ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od M@rty74 »

A kde to na SAGu přesněji je???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

lubos33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.06.2011 20:41

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od lubos33 »

Nevím jestli to tu někdo psal ale měl jsem taky problém s vodou na podlaze u spolujezdca.Mám střešní okno a po dlouhém pátrání jsem zjistil že je vypadená trubička co svádí vodu z okna dolů do odtokáčů. Nasadil jsem na ní měděnou přechodku 18-15 co používaj topenáři a je po problému.

Uživatelský avatar
daniello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 28.01.2008 01:43
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od daniello »

M@rty74 píše:A kde to na SAGu přesněji je???
je to v casti vyfarbenej na cerveno
Přílohy
vw-sharan-1-9tdi-186818.jpg
Obrázek

CHOBOTNICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2010 07:29

Dešťová voda v kabině, doslova po kotníky!

Příspěvek od CHOBOTNICE »

Po silném dešti se objevý u řidiče celkem velká louže, u přívalových dešťů je to doslova po kotníky! Kde jsou u SAG kanálky na odvod dešťový vody z prostoru pod sklem. Podle předběžného průzkumu se zaplní prostor pod stěrači vodou, ta se valí do motorového prostoru a část vody proteče hlavním kabelovým svazkem dokonce i do kabiny u řidiče.
Mareček

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Dešťová voda v kabině, doslova po kotníky!

Příspěvek od hiero »

Nie len cez kablovy zvazok..kabinovy filter je pre vodu priechodnejsi...
Naposledy upravil(a) hiero dne 29.10.2013 18:06, celkem upraveno 1 x.

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Jiří Marek »

Tak dnes jsem řešil po pročtení tohoto vlákna vodu pod kqbercem u řidiče. Voda natekla uvolněnými příchytkami krytu stěračů,které jsem odstranil a oválné otvory prozatímě přelepil lepenkou.Zkouška proudem vody-OK.Zajímavé,ale je,že na druhé straně je sucho i když příchytky jsou ve stejném stavu.Tak se těším čím mě ještě moje alhambra překvapí. Jirka.

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Lolik »

Při opravě nefunkčního zámku vzadu na 5-tých dveřích (kufru) jsem zjistil příčinu jeho zreznutí a to díky zatékání klikou. Důvodem opravy bylo to, že při uzavření se nezajistil ani na jednu západku a kufr byl stále nezajištěný a šel otevřít bez použití kliky i při uzamčeném aut, což je v dnešní době nemilé… :negative:

Po zprovoznění zámku promazáním a rozhýbáním narezlé nefunkční západky, která se má díky pružině vracet jsem zjistil při zpětné montáži, otevřeném kufru a deštivém počasí že se kolem výstupku, který ovládá spínač pro otevření servo-pohonem dostává voda do vnitř kufru a kape na mechanizmus zámku, který následně rezne a stává se postupně nefunkčním. To samé se určitě děje i za jízdy v deštivé počasí.

Chtěl bych se zeptat zda mě tam nechybí nějaké těsnění nebo to je další neduch výrobce a zda-li by se tam nedalo něco nacpat aby tam nezatékalo???
Přílohy
Orezlá klika
Orezlá klika
Západka pro zajištení kufru
Západka pro zajištení kufru
Zatékání klikou
Zatékání klikou
Zatékání klikou
Zatékání klikou
Takhle to vypadá při otevírání kufru. Kolem výstupku je díra jak do kanálu.
Takhle to vypadá při otevírání kufru. Kolem výstupku je díra jak do kanálu.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

thezero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 16.10.2010 11:50

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od thezero »

Ahoj, už jsem tady viděl dve stejné otázky, ale bez odpovědi. Zateká mi u spolujezdce výztuhou podlahy, jakoby hrb vedouci od přisttojovky k sedadlu. Neveřil bych, ale z kulatých zavařených míst při dešti vzlíná voda ve sváru. To znamená, někudy se tam musí dostávat, ale zaboha nevím kudy... Nemáte někdo představu???

radik63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.08.2009 09:46

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od radik63 »

Vážení,

také jsem řešil zde mnohokrát popsaný problém - jezírko po prudkém dešti na podlaze u spolujezdce. Mám Sharana r.v. 99. Po šáhnutí pod palubní deku jsem zjistil, že zatéká přes izolaci úplně vpravo, kolem stěny karoserie

1. Kontrolu těsnosti skla jsem vyřešil sejmutím rohového krytu v kabině u bočního trojúhelníkového okénka. Kryt je zacvaknutý, jde sejmout jednoduše, zpětná montáž vyžaduje správný postup nasazování - jinak sedne špatně. Po sejmutí krytu se odkryje vyústění krytu sloupku, pokud by zatékalo pod sklo, zde by voda musela být vidět. Výsledek - žádná voda při polévání zvenku, i když dole to vesele teklo - takže sklo OK, což jsem si i myslel - je originální, nevyměňované

