Vrzání introše nebo něco jiného??

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od vasikpasik »

Čest chlapi,

Nahrávka byla pořízena na hodně rozdrbané kamenité cestě, po hezké silnici to udělá jen sem tam po přejetí nerovnosti:
http://ulozto.cz/xa4LjccE/vrzani-od-palubovky-mp3

tenhle jakoby kovovej skřípavej zvuk se mi ozývá asi někde v palubovce. Začalo to až teď víceméně po zimě, předtím jsem to nějak nezaregistroval. Zvuk se projevuje pouze když jedu přes nerovnoměrný povrch, někdy když přejedu nějakou díru apod. Koncem ledna mi na autě vyměnovali radiátor topení, takže šla asi určitě palubka dolu, tak jestli tam neurvali třeba nějaký cvoček plastový nebo špatně dotáhli radiátor topení, a ten se tam při přejetí nerovnosti vrtí :?:

Pokud s tím zvukem máte zkušenosti, uvítám každou radu, než se pustim do rozebrání celý palubky :) Někde jsem tu totiž četl, že to může dělat i něco co se týče uložení tlumičů nebo co... Díky za každou reakci :!: :drinks:

PS: Začíná mi to lézt při řízení docela na nervy, ty naše silnice totiž nejsou moc rovný :baseball:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

milan1910
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 28.09.2011 21:00
Bydliště: teplice

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od milan1910 »

vasikpasik píše:Čest chlapi,

Nahrávka byla pořízena na hodně rozdrbané kamenité cestě, po hezké silnici to udělá jen sem tam po přejetí nerovnosti:
http://ulozto.cz/xa4LjccE/vrzani-od-palubovky-mp3

tenhle jakoby kovovej skřípavej zvuk se mi ozývá asi někde v palubovce. Začalo to až teď víceméně po zimě, předtím jsem to nějak nezaregistroval. Zvuk se projevuje pouze když jedu přes nerovnoměrný povrch, někdy když přejedu nějakou díru apod. Koncem ledna mi na autě vyměnovali radiátor topení, takže šla asi určitě palubka dolu, tak jestli tam neurvali třeba nějaký cvoček plastový nebo špatně dotáhli radiátor topení, a ten se tam při přejetí nerovnosti vrtí :?:

Pokud s tím zvukem máte zkušenosti, uvítám každou radu, než se pustim do rozebrání celý palubky :) Někde jsem tu totiž četl, že to může dělat i něco co se týče uložení tlumičů nebo co... Díky za každou reakci :!: :drinks:

PS: Začíná mi to lézt při řízení docela na nervy, ty naše silnice totiž nejsou moc rovný :baseball:
Tak todle me taky zajímá čas od času mi to delá taky už jsem se trochu informoval a je to v palubce topení bud nejaky držák bo uchyt ktery tam lítá :baseball:
Passat b5 TDI 81kw

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od PlusOne »

MP3jku jsem si nepouštěl, ale to povrzávání je bolest starších passatů, jsou tam uvolněné nějaké držáky palubky a tře se tam plast o kov, v FAQ to bylo docela dobře popsáno, i řešení problému (palubka musí dolů), ale nevím, kam to všechno zmizelo...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
VWPetr
Profík
Profík
Příspěvky: 1045
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrbno pod Pradědem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od VWPetr »

PlusOne píše:MP3jku jsem si nepouštěl, ale to povrzávání je bolest starších passatů, jsou tam uvolněné nějaké držáky palubky a tře se tam plast o kov, v FAQ to bylo docela dobře popsáno, i řešení problému (palubka musí dolů), ale nevím, kam to všechno zmizelo...
Tady :tongue:
Od cca třetího příspěvku .
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=12" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od PlusOne »

Ha, ještě, že tě tu máme :)
Dík, Peťo!
Nicméně, v FAQs to bylo rozepsáno i s návodem, jak shodit palubku, a fotkama těch míst, kde se to musí znova podlepit.
Škoda, no...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od vasikpasik »

Ja prave hledal nejdriv FAQ ale nenasel jsem. Nemate nekdo treba v pc ten navod na tu demontaz palubovky co byl ve FAQ?? Jinak snad to je jen skripani palubovky, dneska jsem zjistil, ze to dela i takovej divnej zvuk pri zataceni doprava jakoby se chtela palubovka presunout nekam jinam :-D
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od vasikpasik »

Chlapi, fakt nemáte nikdo v PC ten návod jak sundat tu palubovku? :idea: Chtěl bych se do toho o víkendu pustit a mám strach, abych tam něco třeba neurval silou :blush:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palec03
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 04.08.2011 02:03

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od palec03 »

ja som to vyriesil za 3,50€ kupil som penu pod parketi, zhodil palubku a na vsetko som ju prilepil a natlacil som ju aj pod tie uchity co su pod oknom koli ktorim to aj vraj robi... Uz to mam 3ti pok a uplne tichucko a to mame tie cesty fakt ze naprt...
Passat B5.5 rv 2002 1.9TDI 96kw
TDI ---- ......... ---- T-en D-ým I-gnoruj :D

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od vasikpasik »

Palubka jde protáhnout přes volant? Nebo musí i volant pryč. Našel jsem toto a docela se mi to líbí:

http://www.scribd.com/doc/115173963/VW- ... rd-Removal
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

palec03
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 04.08.2011 02:03

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od palec03 »

volant musi ist kazdopadne von ale snim neni problem od zadu su dve dierky tam vrazis tenky sroubovak a potiahnes smerom od volantu alebo k volantu uz nvm presne das dole bag(samozrejne odpois baterku aby ta nahodou bag neomracil kebyze nahodou vystreli:) a tam mas potom tisichran odkrutis das dolu packy atd uz to potom ide "samo" ;)
Passat B5.5 rv 2002 1.9TDI 96kw
TDI ---- ......... ---- T-en D-ým I-gnoruj :D

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od wrot »

volant jit dolu nemusí jde ti i přes volant

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od vasikpasik »

jo, někde jsem viděl, že to jde přetáhnout nějak přes volant, ještě jsem se do toho ale nepouštěl... kdo s tím máte zkušenosti- na jak dlouho to cca je? sundat palubku a zase vrátit? Díkes
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
silverous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2009 20:56
Bydliště: Kolín

Re: Vrzání introše nebo něco jiného??

Příspěvek od silverous »

Dnes jsem to dělal, protože mi palubovka vrzala při zatáčení. Dělal jsem to poprvé a trvalo mi to demontáž/montáž cca 4h. Teď bych to už zvládnul i rychleji :) Ale hlavně že už mám klid a nevrže to.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“