už nic)
Kontrolka na palubce zhasne taky a ani necvaká a nebliká.

Teď jsem v takovém stavu, že blinkr nejde žádný. Jak varovné, tak levá a pravá. Pokud nemám zapnutý klíček a dám páčku nahoru / dolu tak parkovačka jedné strany svítí vždy normálně tak jak má.

Myslíte, že je to přerušovač, nebo nějaký relátko? Mám B5.5 rv. 2001 comfortline. Bez tempomatu a bez tažného.

Poraďte prosím, teď mě čeká ještě cca 300km domů... A nějaké servisy cestou se mi nechce zbytečně zkoušet.

Dík moc!!

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od MSMisak »

Je to ten přerušovač :good:
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od HoubaK »

Uff! To jsem si odychl. A kde ho prosím najdu? Je pod tlačítkem na varovné blinkry? Nejradši bych si to vyměnil sám, pokud to není nic složitého.

Už jdu hledat nejbližší VW, nebo prodejnu dílů :-D

Představa, že 300km používám místo blinkrů ruce je děsná! :)

Díky MSMisaku!

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: HELP: nebliká passat

Příspěvek od MSMisak »

Koupíš celé to tlačítko blinkrů. Neoriginální díl kolem 300.-
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“