2. Kontrola svedení vody stékající po čelním skle do motorového prostoru směrem do prostoru podběhů. Voda odtékala OK, po demontáži plastových krytů podběhu jsem zjistil pouze vyústění svodového tunelu (ca 2 x 3 cm), žádné zanesení. U této verze Sharana není v podběhu co řešit - prostor pro svedení vody pod podběhem je tak velký, že si nedokážu představit jeho ucpání. Nejsou zde také žádné otvory, kudy by se voda mohla dostávat do kabiny - jen zminěný tunýlek a otvor ca D10 pod ním, ktery odvádá vodu z plochy hrnce tlumiče. Zatékání kabinovým filtrem bylo tak možno také vyloučit - kryt filltru nebyl prasklý a dolní hrana filtru vždy bohatě nad urovní vody.

3. Potom zbývá skutečně jediná možnost - a to je horní klip rohového krytu skla ( s otvorem pro stěrač). Pouze tento horní klip je z výroby utěsněný a byl vycvaknutý. Napřed jsem tomu nevěřil a to proto, že když jsem nalil vodu do otvoru klipu, tak se v kabině nic zvláštního nedělo, tak jsem toto místo napřed vyloučil. Nicméně po pročtení příspěvků v tomto fóru jsem se k tomuto místu vrátil, klip vyměnil a utěsnil (polyuretanovým lepidlem) a pomohlo to. Bůhví, jak je v karosérii tento otvor propojen s kabinou - asi to není přímá cesta a taky závisí na směru, kude voda do otvoru vtéká. Taky to vypadá, že je v kabině nějaká kapsa, která se přes tento otvor naplní a postupně vodu uvolňuje.

Uživatelský avatar
završkem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 08.08.2013 12:26
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od završkem »

Zdravím, měl jsem podobný problém (Sharan II, r. v. 2007), tzn. za jízdy v dešti mi pod nohy spolujezdce vyhrkla voda a pak pokračovala pod sedadlo samotné (během cesty a asi taky nějaký čas po ní). Pokud auto jen stálo v dešti, tak byl klid. Problém byl v odtoku u pylového filtru. Známý v servisu zjistil a odstranil, i když nevím přesně jak (něco tmelil?). Říkal, že pokud se to bude dít dále, tak musí utěsnit celé přední okno. Včera jsem jel z Prahy do Brna v dešti a nová voda se neobjevila. Mám ale jiný problém: Když sejmu koberec uchycený pod nohama spolujezdce (prosté vytažení z krajů), tak vidím gumu/plast, kterým vede tunýlek (hrb) od přístrojové desky k sedadlu, o kterém už tu byla řeč. Guma je ke karosérii uchycena uprostřed šroubkem s širokou bílou hlavou. Právě tam je voda, tedy mezi gumou a dnem auta. Když na tom místě zatlačím, tak už sice kolem šroubku zásadně nevzlíná, ale je jí tam podle mě ještě dost v celé šířce. Dá se jí nějak zbavit? Nezůstal někde defekt? V autě je pořád trochu vlhký smrad. Předem díky za odpověď!
Enjoy your stay!
fauvé šarán 2007 2.0 TDI

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od michall »

Mě tekla hadička zadního ostřikovače u nohou řidiče. Po opravě bylo všude vlhko, takže jsem odehnul koberec i "filc" pod ním a dal tam výkonný ventilátor. Jak moc se to vysušilo nevím, ale po asi 2 dnech větrání zmizel onen "vlhký smarad".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

xmarwin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.11.2009 16:36
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od xmarwin »

Dobrý den vespolek.
Mám stejný problém - u spolujezdce stojí 3 cm vody, což přítelkyně těžce nese.
Začalo to teď - při deštích a hlavně po opravě klimatizace, na kterou mám největší podezření. Není možné, že je tu nějaká souvislost?
Auto bylo v servisu a tvrdí mi, že odvod vody od stěračů je čistý.
Projevuje se to tak, že ta vode se někde nakumuluje a pak v zatáčce nebo třeba na kruháči se přes něco přeleje a vyteče ke spolujezdci (jednou jsem to viděl na vlastní oči - proud vody jakoby zpod kastlíku v levotočivé zatáčce).
Nemáte nějaké tipy?
Díky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od michall »

A co odtok vody od klimatizace? Vývod je na motorové přepážce, gumová hadička ohnutá dolů.


Možná by stálo za to doplnit, u jakého je to auta, ideálně to dát do podpisu, a přibližné bydliště, líp se pak radí a posílá za zkušeným.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

xmarwin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.11.2009 16:36
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od xmarwin »

No, to podezřívám nejvíc, ale můj dvorní údržbář tvrdí, že to není možné. Jsem schopen to někde najít sám a podívat se, nebo se musí rozebrat půlka motoru?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od michall »

No motor ani ne, ale spodní deklík ano, je na to dost špatně vidět.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“