Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte,

Uz asi 2r. (ked som kupil auto) mam problem s pukanim volantu pri zatacani.
Pukanie nieje len take plastove, ono sa to da prirovnat ako ked ide nieco bez oleja a vznikne trenie a naraz to povoli a pukne, alebo ako by som to vysvetlil 8O
Ako ked sa povoluje hrdzavy srob, puka a zasekava sa.
Pri toceni volantu sa mi aj hybu tie plasty okolo volantu (kde su smerovky) a aj cela riadiaca tyc sa pohybuje hore a dolu..(nie velmi) ale 2-3mm.
Volant sa inak toci celkom lahko (takze servo je asi OK) olej nechyba ani sa nemina.
Skusal som uz aj poriadne premazat riadiacu tyc, aj miesta kde je zamok volantu a aj zamok tyce (nastavenia polohy volantu) prestalo to alebo lepsie povedane o nieco sa to zlepsilo ale len na par dni :(

Pokusil som sa to natocit aj na video: https://www.dropbox.com/s/7hskzhf2ed8irgd/MOV_0272.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to moze sposobovat? :(

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Příspěvek od wrot »

Marshall007 píše:Ahojte,

Uz asi 2r. (ked som kupil auto) mam problem s pukanim volantu pri zatacani.
Pukanie nieje len take plastove, ono sa to da prirovnat ako ked ide nieco bez oleja a vznikne trenie a naraz to povoli a pukne, alebo ako by som to vysvetlil 8O
Ako ked sa povoluje hrdzavy srob, puka a zasekava sa.
Pri toceni volantu sa mi aj hybu tie plasty okolo volantu (kde su smerovky) a aj cela riadiaca tyc sa pohybuje hore a dolu..(nie velmi) ale 2-3mm.
Volant sa inak toci celkom lahko (takze servo je asi OK) olej nechyba ani sa nemina.
Skusal som uz aj poriadne premazat riadiacu tyc, aj miesta kde je zamok volantu a aj zamok tyce (nastavenia polohy volantu) prestalo to alebo lepsie povedane o nieco sa to zlepsilo ale len na par dni :(

Pokusil som sa to natocit aj na video: https://www.dropbox.com/s/7hskzhf2ed8irgd/MOV_0272.mp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to moze sposobovat? :(
aho j měl jsi sundanej ten plas okolo sloupku volantu jak jsou směrovky a tak ,pokud ne tak ho sundej a zkus zda to bude dělat bez toho plastu ja ho nekolikrát špatně zandal a skřípalo to a take cvakalo . asi nejsnadší jak eliminovat závadu.Jo jsou tam šrouby dva které uvidiš pouze v určité poloze volantu pak dva zespoda a jeden pod nastavením výšky volantu snad jsem na něco nezapomněl

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Příspěvek od Marshall007 »

Hej tie plasty som mal dolu ked som tu tyc aj tie zamky cele prestriekaval...a ked som bez plastov tocil volantom tak pukanie bolo stale pocut, jedine co nebolo je vrzganie plastov ked som tocil...
Ako by sa prejavovalo ked je zla tyc alebo cele riadenie?

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Příspěvek od wrot »

Marshall007 píše:Hej tie plasty som mal dolu ked som tu tyc aj tie zamky cele prestriekaval...a ked som bez plastov tocil volantom tak pukanie bolo stale pocut, jedine co nebolo je vrzganie plastov ked som tocil...
Ako by sa prejavovalo ked je zla tyc alebo cele riadenie?
koukni ještě na šroub co spojuje tyč řízení a je na hřeben řízení jestli se neuvolnil je to exetrickej šroub nebo ruku na tyč řízení jestli se to nepřenaší to pukání od jinud,jo možnaa kontrola zda maš dotaženou hřeben řízení

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Pukanie-vrzganie volantu pri toceni

Příspěvek od Marshall007 »

a ten hreben riadenia viem skontrolovat aj dako doma bez dielne? Alebo to tam treba dako rozoberat?
Skusim pozret ten srob co si pisal, to viem kde je, popripade ju skusim chytit tam rukou a pokrutit volant ci sa to prenasa odtial.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“