Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od SPA31 »

Zdravím...
Mám doma pašíka 5,5 rv. 2004... nějak jsem to dřív neřešil, ale u sedadla řidiče je nějaká zaražená opěrka hlavy.
Docela mě to deptá, že si nemůžu nastavit výšku. Zkoušel jsem ji celkem silně vytáhnout nahoru, i zatlačením pojstky, ta je taková trochu divná, ale pořád nic :x .
Nemá prosím někdo podobnou zkušenos a poradil mi?
Díky!
T.
Přílohy
DD000101631.PNG
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od Diablo_666 »

Mě se zdá že ta pojistka se má zmačknout,zatlačí to na takový plíšek který tu opěrku odjistí.Sem to měl celý vykuchaný a asi tak nějak to bylo.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od SPA31 »

Diablo_666 píše:Mě se zdá že ta pojistka se má zmačknout,zatlačí to na takový plíšek který tu opěrku odjistí.Sem to měl celý vykuchaný a asi tak nějak to bylo.
No je pravda, že když tu pojistku mačkám tak moc "pohyblivá" není. Nechce se mi to celý rozkuchávat, ale silou to také nejde :-/
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od Patrik »

Můžeš mít zlomený celý ten plastový díl co je v něm ta opěrka nasazená. takže stačí vytáhnout prostě silou, prohodit třeba se spolujezdcem, nebo nejlépe objednat nový, nebo z vrakoviště....
EX Passat 3BG US Look

Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od SPA31 »

Patrik píše:Můžeš mít zlomený celý ten plastový díl co je v něm ta opěrka nasazená. takže stačí vytáhnout prostě silou, prohodit třeba se spolujezdcem, nebo nejlépe objednat nový, nebo z vrakoviště....
Silou jsem to zkoušel, ale ne nějak max brutus :-). Když se bude měnit ten plastovej díl jak píšeš tak se to nebude muset rozpárat?
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od Diablo_666 »

De to pěkně rozdělat,sklopíš uplně záda a naspodu je ta látka do sebe jen zacvaklá,odhákneš to a sundáš jak třeba na přítelkini triko.jen teda po ty plasty opěrky,ale zdá se mi že sem ty plasty vytáhl i nějak z venku.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

Uživatelský avatar
slavama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.01.2010 14:01
Bydliště: nedaleko Jičína

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od slavama »

SPA31 píše:Zdravím...
Mám doma pašíka 5,5 rv. 2004... nějak jsem to dřív neřešil, ale u sedadla řidiče je nějaká zaražená opěrka hlavy.
Docela mě to deptá, že si nemůžu nastavit výšku. Zkoušel jsem ji celkem silně vytáhnout nahoru, i zatlačením pojstky, ta je taková trochu divná, ale pořád nic :x .
Nemá prosím někdo podobnou zkušenos a poradil mi?
Díky!
T.
To vodítko je zajištěné zobáčkem proti svévolnému vytažení (bezpečnost při nárazu).
Pokud chceš vytáhnout vodítko, budeš muset překonat odpor toho klínu na obrázku, bohužel ho asi zdeformuješ.
Pro opětovné použití by to nevadilo, ale pokud by to do tebe někdo narval, hrozí že by to celé vyjelo s hlavovkou ven...
Přílohy
vodítko 3B.png

stone79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.09.2010 07:32

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od stone79 »

Čau. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli jsi to nějak vyřešil. Mám na pašíku ten samý problém, ale mám kožený a vyhřívaný sice, tak se mi do toho nechce moc rejpat.

stone79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.09.2010 07:32

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od stone79 »

Tak vyreseno. Dreveny tramek obaleny v hadru, narvany tesne mezi operku hlavy a operadlo a chvile opatrneho paceni, udelalo sve ;) A vse ok, nic neruplo, vse funguje jak ma :) Chce to jen trostu trpelivosti a citu :)

Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od SPA31 »

Zdarec.
No zkusim to dle tveho navodu a snad to pomuze.... JAkej si mel tak prumer toho tramku? Jinak myslis jen pacit nebo i trochu tlacit?
Dikes... :-)


stone79 píše:Tak vyreseno. Dreveny tramek obaleny v hadru, narvany tesne mezi operku hlavy a operadlo a chvile opatrneho paceni, udelalo sve ;) A vse ok, nic neruplo, vse funguje jak ma :) Chce to jen trostu trpelivosti a citu :)
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

stone79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.09.2010 07:32

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od stone79 »

Ja tam nacpal hranolek fakt na fest. Byl cca 2x3cm a poradne zabaleny v hadru (mam kozeny sice). Chvili jsem s tim mrdlal nahoru a dolu ( spis pacil nez cukal) a najednou pomalu operka povolila. A ted vse cvici jak ma ;) Operku hlavy jsem mel nadoraz zarazenou do operky zad. Nekdo to musel silou zarvat a prekonat i spodni doraz. Tak hodne zdaru, snad se podari.

Uživatelský avatar
SPA31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.11.2011 12:07
Bydliště: ZDIBY

Re: Opěrátko hlavy - prosím o radu!

Příspěvek od SPA31 »

Bohužel ani to se mi nepovedlo... poradí někdo prosím co s tím? Už mě to celkem žere :-////
Díky!


Naposledy oživil SPA31 v 04.03.2015 08:43
ex Passat B5,5 Variant PD 1.9 TDi AVF
Passat B7 Variant CR 2.0 TDi CFGC 130kW+ -> http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=329506

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“