slabší výkon VR5 110kW

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
AldaAlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 03.12.2011 22:15
Bydliště: Ondřejov

slabší výkon VR5 110kW

Příspěvek od AldaAlan »

Ahoj všem,

řeším za kamaráda:
Koupil minulý rok VW Passat B5 VR5, zatím jsme měnili olej , svíčky, filtry a kabely svíček. Když mám porovnat s Audi A4 1999 1,6 AHL 74kW,
tak se mi zdá že VR5 jede výkonově nastejno, prostě mi přijde přidušená, zvukově jede na všech pět, ale občas při rozjezdech i motor v tahu lehce poškubává a při přeazení z vytočené I. na II. tak fakt výkon nemá. Děje se u těchto motorů něco častého, při čemž by stratil tak 15% výkonu?
Měl to napíchté na diagnostice kvůli svícení ABS (i po repasi svítí kontrolka -údajně vadné čidlo ABS u kola) naměřili mu špatné emisní limity, ale lambda prý je dobrá. V servisu mu tipují cívku zapalování, nebo podpálené ventily.
Mě ještě napadá - má i celkem slabý účinek brzd - zda nemůže být problém v podtlaku sání a mezi posilovačem brzd.
Je možné že by přeskočily rozvody o 1 zub? Něco jako se stává u 1,2HTP?

Díky za případné názory nebo zkušenosti s VR5.


Alda

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: slabší výkon VR5 110kW

Příspěvek od karlospv »

Tipl bych ze si to nekde prisava vzduch, delalo mi to taky. Retez vydrzi kolem milionu km, kdyby byl preskocen tak to nepojede vubec. Tyto motory nemaji problemy jak ty novy.

Uživatelský avatar
AldaAlan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 03.12.2011 22:15
Bydliště: Ondřejov

Re: slabší výkon VR5 110kW

Příspěvek od AldaAlan »

zanesené ústí hadičky karbonem pro ovládání podltaků u odvětrání víka ventilů. Motor teď neškube a jede lépe.

Seati vetrelec .o)
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 02.04.2010 13:49

Re: slabší výkon VR5 110kW

Příspěvek od Seati vetrelec .o) »

mam asi tak trochu podobny problem,menil jsem kabely ke svickam a auto mi nejede tak hezky jako jelo,nic to nedela,jede v pohode startuje,ale ztratila se takova ta zivost motoru a to hlavne odspodu,predtim to hezky ,,vystrelilo´´na kazdy kvalt a ted je to daleko linejsi,jak rikam menil jsem za kabely bosch a zlobi to,zkousel jsem i svicky NGK ty ktere tam maji byt a na ty motor nesel prilis pravidelne,tak jsem tam vratil prozatim ty puvodni na ktere to jede dobre,budu muset na to kouknout jeste,ale osobne bych to videl hlavne na ty kabely.
V5 2.3 110kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“