Hadice od odvětráváni klikové skříně

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od paprika44 »

Zdravim chlapci....mám menši dotaz...
Mám golfa s motorem 1.4 16v AHW r.98 ...... od koupi auta mi motor žere olej, s tím jsem se smířil.....vypadá to na stírací kroužky ....no sundal jsem původní filtr box a dopřál jsem motoru sportovní sání s konusovým filtrem ale hadici od odvětrávání klikové skříně mám volně přivázanou k jine hadičce ať mi to tam neplandá a nasadil jsem na ní oddechový filtr jenže na delších cestách je spotřeba oleje větší a tlačí mi ho přes tu hadici a přes ten filtřík a já se ptám, jestli můžu z té hadice sundat filtr a vyvést hadici pod auto ??? Teoreticky by to nemělo vadit ne ?
A ještě jedna otázka, co se může stát, když budu jezdit s autem aniž by jsem nechal vyměnit ty pístní kroužky ..... já to auto chci na doježdění a pak koupit nový, včera jsem jel 500km trasu a po dálnici jsem zkoušel co z toho auta dám ..... no dostal jsem se na 185 km/h a auto plavalo jak na vodě tak jsem zpomalil na 160-170km/h a udržoval tuto rychlost asi tak 40 minut a auto prostě normálně jelo, bez ztrácení výkonu ......vodu mi to nežere akorát si to vezme trochu oleje no ale to mi tak nevadí, vesměs jezdím kratší cesty po městě a tam ta spotřeba oleje není taková ....... kdyby jsem to auto plánoval do budoucna, nechám to přetěsnit atd. ale za 25 000,- to radši připlatim za golfa s jiným motorem 1.8T by se mi líbila :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od marfy8 »

Takhle toho chudáka trápit. :-/ ... Se podívej jakou máš maximálku v TP - to tam asi nepíšou jen tak ;)

A kolik ti to tak žere? Mě 1l/1000km - jezdím s tím už rok a v pohodě - jen dolívat... ale mě to asi nejde do motoru ale přes těsnění ven, protože mám vanu od oleje. Že tu hadici hodíš pod auto by nemělo ničemu vadit krom teda toho kapajícího oleje na zem no :-/ ale tak zas ho snad nebude tolik.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od paprika44 »

No jako v TP je 171km/h ale neříkej, že ty jezdíš předpisově :D jinak mě to žere ten olej asi tak 0,5L na těch 500km když jedu kolem těch 120-130 pokud jedu rychleji tak to vezme více oleje.....když jsem jel zpět, tak jsem z toho auta ždímal maximum a vzalo si to skoro litr ....ale zase ten olej tak drahý není a leju tam polosyntetiku od značky CINOL za 350,-kč 4L což je slušná cena :) jinak mám taky kod motoru AHW
S tou hadicí to ještě můžu vyřešit tak, že by jsem jí napojil na tu trubku co mám napojenou na škrticí klapku, je tam vývod na hadici ALE to by mi zase sálo teplej vzduch z klikovky + by mi ten olej tekl přímo na klapku a byla by věčně zasraná + by mi to zasvinilo i ten konusový filtr jelikož ho nemám vodorovně ale trochu nakloněnou směrem k přednímu kolu :) takže to vidím tak že jí vyvedu pod auto
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od Lifted »

0,5 na 500 to asi neni moc v pořádku :D
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od paprika44 »

Lifted píše:0,5 na 500 to asi neni moc v pořádku :D
Mě to neděla problém, když se jdu po cestě někde na benzínku vychcat, rovnou dolít trochu oleje :D už jsem si na to zvykl a auto mám asi 8-9 měsíců a žádná dražší oprava nebyla nutná krom rozvodů, brzd a sání :)
Na delší trasy jezdím cca 3x do roka a na to ježdění do práce a po městě to olej moc nežere, jestli 1 za měsíc doliju 4dcl to mi je jedno :D
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od vtuni »

a uvědomuješ si že i takhle tě to stojí kadžých 10000km co najedeš dalších 900
= 10 halířů na každej kilometr.. jenom v tom oleji co tam doleješ..??
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od paprika44 »

