Jakého Touarega schánět?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

Vsak prave preto ze ich nebude vela ich treba zhanat (vid nazov temy :mrgreen: ), diezel 2.5, 3.0 najdem v inzeratoch hned to netreba zhanat to najdes hned. A spotreba je podla manualu 15,9 co je len o 2 litre viacej ako mam ja a pritom 2x viacej valcov keby bol za dobru cenu v dobrom stave tak neviem neviem.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od lukassvoboda »

ameron píše: W12 :good: :good: :good: vyriesene a zamknut temu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Taky bych to tak viděl :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
malkovicz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 04.02.2010 18:09
Bydliště: okr. Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od malkovicz »

ojik píše:
malkovicz píše:Čau nechci zbytečně zakládat nové téma tak se ptám zde. Chtělbych se dozvědět něco víc o verzi s motorem 5.0 TDI V10 všichni doporučujete 3.0 TDI V6 vím že 2.5 R5 stojí za starou bačkoru ale je tu dost málo info o desetiválci myslím že se dá sehnat za slušný peníze a s daleko lepší výbavou než šestiválec 3.0 TDI dík za info.
U v10 je vybava vzdy excelentni,s w12 jsou to vrcholne modely.Ale vem si,ze to jsou dva motory 2,5tdi vedle sebe.Takze,kdyz rikas,ze je 2,5tdi na nic,tak V10 tdi musi byt 2xnanic.Coz tak uplne neni pravda.Je to perfektni svezeni,ale pri vetsine servisnich praci musi motor ven z auta,coz do znacne miry prodrazuje a komplikuje opravu.Tento fakt tak trochu tlaci ceny dolu.Jinak kdosi kdysi napsal:Motor V10 od Volkswagen je neuveritelnou smeskou konstrukcnich omylu :blush:
Ale i tak bych si ho ja osobne asi koupil :D
Já jen tvrdím co jsem se zde dočetl když jsem se ptal jaká je nej motorizace tak mi bylo odpovězeno 2.5 nebrat jedině 3.0 tak spíš pátrám jak je to stím 5.0 právě o tomhle motoru zde není moc info
Obrázek

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

No ale V10 je zlepeny z dvoch 5valcov z tych 2.5 co vsetci pisu ze nebrat, tak na tom co pisal ojik asi nieco bude staci sa nad tym zamysliet :)

Uživatelský avatar
malkovicz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 04.02.2010 18:09
Bydliště: okr. Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od malkovicz »

No asi na tom něco bude nakonec je opravdu nejrozumnější motorizace 3.0 TDI V6
Obrázek

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od PÁJA77 »

Co třeba tahle W-12ka,ta by se Ti nelíbila? Nějakých zbytečných 140 tis.euro.
Přílohy
novinky_volkswagen_vw-touareq-w12-coverefx_vw-touareg-w12-se-coverefx-002 – kopie.jpg

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od MMM8 »

mám V10- 2003 přečipovaného na cca 265kW..již 5 let šlape jak hodinky - je to super vozitko - nikdy jsem s nim nejel za vic než 13.5l nafty ..na dlouhe trasy 10.5-11 l na pohodu z průměrnou rychlosti cca 90km/h

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od lerak71 »

Já mám již přes 8let (přesně 8let a 4 měsíce :-) ) Touarega 2,5TDI automat. Mám ho od "novoty", takže bohaté uživatelské zkušenosti. 5 let ho mám chip na 150Kw a 500Nm krouťáku. Despektu k tomuto motoru moc nerozumím.... Ano neni to commonrail, ale staré PD, ale na druhou stranu jak říká kamarád - motor prověřený dodávkami německých pekařů ..... :-) S tím chipem jezdí pěkně (v roce 2004 jsem ani neměl moc na výběr - jen 3,6V benzín, 2,5 a 5,0), dlouhodobá spotřeba 11L. Ale jezdím hlavně po dálnici tachometrových 140km/h v kopcovitém terénu D5. Po okresce do 90km/h to umím i za 8,5 :-). Znám několik lidí s 3,6benálem a jezdí za 17-18L a to jdou po dálnici do 120!
Auto mne NIKDY nenechalo "na cestě" !!! (mám tedy najeto poměrně málo 134tis :-) ) ,ale stejně... Porodní bolesti (xenony, senzor deště, motorek opěrky, apod.) byly vyřešeny v rámci prvních dvou let záruky. Od té doby jsem řešil pouze: prasklá trubka ke klimatizaci, loni ve 105tis. prasklé svody, brzdy jsem měnil jen jednou a to ve 115tis! (sehnal jsem origo desky a kotouče z německa za 6000,-Kč bez daně), snímač výšky podvozku , 1x jednotku xenonu. Jinak běžná údržba - náplně apod.
Jinak také jsem chtěl původně manuál, ale nebyl k dostání a dnes již bych nic jiného nechtěl !!!!!!

Jak píšou kluci - spotřebu nelze srovnávat s pašíkem ani náhodou, ale svezení také ne .... :-)

Je to nákladná milenka, která ale umí potěšit ....

