KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim,nestraste me :fool: . Oni mi 10minut delali neco si a pak dalsich par minut to delalo zase. Vcera jsem nasel vyjety krouzek jak je vzduchovy filtr tak primo pod nim je trubka klimy a je tam i spojka dvou trubek a na ni je vyjety nejaky krouzek? Zajistovaci? To by asi mohlo byt. A jak pise kolega vyse, docetl jsem se ze mi to mohlo sycet z duvodu male naplne chladiva v systemu. Takze ted jeste najit ten unik. A nezna tu nekdo kolem Hradce Kralove nejaky servis na klimu, nejlepe kolem Dvora Kralove.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od M@rty74 »

Kroužek ? něco takového jako na obrázku? pak hledej tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 2#p2767222" onclick="window.open(this.href);return false; Obrázek
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Brady7 »

Pokud krožek tak neva. Pokud pružinaka tak problém.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

Brady7 píše:Pokud krožek tak neva. Pokud pružinaka tak problém.
A to poznam jak? A problem jaky, jako ze unik nebo jak tomu mam rozumet? Dky

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Brady7 »

Máš to co je tu na obrázku? Nebo to máš jinak?
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

No presne takhle jak je na foto.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Marek77 »

Chystám se na repasi kompresoru. Zjistil jsem totiž, že krom toho houkavého zvuku, o kterém jsem tu už psal, mi uniká chladivo kolem hřídele (k řemenici). Několik oprav kompresorů už jsem dělal, to není problém, ale s jednou věcí si u tohoto typu nevím rady. Poradí někdo?

Potřeboval bych vědět jednu dosti podstatnou věc: Ucpávka (simering, chcete-li) na hřídeli je v katalogu dvojího druhu - a já nevím, který tam přijde. Mám Sanden 7V16. Kdyby někdo uměl poradit, byl bych moc vděčný - není to právě levná záležitost a nechce se mi logicky kupovat oba. Řešit to tak, že to rozeberu a pak až objednám podle toho, co tam bude, dost dobře nelze - denně jezdím a odstavit auto nemůžu.

Fotky obou ucpávek přikládám:

DK-K-7V16-9 vs. DK K-7V16-9A

http://www.autokelly.cz/#|I+KlUfSpLLrXR ... 0TE+QKS6iL" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.autokelly.cz/#|I+KlUfSpLLrXR ... bzbJ5xxvs=" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od the.max »

nevím, ale z kelly se mi nepodařilo nikdy otevřít žádnej link. Nicméně koukni na http://www.adusservis.cz/tesneni-hridel ... 12-sd7v12/ a http://www.adusservis.cz/tesneni-hridel ... en--zexel/. Mě když to měnili, tak mi tam dali myslím tu první. V garáži mám další dva SD7V16, jeden je z Galaxy, druhej je Heavy Duty z buldozeru, má jinak úchyty a vývody. Ten z G má taky tu první, z buldozerového jsem nesundal ještě ani řemenici se spojkou. Nejlepší by asi bylo to rozebrat a pak objednat. Jestli potřebuješ mezi tím jezdit, tak (alespoň v mém případě) lze koupit jinej řemen, kterej je pro auto bez klimatizace.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Marek77 »

Řemen pro auto bez klimy je nesmysl, protože bych společně s ním musel vyměnit i řemenici pro vodní čerpadlo. Ale já si poradím. Důležité je, že tam podle Tvých slov patří ta dražší ucpávka. Je mi jakoby jedno, že je dražší, ale nerad bych koupil tu druhou a zjistil, že tam nepasuje.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od the.max »

Hele, nevím jak v kely, ze zásady tam nechodím, ale jinde běžně se dá domluvit tak, že když si nejsem jistej tak vezmu dva díly s tím, že jeden pak vrátím.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Marek77 »

To lze i v Kelly. Nějak to udělám - díky.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

Zdravím všechny,hučí mě ložisko ve spojce kompresoru. Ví někdo jaké tam je a zda jde vyměnit bez demontáže kompresoru? Poslouchali jsme ho sluchátky a jsou tam podivné zvuky,sundal jsem řemen a má to malý odpor,ale to asi má mít kompresor jako takový,že? Chci to udělat pro jistotu,jelikož jsem ted měnil i napinací kladku,bylo na ni v pr.....li ložisko a tak jsem přišel i na ten kompresor. Děkuji za info..

kalmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.09.2012 13:44

Předmět příspěvku: Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od kalmik »

Zdravím pánové, mám problém u Seat Alhambra 1.9TDi 85kw rok 2003 s klimou.
Když zapnu na klimatizaci AUTO začne po kastlikem u spolujezdce syčet jako kdyby byla prasklá trubka, nebo nějaká netěstnost. Když přepnu na ECON, tak to přestane, ale při zvýšení rychlosti foukání začne syčet taky, ale ne tak moc.
Když jsem oddělal kastlik, tak sem narazil akorát na plastovou '' krabici'' a syčelo uvnitř v ní. Dál sem se radši v tom nehrabal. Kamarád mi říkal, že to je výparník a může byt ucpaný. Klimu mám nově doplněnou cca měsíc a zatím mi display nebliká, že bych tam měl málo media.
Nemáte náhodou někdo s tímhle zkušenosti?? Jestli to je teda jen ucpaný nebo někde prasklá hadice, případně jak se ten výparník dostane ven. Případně nějaký foto odkud se jak co dostavá ven.
Moc díky za info :)) Kalmi

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od M@rty74 »

Klima jako taková funguje ? Když ji přepneš na AUTO a snížíš teplotu chladí ?
Pylový ( kabinový ) filtr jsi měnil kdy ?
Pokud klimu přepneš na vnitřní cirkulaci - změní se nějak zvuk o kterém píšeš ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

kalmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 01.09.2012 13:44

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od kalmik »

M@rty74

Jasný klima funguje a chladí miň. Pylový filtr byl měněný před 15tis. to je cca rok. Vždy ho měním při druhé výměně oleje. To syčení se ozývá u všech funkci kromě ECON. Ať zapnu chlazení oken (bez ECONU), vnitřní cirkulaci tak i AUTO. Takže mi praskl ten výparník nebo je to jiná závada??

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“