V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od kelly01 »

Tak to tu budu za vola :D

Kvůli jednomu hornímu ramenu měním preventivně ve čtvrtek všechny 4 horní i čepy řízení a když
už to bude rozdělaný tak dám i všechny tlumiče, dorazy a ložiska :oops:

Ale jak jsem psal, dělám to ve 130000km, tedy zjevně zbytečně, ale mám rád na autě nový věci :mrgreen:

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od pohodarkajik »

kelly01 píše:Tak to tu budu za vola :D

Kvůli jednomu hornímu ramenu měním preventivně ve čtvrtek všechny 4 horní i čepy řízení a když
už to bude rozdělaný tak dám i všechny tlumiče, dorazy a ložiska :oops:

Ale jak jsem psal, dělám to ve 130000km, tedy zjevně zbytečně, ale mám rád na autě nový věci :mrgreen:
auto stary cca 10 let a 130000? semi verit nechce

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od kelly01 »

Věř :mrgreen:

Najedu málo, dálky jezdím většinou služebníma 1,6 hdi bo žerou polovinu :wink:

Už jsem sice přemýšlel o prodeji, ale vzhledem k tomu, že je to základ bez úprav(kromě softwarově omezenýho EGR) tak by mi ho nikdo nezaplatil,
nehledě na to, že netoužím po současných kosmických tvarech, elektrických fičurách a nastříkanou imitaci hliníku vevnitř...

Navíc mne baví mít to jako koníčka a při prvním podezřelým zvuku hned měnit, ale zas mne nechávají chladným důlky na karoserii a stav laku(ovšem vevnitř se musí jíst z podlahy :gey: ) :oops: :D

Takže si říkám že když bude mít v zimě 10let tak to dostane k nanarozeninám vč. kotoučů, desek a řemenů(tímto díky Sebovi za 50kg dílů :D ) a zůstanem spolu dalších 5let :yahoo:
pašík.jpg

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od vasikpasik »

pohodarkajik píše:
kelly01 píše:Tak to tu budu za vola :D

Kvůli jednomu hornímu ramenu měním preventivně ve čtvrtek všechny 4 horní i čepy řízení a když
už to bude rozdělaný tak dám i všechny tlumiče, dorazy a ložiska :oops:

Ale jak jsem psal, dělám to ve 130000km, tedy zjevně zbytečně, ale mám rád na autě nový věci :mrgreen:
auto stary cca 10 let a 130000? semi verit nechce
úplně v pohodě, kupoval jsem v říjnu 2012 po starší paní v Německu ročník 1949, to co mám v popisu se 127tisíci, komplet serviskou, v 90.tis rozvody, teď mám najeto 140 :drinks: až ho budu prodávat, milovníci pašíků se o něj poperou, dopřávám mu jen to nejlepší, tak jako jeho předchůdkyně z Německa :) Jinak paní s ním nejezdila ani v zimě, převážně stálo v garáži. Hned jak jsem ho koupil jsem musel měnit palivák, jelikož byl steřelej. Vzadu to smrdí novotou. Na technické při přihlašování čuměli jak puci na toho 13 letého nadčasového "staříka" :drinks:

prostě SOM TAKY VYCHYTAL :D
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od kelly01 »

Takže by se hodilo téma:

Kdo má Pašíka stáří 10 let a více s prokázanými kilometry pod 150000km :mrgreen: ?

I když 95% je jich od důchodců takže měli prd najeto :D

Tzn. že jsme to rozetli:"Typický" uživatel flotilového vozu a typický kupec "managerské" káry r.v. 1996-2000 je důchodce :yahoo:

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od vasikpasik »

kelly01 píše:Takže by se hodilo téma:

Kdo má Pašíka stáří 10 let a více s prokázanými kilometry pod 150000km :mrgreen: ?

I když 95% je jich od důchodců takže měli prd najeto :D

Tzn. že jsme to rozetli:"Typický" uživatel flotilového vozu a typický kupec "managerské" káry r.v. 1996-2000 je důchodce :yahoo:
Já si myslím, že kdyby v tom autě někdy nepovrzávaly plasty různě o kov nebo o sklo, tak to ani neprodaj :D Jenže důchodcovi to asi taky lezlo na nervy a nechtěl se s tím na stará kolena s*át :D
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od kelly01 »

:good: :yahoo:

rommlajz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 16.07.2009 19:21
Bydliště: Kousíček od Brna

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od rommlajz »

já je dělat ve 280 000.Jeden byl vyteklej.

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: V kolika km jste poprvé měnili tlumiče?

Příspěvek od kelly01 »

Tak poznatek..

Po 130000km vyteklé nejsou, tlumíly, dle testů OK, ovšem po výměně za ničím nevyjímečné SACHS SuperTouring byly změna vozu v tuhosti opravdu výrazná a už můžu jezdit přes retardéry normální rychlostí a nechytám předkem :yahoo:

A když jsem byl v tom frkl jsem tam horní ramena, čepy všechny kotouče a desky + po 10 letech poprvé nechal udělat geometrii :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“