Jakého Touarega schánět?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

Sintom píše:u toho motoru nebude moc místa,
Praveze mechanici maju miesta okolo tohoto motoru dost, pretoze ho skoro zakazdym musia vybrat von :laugh:
Vyber 3,2 schvalujem :pleasantry: ja by som radsej 4,2 ale tych bolo malo v bazaroch ked som zhanal.

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od cotijedotoho »

no taky to oc nehoním, ale ta výbava a ten zvuk jsou jedno velký pro, a 12l oleje proti :D, no uvidíe co nakonec vyhraje

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

VW maniak, no ale 4,2 už je zase Včko, víc oleje, víc to žere a zase jsou tam zdvojený věci a složitější rozvody. A má to 6ti stupeň nebo 5ti ? Je pravda, že vtom jsme ještě neseděl, no a na bazarech jich je docela dost a jsou taky levnější protože jsou velký.

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od n_ox »

Koukám .. že co člověk .. to názor .. vše má něco do sebe .. a vždy bude tolik skupin lidí .. kolik bude motorů ..


neříkám že V10 je ideál .. říkám .. že v6 je ideál :) jak do terénu .. tak na silnici .. 2.5 je na Turečka slabá .. v10 je pro srdcaře .. říkám .. kdo se jednou v10 sveze .. a má k tomu srdíčko .. nechce nic jinýho ...


co člověk to názor ..


v6 je ale fakt dokonalá .. vychytanej motor .. váha ideál .. a výkon taky stačí .. šlapneš na to .. bez problémů předjedeš .. když chceš jet ekonomicky .. tak jedeš .. stejně jako s v10 .. ale u v10 je jedno velké ALE .. o hodně víc práce :) se vším ..


vyčkávej .. koukej .. a doufej :) já osobně .. kdybych se měl rozhodovat .. váhám mezi v6 a v10 :) a to jen z důvodu .. že turka beru dost často do terénu .. a v10 je prostě těžší .. ale zase je tam ta síla .. to je pro mě těžký rozhodování ...


doporučoval bych Ti si tu 2.5 půjčit .. i za prachy .. na tejden .. na dva .. a vozit se .. uvidíš .. že to je na to auto málo .. neříkám že pořád .. ale párkrát si za tu dobu co Turečka budeš mít řekneš .. že jsi vůl .. že sis půl roku nepočkal na v6 ;)

i ten manuál ve 2.5 je divnej ...




ale jak říkám .. motor .. to člověk .. to názor :)
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Přesně jako nox
Mám 2.5 v manuálu a je to neštěstí
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od cotijedotoho »

já jsem si právě říkal že by se i ta 2,5 dala naladit na podobný koně co má 3,0, jen je otázkou jestli nebude levnější koupit rovnou V6, zatím jsem teda rozhodnutej pro V10, aspoň na zkoušku, protože si myslím že mě chytí za srdíčko :lol: a jak to vidíte se vzduchem? pro? proti? je mi jasný že V10 se bez vzduchu ani nědělalo, neb dělalo?

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Peterka72 »

Mára_VR6 píše:Přesně jako nox
Mám 2.5 v manuálu a je to neštěstí
:lol:A když to napíše Mára , tak to je co říct . :lol:

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od n_ox »

Jsem 100% pro vzduchy!! :)
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

A netušíte někdo o nějaký půjčovně kde maj Touarega, já se vždycky svezl jen na pár kiláků na max den. Docela bych si ho taky půjčil na pár dnů ideálně staršího aby právě člověk i viděl jak se to chová když to má najeto 200.

Jinak jak píšeš že 5.0 je težší než 3.0 tak není o moc, jen o 50 kg to nemůže být znát ne ? Ony ty hmotnosti jsou si hodně podobný jediný co je výrazně lehčí o 100 Kg je 3,2 benzín.

A ktomu 5ti litru, nemusí se už u tohohle motoru někam do nějaké baňky dolévat aditivum či tak něco ?

a co taky trochu hraje pro 2,5 a né 3.0 je že starší 2.5 neměli PDF filtr 3.0 už ho mají všechny ne ? Tedy pro někoho kdo popojíští po 10ti km to není asi moc dobrý ne ?