Koupi zdar

Uživatelský avatar
malkovicz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 04.02.2010 18:09
Bydliště: okr. Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od malkovicz »

A co ta 4.2 s LPG to se člověk dostane na provozní náklady jako u nafty. Spíš mě zajímá porovnání s 3.0 tdi se servisníma nákladama.
Obrázek

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

Ja som taky zhanal ale som nezohnal tak mam 3,2 :mrgreen: Ja by som do neho siel ak zozenies v dobrom stave, nie je ich vela. Ja hlasujem urcite za tuto moznost :pleasantry:

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od n_ox »

Taky se připojím .. snad mě neukamenujete :)

Jak jsem tak pochopil .. jezdíš dálky .. osobně bych Tě tlačil do V10 a to z několika důvodů ..

bohužel ho nenajdeš nikde v manuálu a na autě je téměř vše oproti v6 2x :D

ale na druhou stranu .. máš před sebou sílu kterou můžeš kdykoli využít .. v10 díky výknu a krouťáku .. má menší spotřebu na dálce než v6 a to klidně i o 2 litry ..

motor se nemusí tolik točit .. a zvládne vše na pohodu :)

to co jedeš s V6 na 2500 otáček si v10 bublá svejch 1300 :)

dálky s v10 jezdím okolo 8,5l/100km :)

klidně pošlu foto :D
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od cotijedotoho »

ahoj, taky pomalu pokukuju po turkovi a zajímalo by mě proč je ta 2,5 tak naprd? tím pádem i 5,0 když je to 2 x 2,5?

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

Pro: cotijedotoho (Mimochodem hustá přezdívka)
Hele já pokukuju už půl roku, pročetl jsem nejen toto, slovenské i německé Fórum + i fora u T4 a T5 Stáhl si veškeré servisní manuály, Elsu, i si už koupil diagnostiku wcds.

Osobně si nemyslím že 2,5 jsou tak špatný. Maj dvě záludný věci 1. je vodní čerpadlo, ale po pročtení všech návodů není výměna nějak tragická a dle rad lze měnit bez sundání hromady věcí natož vyndání motoru.
2. blbá věc jsou PD vstřiky. cena za repasy je cca 3000 kus problém je že jich je 5 :) tedy 15.000 což ale né vždy jsou v háji všechny, spíš je horší, že od nich může být vymačkaný lože. A i stejné to bude i u V10 páč to jsou dvě dvaapůlky, ale....
Auto (2,5) stímhle motorem seženeš vždy o pořádnou částku levnější, minimálně o 30-50 tisíc ve stejném ročníku, tedy ti zbude hromada peněz na to aby si dal auto do kupy. Navíc tím že je motor slabší nekupujou si ho moc tahači, nebo střelci a i převodovka nedostává tolik na zadek.
Navíc auto nemá klasické rozvody ale ozubená kola, takže tady taky trochu ušetříš. Já se vezl ve 3 2,5kách stím že jedna byla po chipu a rozdíl byl malinkej, zato ty dvě bez chipu, byl rozdíl velkej ta jedna vůbec netáhla, takže podle mě byli právě v háji ty vštřiky. Ta co táhla jela skvěle a za 9 litrů co jsem jí zkoušel na 30 Km (jak z nohou na plynu tak lechtavě abych si zjistil za kolik jede nejmíň.) Samo každá mohla vážit nepatrně jinak v jedný jsme seděli dva a vdruhý 3 a měla příčníky (ale to byla zrovna ta co jela líp) Asi spíš hodně dělá suběktivní dojem jak se o to auto kdo staral. Třeba jsem v Čakovicích za Globusem viděl jednu 3,2 benzín, neměla ani moc najeto, ale prostě na to auto každý kašlal a to bylo na poslání na vrakoviště..
Ale prostě myslím, že lepší je (když šetříš) 1. čekat a dlouho hledat a za druhý vzít radši 2,5 v ohodně lepším stavu než 3,0 V6 co je nejlevnější, ve výsledku bude pak určitě dražší....
Pokud nejsi závodník ale chceš ohodlíčko vyblbnout se v terénku, v zimě zajet na hory, mít hezký auto do 300tis tak určitě tu 2,5, pokud máš připraveno 400 (což jsem pochopil, že nemáš) tak pak teprve 3,0

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od cotijedotoho »

Díky za lichotku :lol: :lol:

taky si myslím že to s tímhle motorem nebude nějaká hrůza, sice to nebude závoďák, ale pojede, hlavně líp na ten motor seženeš díly když jsou i v T5, jenom pořád hledám důvody proč nevzít V10, cena je podobná ale výbava jinde

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

No pro mě by bylo důvodů asi víc. Auto je zase o něco těžší, u toho motoru nebude moc místa, takže vše se bude opravovat hůř, vše je zdvojený, tak se i hůř bude hledat chyba, vem si dva vzduchový filtry, dvoje sání dvě turba, dvoje svody výfuků. Zase tím, že ten motor bude jen tak bublat by měl být míń poničenej, Zase si říkám chudák převodovka zvládnout takový krouťáky.
Já ale mě ber trochu jinak, bych do něj nešel. Nejsem závodník. Jezdím podle předpisů a spíš mám radost, když zvládnu jet za co nejmíń (teda nejmíň v rámci Touarega :). Určitě budeš mít výhodu vtom, že jsou nejlevnější, takže ti zase zbudou peníze na opravy. Navíc tady na fóru, je jeden borec co vyloženě dělá tyhle motory, tak ti to dá do kupy.
Já zatím koukám po 3,2 benzín. Motor je primitivní, tak si ho opravím sám, a taky jsou levnější tak budu mít rezervičku prozměnu na spotřebu :) Ale taky nevím no, tak to zatím neuspěchávám a koukám. Co je mi líto, že tyhle motory nemaj přihřívače, takže žádný nezávislý topeníčko. Taky koukám po Cayennech, protože jsou pomalu i levnější :) Akorát pojistka je vyšší :/

Odpovědět

Zpět na „Touareg“