Klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

czab píše:Zdravim golfisti, můj golf je moje první auto s klimatizací a měl bych pár dotazů. Je nutné soustavu nějak preventivně plnit ikdyž mi teď v poho chladí (nvm jak plnil předchozí majitel)?? Je možná že by si s klimou něco stalo když dojde chladící médium nebo jen přestane chladit a bude nutno doplnit?? A musí se o komponenty klimatizace nějak jinak starat (olej a pod)?? Díky za odpovědi
Klimatizace by se měla každy dva roky "doplnit", což dělá přístroj k tomu určenej a zároveň vymění i olej v soustavě. (rozhodně se nikam nedává motorovej olej jak píše Kutil001, to je absolutní nesmysl) Okruh klimatizace je pod tlakem a uživatelsky se nedá nijak opravovat.
Co se týče o další starosti, tak je pro tvůj osobní komfort důležity mít čístej výparník klimatizace. Tohle většinou dělá taky servis, ale můžeš si to udělat i sám, protože je dobry to provádět každyho půl roku, aby na výparníku "nerostly" bakterie. Jak na to je tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=216527" onclick="window.open(this.href);return false;

120milan45 píše:zdravim chcem sa opytat mam VW golf 4 manualnu klimatizáciu a mam taky problem že pustim klimu a nefuka nejaky extra studeny vzduch kompresor zapina napln tam mam novu čo tomu može byt ??
Buď je kompresor špatnej a netlačí dost, nebo ti nefunguje klapka rozdělení teplej/studenej vzduch. Klapku bys poznal tak, že po otočení kolečkem nejde nikdy úplně horkej, vzduch, nebo vzduch z venku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Klimatizace

Příspěvek od Kutil001 »

Goauld píše:Klimatizace by se měla každy dva roky "doplnit", což dělá přístroj k tomu určenej a zároveň vymění i olej v soustavě. (rozhodně se nikam nedává motorovej olej jak píše Kutil001, to je absolutní nesmysl)
neřekl že se do klimatizace dává motorovej olej, jen jsem napsal že si myslím, že je klima napojená na mazací okruh motoru ale že to nevím na 100%, ale jsem rád že jsi to objasnil, zase vím víc
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: Klimatizace

Příspěvek od Hladasek »

zdravím chlapi mám problém koupil jsem auto z dovozu z IT a doufám že se pomalu, ale jistě dostavam ke konci oprav...zatim jsem klimu nepotreboval ale k veci:
kdyz to zapnu na AUTO tak to zacne hrozně mlátit a bouchat když dám ECON tak je ticho parkrat jsem to zkousel a obcas to neboucha, ale nechladi syci to z vydechu takze je urcite prazdna ale spis me zajima jestli to mam nechavat vubec plnit nebo je ten kompresor v háji máte s tím někdo zkušenosti ?
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Pokud bouchá, nebo mlátí, tak je něco špatně a je potřeba zjistit příčinu toho zvuku. Kompresor nemusí být nutně vadnej a může to dělat jenom spojka kompresoru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: Klimatizace

Příspěvek od Hladasek »

diky no zkusim to nejak vyzjistit
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Klimatizace

Příspěvek od krejča »

Zdravím. Řeším teď takovej problém. Udělalo se pěkně tak jsem konečně zapnul klimu. Jenže v interieru po zapnutí poslouchám takové syčení šumění šustění z pod palubovky. Nejvíc to je slyšet když vypnu klimu a pak motor tak ty zvuky jdou slyšet ještě tak 10-15 vteřin. Klima chladí nádherně takže si nemyslím že by někde náplň ucházela. Kdyby ucházela tak ujde po pár zapnutí klimy a nebude chladit. Je to manualní klima a kompresor je ani ne rok nový a celý systém je těsný. Nesetkal se někdo s tím to problémem???