Mimochodem Máro, proč když ti tak nevyhovuje manuál a 2.5 proč to auto nevyměníš ?

Já měl právě Fronteru v manuálu a motor 2,2 tdi (88 KW) měl jsem jí nádherně potuněnou, zvednutou, rozšířenou, vše předelaný, dodělaná navy, změněný podsvětlení, zesík, muzika, fólie, nezávislí topeníčko na GSM. Ale taky jsem se bohužel nedokázal smířit s manuálem. K nafně na takhle těžký auta je to hrozný, člověk nedělá nic jinýho než, že řadí a to má Frontera jen 1800 Kg. V terénu mě výkon stačil, tam jsme jezdil vždycky na redukci tak to je v poho, ale na silnici lenoch, navíc to mělo jen 5 stupňů takže jsem jezdil jak šnek protože při 130 už byly otáčky na 4000 což tý naftě fakt asi moc dobře nedělá a to pominu jak to řve. Zase předtím jsem měl benzínovou a na spotřebu 8 litrů nafty místo 11ti benzínu se zvykalo hezky :)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Výměna se mi nevyplatí, dal jsem za něj půl míle, plus další a další... A dneska bych dostal tak 250?
Až jednou, tak tohle dostane manželka místo paštiky a já si koupím něco kalýho.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

No je teda pravda, že co nemám Fronteru jezdím ve starý Laguně I a docela jsem si zvykl na to pohodlíčko a axceleraci, ale tak doufám že vzduchovej podvozek u Touarega to dožene taky :)
Prostě velký auto je velký auto :) Po zkušenostech s naftou. Repase vstřik. čerpadla, pořád dolejvat aditiva, bát se kde natankuju, vědět jak ubližuju motoru když sním jen popojedu pár km, a věčný dobíjení baterky páč jsme jí vysosnul na zeávislým topení. Nevím no pořád tak nějak kalkuluju zda fakt není lepší přidat za palivo, než pak brečet nad vstřikama a DPF a každý dva roky kupovat novou baterku.
je to těžký rozhodnutí. Někde bych si fakt potřeboval půjčit 3,2ku a 3,0 na delší test.
Nevím který kluk z vás, ale jeden mi vše na 3,2 ukázal a svezl mě (ještě jednou děkuji, nevím jméno) A fakt to bylo super. A pak jsme si ale 3,2 zkoušel v bazaru a ta naprosto netáhla totálně líný auto, ta v bazaru byla určitě ta slabší, jestli měl on tu 177 Kw nevím, ale že by to byl až takový rozdíl ? Fakt nechci aby mě předjížděla Koktávka s 1,9 tdi. Plyn do auta 100% nechci spíš to dát třeba na Ethanol, fakt těžký rozhodnutí. Až budu mít čas hodím sem tabulku Touarega co jsem si dělal, kde jsem vytahal z návodů veškerá porovnání. Typ motoru, výkon,zrychlení, průměrná spotřeba, hmotnost.
A ktomu 5.0 když jsem viděl tohle video trochu jsem se toho fakt vyděsil a to je jen motor, žádný sání výfuky, turba.
http://www.youtube.com/watch?v=YfuNppz1GVc" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

mam 3.2 benzin 177kW ten motor tomu autu podla mna bohate staci

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od Sintom »

A tu 177 KW máš z výroby nebo si měl 162 a nějak si to předělal ? Pokud předělal tak jak ? jen přepsání jednotky, výměna jednotky, chip či výměna i jiných částí ?

Díky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od ameron »

162 bol starsi motor a potom sa robil 177kW ja mam ten teda origo samozrejme.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakého Touarega schánět?

Příspěvek od tornado1 »

mám 2008 2.5TDI v automatu s DPF + chip na vzduchu.. závodník to opravdu není.. spotřeba s mojí nohou tak 12.. 3.0 by byl lepší, ale auto má najeto 85000 a kupované V ČR po 1. majiteli.... to byl hlavní důvod proč jsem to koupil... plná serviska a vše sedí podle autorizáku..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Touareg“