No to si uvědomuji, jen musíš pochopit, že dokud nemám byt ( je mi 20 a bydlím s rodiči ) tak nechci kupovat jiné auto, setřim si nějaké peníze a až budu mít dost a auto nebude chtít nějakou dražší opravu tak si ho nechám, zařídím si byt a až potom budu kupovat něco jiného ;) dokud to prostě jezdí tak si ho nechám .... do 2 let už budu mít něco jiného, to je jasná páka :D
A pro mě osobně je 900kč za 10 000km zanedbatelná částka
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od vtuni »

jasný ale tenhle stav u motoru není úplně normální a je dost pravděpodobnýže se to bude zhoršovat a najednou zijstíš že ti to žere litr a né půl na 500km...
a právě proto, že nechceš kupovat jiný auto, tak bych ho zavčasu opravil. než se ten motor tím sežraným olejem odepíše úplně..
co se týče ceny, tak třeba s mým nájezdem, dát 2700 ročně jenom za olej mi nepřijde málo. :idea: ale je mi jasný že jeslti s tím najedeš deset tis za rok..tak to neřešíš...
a oprava za pár tisíc tě stejně v koupi a zařízení bytu asi moc nevytrhne...akorát že budeš jezdit s klidnou /klidnější hlavou a nebudeš muset pak třeba řešit odtah z druhýho konce republiky...

ale je to každýho věc... :wink: někomu auto žere olej ..tak ho dolívá a je mu to jedno..někomu mlátí siletbloky, dorazy na podvozku a řeší to zesílením rádia... :laugh: :laugh: :laugh:
já prostě u aut takovýhle věci řeším... pokud to není auto na dojetí který přijde za pár měsíců postavit do AAA nebo sešrotovat
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od Kubos32 »

s tou Hadici odvetravani normalne to mužeš vyvest pod auto ja to mam vyvedene před zadnim kolem asi 3tis km a pagoda
ty davaš tomu motoru peknou čočku když jezdiš maximalkou nebo 150 160 ja po dalnici jezdim tak 100-130 kmh bo my je toho motoru lito jak toči vic než 4000ot třeba hodinu vkuse
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od paprika44 »

No je to moje 1. auto a nechci ho hned prodat ze to zere trochu oleje :D sem tam si tam neco pridelam, vyfuk, svetla , zrcatka atd. aby to trochu vypadalo ..... ale ja myslim ze by se dalo prodat jeste za 20-30 táců co ? :D

http://leteckaposta.cz/747179959" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od marfy8 »

Lifted píše:0,5 na 500 to asi neni moc v pořádku :D
U těchhle motorů skoro na klasika... Vyhledej si "auto mi žere olej" a uvidíš kolik toho najdeš. Jasně né všechny benzínové motory tím trpí. Ale řekl jsem si: mám dát 10tis za generálku nebo ročně 1000kč za olej? Stejně příští rok plánuju poskočit na GV, tak co :blush:

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od Zemi77 »

0,5L na 500km nebo 1L na 1000km... :roll: osobně v tom nevidím rozdíl :roll:

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od Kubos32 »

taky my to žralo 1L na 1000km oleje a dily me vyšli na 14tis praci sem si delal sam a tet mam najeto 5000km a pagoda
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od marfy8 »

Zemi77 píše:0,5L na 500km nebo 1L na 1000km... :roll: osobně v tom nevidím rozdíl :roll:
Taky nikde nepíšu, že by to rozdíl byl :baseball: :fool: ... Chtěl jsem říct, že se mi oprava prostě cenově nevyplatí vzhledem k tomu, že plánuju jiné auto.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hadice od odvětráváni klikové skříně

Příspěvek od xerxes »

raději koupit jiny motor :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“