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Zesil si rádio, nic víc s tím neuděláš. Teoreticky může být na vině expanzní ventil, ale dokud to chladí, tak bych to neřešil. Možná by pomohlo mašinou odsát a pročistit chladivo. Tyhle zvuky to dělává, když je chladiva málo, pokud máš jistotu, že nikde neutíká, tak to neřeš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Klimatizace

Příspěvek od krejča »

Dobrá mám za nedlouho cestu do servisu tak to nechám napíchnout vycucnout a naplnit. jinak dík za vysvětlení.

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od AlanAlda »

Buď je kompresor špatnej a netlačí dost, nebo ti nefunguje klapka rozdělení teplej/studenej vzduch. Klapku bys poznal tak, že po otočení kolečkem nejde nikdy úplně horkej, vzduch, nebo vzduch z venku.
Dneska jsem byl na doplnění klimy, která funguje jak má, ale pravděpodobně se jedná o závadu na kolečku (manuálním) kde reguluju teplotu. Před půl rokem se palubovka cela rozebírala a tak mám zato, že se tam někde něco nezapojilo jak mělo.
Co poradíte - po čem je lepší jít jako první? Mám rozebrat středový panel a mrknout se na lanka nebo mám jít přímo po klapce? Co bude jednodušší. Má někdo zkušenosti ? Nechám si poradit.

EDIT: středový panel rozebrán - v uchycení lanka problém není takze to bude někde u tech lopatek . Nasel jsem jeden box uprostred vzadu za ovladacim panelem - ale nevim jestli to chodí jak má
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Uživatelský avatar
Folvik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1220
Registrován: 07.07.2008 12:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Folvik »

Ahoj mám problém s klimou, 4 roky jela bez potíží jen jsem doplňoval a jednou menil trubku do které se vydřela díra. Teď ale se mi stalo že při doplnění vše proběhlo dle přístroje bez potíží a klima je OK, nicméně není. Přes VAG se nenačte řídící jednotka. Když jsem ji vyměnil za novou, klima se spustila, sahary se roztočily a vše běželo, ale jen jednu jízdu. Teď zase nefunguje, nevíte kde může být problém, když nejde načíst na VAGu řídící jednotka? Může být problém ve spínači manuální klimy? Mám jít po kabelech? Čerpadlo jak dám napřímo tak šlape jak má. Nemáte někdo schéma zapojení klimy? Díky za každou radu. Případně kdo by mi z Ostravy na to koukl?
:-) Dont worry be happy :-)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Manuální klimatizace nemá žádnou jednotku, která by šla načíst, to umí jenom climatronic. U manuálu je jedinej řídící člen jednotka dochlazování co je pod baterkou. Do ní sou napojeny všechny čidla a spínače.
Občas se u manuální klimy stane, že je vadnej přímo spínač klimatizace v interiéru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od AlanAlda »

problém byl vyřešen a to vypadnutým kolíkem co ovládá lanko a lopatky naklápění studený/teplý vzduch - takže jsem ji nasadil zpátky a vše opět funguje jak má...
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Michi123 »

Me uz klima chladila malo a spis taky jak se ji chtelo tak jsem ji zajel doplnit ale zjistili mi netestnost ale i tak jsem tam mel 300g coz je asi polovina... Doplnil mi to do plna s tim ze mam prijet pristi tyden a kouknou mi na to.. Merakem taky zadny unik nezaznamenal.. Klimatizace chladila paradne ale pri dalsim startu mi zacal blikat klimatronik ukazoval chybu cislo 318 a zjistil jsem ze cerpadlo je chvili zapnute a pak se vypne pak zase zapne a stale dokola.. Cim to muze byt? Ono je to i neprijemne pri rozjezdech kdyz se vam to sepne pri rozjizdeni... Zda se mi jak kdyby uz to ta spojka na kompresoru nemohla prenest tak se vypne ..
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Střidavy vypínání a zapínání kompresoru je většinou způsobeny nefunkčním větrákem a přehříváním média, což vytvoří vysokej tlak a tlakovej spínač vypne kompresor. Zkontroluj, jestli ti při zapnutí klimatizace běží oba ventilátory na první stupeň.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Michi123 »

Oba se toci...
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“