Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Zdravím, asi před měsícem jsem měnil palivový filtr. No samo že se to neobešlo bez problémů a chtěl bych pogratulovat tomu id*iotovi co vymyslel ty benzínové koncovky na hadičkách a že bude palivák na podvozku. :baseball: Když Jsem tam nasadil nový filtr, tak už to samozřejmě nechtělo těsnit a kapalo to z tama, ikdyž jsem to měl nasazené dobře a nadoraz. Prostě ta koncovka byla steřelá (no jo 15 let udělá svoje).
Tak jsem to vyřešil tak, že jsem tu koncovku střihl a navlékl tam na těsno benzínovou hadičku - sedí tam úplně těsne a je to tam úplně narvané ale pro jistotu jsem to stáhl sponkama - problém vyřešen nikde nic nekape, neprosakuje.

Teď se mi stává, že při delším stání třeba přes noc, mi auto na poprvé jen točí ale motor ani neškytne. Na druhý pokus už chytne na brnk. Čerpadlo slyším jak tlačí.
Tak se chci zeptat: je možné, že by v té koncovce co je u paliváku byl nějaký zpětný ventil a teď mi padá benzín (ta koncovka je už dávno vyhozená) ??

Příští týden ještě vyměním svíčky (15tis.km BOSCH), protože hned po nastartování se mi auto celé chvěje a jede snad na 3 válce.
Nevšiml jsem si jestli to začalo dělat hned po výměně toho paliváku nebo později. Ale myslím, že později tak bych to viděl na ty svíčky ale zase mi příjde 15tis na svíčky málo (zrovna u sebe nemám klíč abych na ně mrkl).

Pak se mi ještě stává, že třeba po ujetí 4km, auto jako by mělo tendenci zdechnout, škubne sebou, otáčky klesnou na 200 ale hned se to zbrchá a jede dál (to udělá jen 1x, pak už se to neopakuje).

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od srotty »

V těch koncovkách žádný ventil není,jsou to opravdu jen rychlospojky.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

OK díky, tak to budou nejspíš ty svíčky nebo ta zapalovací cívka. Zkoušel jsem i 2x pustit čerpadlo a napoprvé jen točí. Na podruhé chytne na brnk.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Tak si to dneska jedu a vidím jak mi padá a nabíhá ručka teploměru, takže jako první vyměním čidlo teploty.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od majrek001 »

tak to bych spíše tipl na to čidlo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Čidlo jsem dal nové a startuje stále tak na 3x ... Teď zkusím ty nové svíce a když to nepomůže, tak zkusím zapalovací modul.
Snad to vyřeším, zrovna začínám být s autí spokojený.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od xerxes »

taky mi dělalo neco podobneho vyměnil jsem svičky vyčistil a nastavil klapku a je po problemu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Díkes, taky si myslím, že to je těma svícema. Už je mám objednané ale musím si ještě sehnat klíč. Taková základní věc a já ji nemám :-/

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od xerxes »

na 16V se davaji svičky nějake platinove jedno polove

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

http://www.cc-autodily.cz/svicka-zapal-bkur6et10" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Tak dneska jsem se o tom bavil v práci s kámošem a docela mi poradil... Nedávno jsem dělal ten palivový filtr, no a poradil mi jestli mi náhodou neutíká tlak. Když otevřu víčko nádrže, tak to má zasyčet. No hned jsem to zkusil jak jsem přijel domů a nesyčí nic a vím, že na benzínce mi to předtím dělalo.
A je pravda, že to nestartuje když auto delší dobu stojí. Když třeba startuju za hodinku tak to chytne na brnk. Tohle by docela dávalo smysl, takže nějaká netěsnost, kudyma vniká vzduch :-/ ...

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Má benzíňák zpětný ventil aby nepadal benzín?

Příspěvek od marfy8 »

Tak nejspíš vyřešeno... Uvidím po delším stání.
Přiskřípnutá hadička u paliváku (problémy při minulé výměně), proto to startovalo na 3x protože čerpadlo to neprotlačilo. Dneska už byla úplně skřípnutá a tak to nestartovalo vůbec, jen točilo. Nechal jsem jí zbytečně dlouhou a prostě se zlomila, tak jsem jí zkrátil aby se neměla kde zlomit a už je to OK.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“