Klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Marek2393
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2011 16:33

Re: Klimatizace

Příspěvek od Marek2393 »

Cau mám problem s manualni klimatizaci kdyz ji zapnu tak huci a na 4 uz je to otresny nejake rady co s tim nebo cim to je diky :)

MELTOZZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2009 20:43

Re: Klimatizace

Příspěvek od MELTOZZ »

Chci se zeptat klimatizace mi nechladí, fouká mi stále teplý vzduch ikdyž mám zaplou klimu na LOW, kompresor se mi sepne chladivo mám taky, větráky se točí, na VAGU nenalezena žádná chyba. Nevíte někdo co stím myslíte že bude kompresor KO. Dík za radu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Pokud kompresor běží a tlačí, tak jedna trubka co vede do kabiny bude horká a druhá ledová. Pokud tomu tak není, může být špatnej buď kompresor, nebo expanzní ventil.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

MELTOZZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.02.2009 20:43

Re: Klimatizace

Příspěvek od MELTOZZ »

Právě že kompresor běží ale trubka studená není, poznám nějak jestli je to kompresorem nebo tím expanzním ventilem a kde najdu ten ventil dík

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Sám to nepoznáš, pozná to mašina, která změří kolik tlačí kompresor. Expanzní ventil je ta kostka do které vedou trubky klimatizace u přepážky kabiny.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Ondra A. »

Dobrý den řeším problém s klimatiazcí. Nejdříve nešla vůbec dal jsem jí naplnit (byla uplně prázdná) vakuace proběhla v pořádku takže systém udajně je těsný. Ten den po naplnění fungovala krásně. Když jsem od auta odcházel bylo slyšet sykot což jsem si zde našel že tak má být kvůli vyrovnávání tlaků či co. Ale druhý den už to nešlo tak mi asi nezbývá nic jiného než zjistit jestli tam medium je nebo ne? Prolezl jsem to celé a jediné co mě zarazilo byl expanzní ventil který je nějak olezlý nebo co. Nemá někdo tušení co bych měl propátrat ? Zde foto ventilu http://2i.cz/4c203e14c7" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Vakuování neodhalí netěsnost, dělá se proto, že při plnění v systému nesmí být žádný vzduch. Pokud jsi slyšel syčení, tak klima evidentně někde netěsní, když už to syčí, tak je to extra netěsnost. V klimaservisu ti musí napustit barvivo, aby bylo vidět kde chladivo uniká a potom spoj přetěsnit. Popřípadě pokud je někde díra, tak danou část vyměnit. Technikovi mělo být podezřelé už to, že je klima úplně prázdná a měl ti rovnou říct, že je potřeba tam dát barvivo a přijet znovu. Pokud je to ale nějakej garážník, tak se není čemu divit.
Na tom ventilu mi to připadá spíš jako námraza, takže je možny, že to uniká někde u něho. Pokud to námraza není, tak je to jenom oxidace hliníku, nic co by muselo nějak moc vadit. Máš dost orezlej plech kolem ventilu, to by svědčilo o tom, že to uniká právě tam.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Ondra A. »

Je to oxiadce hliníku ale to syčení jsem slyšel někde tam odsud nebo možná zpoza palubní desky jak je tam někde schovanej výparník. No tak já tam za nima zajdu at se podívaj UV lampou a kouknou jestli je tam medium nebo uteklo. Ale mám za to že tam na té mašině svítilo když to běželo test těsnosti a běžel u toho čas.
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Mašina zkouší těsnost, jenom tím vakuováním, ale to je špatně, protože při podtlaku má netěsnej spoj tendenci se stahovat k sobě a netěsnost se neodhalí. Těsnost se zkouší přístrojem, který napustí do systému dusík a sleduje pokles tlaku. Některé novější a dražší plničky tuto funkci mají už v sobě integrovanou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Pisi9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.03.2012 21:08

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pisi9 »

Ahoj,
Chtel by se Vas zeptat jestli nekdo nevi nebo dokonce ma zkusenosti s dodavanou klimatizaci do golfa iv. Pujde to? Diky moc za rady.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Téma o dodělání klimatizace už tady někde je, musíš hledat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: Klimatizace

Příspěvek od czab »

Zdravim golfisti, můj golf je moje první auto s klimatizací a měl bych pár dotazů. Je nutné soustavu nějak preventivně plnit ikdyž mi teď v poho chladí (nvm jak plnil předchozí majitel)?? Je možná že by si s klimou něco stalo když dojde chladící médium nebo jen přestane chladit a bude nutno doplnit?? A musí se o komponenty klimatizace nějak jinak starat (olej a pod)?? Díky za odpovědi
Golf IV 1.6SR & lpg

120milan45
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.04.2013 16:07

Re: Klimatizace

Příspěvek od 120milan45 »

zdravim chcem sa opytat mam VW golf 4 manualnu klimatizáciu a mam taky problem že pustim klimu a nefuka nejaky extra studeny vzduch kompresor zapina napln tam mam novu čo tomu može byt ??

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: Klimatizace

Příspěvek od czab »

czab píše:Zdravim golfisti, můj golf je moje první auto s klimatizací a měl bych pár dotazů. Je nutné soustavu nějak preventivně plnit ikdyž mi teď v poho chladí (nvm jak plnil předchozí majitel)?? Je možná že by si s klimou něco stalo když dojde chladící médium nebo jen přestane chladit a bude nutno doplnit?? A musí se o komponenty klimatizace nějak jinak starat (olej a pod)?? Díky za odpovědi
Nikdo nic? Mozna vam ty dotazy prijdou uplne blbe' ale opravdu by mi to pomohlo. Nerad bych zbytecne vyhazoval penize.
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

czab píše:
czab píše:Zdravim golfisti, můj golf je moje první auto s klimatizací a měl bych pár dotazů. Je nutné soustavu nějak preventivně plnit ikdyž mi teď v poho chladí (nvm jak plnil předchozí majitel)?? Je možná že by si s klimou něco stalo když dojde chladící médium nebo jen přestane chladit a bude nutno doplnit?? A musí se o komponenty klimatizace nějak jinak starat (olej a pod)?? Díky za odpovědi
Nikdo nic? Mozna vam ty dotazy prijdou uplne blbe' ale opravdu by mi to pomohlo. Nerad bych zbytecne vyhazoval penize.
Klima se většinou nechává překontrolovat a doplnit jednou ročně před sezónou, když dojde médium, přestane chladit, nic se sní nestane si myslím, pokud máš climatronic, tak myslím bliká displej když je málo chladícího média, mazání je myslím obstáráno motorovým olejem(na 100% to nevím) ale nikdy jsem nic neměnil
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“