Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

Zdravím, o cvakání relé jsem tady něco našel, ale myslím, že ani jedno nebude můj problém 8O
Děje se teda následující: při zapnutí klíčku do polohy před startem, se mi bud vůbec nesepne pal. čerpadlo, nebo relé čerpadla chaoticky vypíná a zapíná, ve stejném rytmu jako je cvakání relé se otvírá a zavírá škrtící klapka. Zkoušel sem relé sepnout natvrdo, čerpadlo tedy běželo furt, ale motor stejně nenaskočil. Motor se mi podaří natočit až po tisícerém otočením klíčku, když naskočí a já ho vypnu a hned startuju znovu, tak bez problému chytne, pokud ale stojí 5 minut a více, je zpět cvakání. Budu rád za každý nápad, nebo radu.

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

nikoho nic nenapadá? :roll:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od xerxes »

zkoušel jsi vagem akčni člen?

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

bohužel nemám se k vagu kde dostat, takže to vypadá asi na servis...

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

tak jsem si půjčil funkční relé čerpadla a beze změny, relé stále cvaká a ve škrtící klapce taktéž. Neleze mi to do hlavy, že když už to po půl hodině startování chytne, tak při jízdě to neudělá nic, jenom ty starty...

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

tak na diagnostice nic...když jsem odpojil a prostříknul sprejem na kontakty patice k ŘJ, tak se trochu změnily projevy, při otočení klíčku do polohy před startem vždy sepne čerpadlo, jak má a pokud auto stojí minimálně půl hodiny, tak i celkem v pohodě chytne (první sekundu startování cvaká relé, pak přestane a motor chytne), ale pokud motor vypnu a chci hned startovat, tak startér pouze naprázno točí, musím počkat cca 10-30min a potom motor chytne. Čidlo teploty sem zkoušel odpojit a nic, vyčistil jsem čidlo otáček kliky, vše bezezměny. V servisu tvrdili, že to bude zapalovací cívka, co myslíte vy? 8O díky za každý názor :P

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

nejspíš vyřešeno, bylo to tím špatným kontaktem k řj, ale protože sem tam vymněnil relé, které nebylo originál (stejné označení, stejné schéma zapojení, které je na nich znázorněno a bylo prodáváno pod názvem "relé pal. čerpadla"), tak to stále nefungovalo jak mělo, nejspíš se relé přehřívalo...na zkoušku sem vrátil staré relé a motor chytá bez problémů...

Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od Kezman27 »

jaký kontak k ŘJ myslíš ?

kubis.15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.04.2014 20:37

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od kubis.15 »

Ahoj. Prosím tě mám podobný problém. Mi zas nestartuje, když je pěkné počasí, děla mi to úplně to samé co tebe. když je škaredě a nesvítí slunce tak to chytá na první šup, ale jak vyleze slunce a je teplo tak startuji 15-30 sekund a pak chytne. Můžeš mi říct jaké to je to relé abych to mohl také vyzkoušet. Děkuji

qwertz90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.10.2010 18:27

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od qwertz90 »

ahoj, měl sem na mysli celou svorkovnici od ŘJ, špatně sem to napsal, prostě sem ji odpojil, prostříknul sprejem na kontakty a už to fungovalo....relé už přesně nevím, ale někde tady určitě najdeš, jak je označené...

Uživatelský avatar
keith.d
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 05.03.2008 19:28
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od keith.d »

Ahoj.
Mám stejný problém, vyměněno palivové čerpadlo, beze změny. Relé tuším to taky nebude a kontakty jsem u řj. prostříknul ale je to zas stejný, tak už nevím.
Neví někdo?

B 5.5 1.6 75Kw

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od xerxes »

rele sice muže cvakat a muže být vadné

bohdalecak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2012 20:03

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od bohdalecak »

Ahoj,
měl jsem něco podobného. PO zapnutí klíčku nic nezavrčelo jak se tlakuje palivové čerpadlo a následně jsem vůbec nenastartoval. Diagnostika vyhazovala spoustu chyb hlavně skratu na kostře atd. Nakonec zjistili že je špatný vnitřek spínací skříňky (kostka) která to špatně převáděla a nepouštěla proud na relé palivového čerpadla a čím pádem nenastartoval.

Ondra_H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2021 11:08

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od Ondra_H »

Ahoj mám úplně stejný problém (Passat 1.6 benzin 75Kw r.v. 2001) - cvaká palivové relé (372) a nechytne. Zkoušeno odpojit palivové čerpadlo, ale cvaká dál, takže čerpadlo to není. Koupeno nové relé, cvaká dál, kontrola svorkovnice k ŘJ, kontakty jak nové, raději i prostříknuto, ale závada trvá dál. Napadá Vás nějaké řešení? Nějaká konkrétní zkušenost? Závada se objevuje nepravidelně. Předem děkuji za rady

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaká relé pal. čerpadla- nestartuje

Příspěvek od Melys »

Ahoj tak co závada mám ji teď taky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“