Klimatizace nechladí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Klimatizace nechladí

Příspěvek od mirda123456 »

Zdravím, mám problém s klimatizací. Když nastavím například teplotu na panelu klimatizace teplotu 18 stupnu (venku je teplota 27) tak vzduch jde vlažný. Po přečtení pár témat jsem vyzkoušel ventilátor klimy a ten se netočí (asi uhlíky), o víkendu je vyměním, ale stejně si myslím že to nepomůže, protože i při rychlé jízdě jde z ofuků vlažný vzduch. Kabinový filtr nový. Co by mohlo být příčinou? Když zmáčknu tlačítko AUTO tak by se měly zvýšit otáčky? A jak poznám že kompresor klimy funguje? Nebo kdyby mě climaktronik vypsal nake chyby napíše i to jestli funguje kompresor?

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od HonzaT »

Pokud v okruhu klimatizace není dostatek média tak se i v režimu AUTO kompresor nespustí a ventilátory myslím také ne. Nejdříve zjisti jestli máš médium v klimatizaci. Najdi na klima potrubí jakýkoliv jeden z ventilků,sundej čepičku a píchni do něj šroubovákem. Mělo by to silně unikat. Pokud nic,je to prázdné.

Uživatelský avatar
kubina B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 20.12.2010 20:53
Bydliště: Kvasiny

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od kubina B5 »

Souhlas s HonzaT...
Passat B5 Variant 1.9 TDI PD 85kw

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od napster »

odchazej cidla na kompresoru, ktery nejde objednat jedine celej klimakompresor. nebo malo media. doporucuju projet klima okruh cichackou. me utikala klima pres spatny gumicky u vyparniku.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od mirda123456 »

Po stlačení ventilku na trubce od klimy, medium srší ven, takže by ho tam mělo být dost, ale i tak jsem se objednal na doplněni a dezinfekci klimy. Diagnostika climactroniku piše chyby: 25a - (Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic) 4f7 - Nastavovač mísicí klapky Climatronic a 4fa-Servomotor přetlakové klapky Climatronic. Našel jsem i schéma kde by se daly tyto motorky v prostoru za schránkou najít, ale nevím jestli tyto motorky mají vliv na to, že climactronik nechladí.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od napster »

tim to neni. tahle závada je na každym 2. passatu s climatronicem. vidim to na čidlo na klimakompresoru.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od mirda123456 »

Tak jsem sledoval kompresor klimy a na ECON se jenom toči kladka a po zmáčknutí AUTO se sepne i spojka, takže ani kompresorem by to být nemělo. Už fakt nevím čím by to mohlo být. Dneska při 27 stupních venku a kožených sedačkách už to tak příjemné není, když klima nefunguje.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Klimatizace nechladí

Příspěvek od ejkie »

Hele já měl podobný problém. Na oko vše fungovalo, ECON = spojka na kompresoru se netočila, AUTO nebo NEecon se točilo i spojka (i větrák klimy). Klidová spotřeba 0,7l/h, sepnuto 0,8l/h. Několikrát překontrolováno chladivo, těsnost. Žádný výsledek. Klima občas po delší jízdě, zastavení na benzině a pak rozjetí na chvilku zafungovala, ale po chvíli zase KO. Pak jsem se konečně rozhoupal, koupil tady v bazaru kompresor (použitý), nechal si ho v servise nainstalovat a ten pocit, když jsem z toho servisu odjížděl, byl k nezaplacení. Passat asi po půlminutě už chladil jak o život a trubka úplně orosená. Spotřeba při tom když klima jede ze začátku na max je v klidu asi kolem 1,0 až 1,1l/h. Potom už klesá k 0,7l/h.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“