Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od mastibruch »

Zdravím pánové, včera jsem zjistil když jsem jel s otevřenýma oknama, že mi něco cinká (bouchá) jako by zadního pravého kola. Projevuje se to jen na nerovnostech. Je to jakoby do něčeho bouchal nějaký uvolněný plech, drát nebo něco podobného.
Pod autem jsem byl a na řádnou vůli jsem nepřišel, snažil jsem se se vším hýbat a nikde nic. Pořádně jsem houpal i celým autem a taky prd. Tak si nevím rady. Při zavřených okýnkách nic slyšet není.

Díky za všechny nápady.
Naposledy upravil(a) mastibruch dne 22.04.2013 19:19, celkem upraveno 1 x.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Kokové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, pokud nikde nemůžeš najít vůle v nápravě, tak zkus, jestli neklepe brzdová destička o kotouč - pokud přejedeš po nerovnostech, budeš zároveň brzdit a zvuky přestanou, tak zřejmě brzdová destička nedrží pevně v třmenu.
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Kokové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od mastibruch »

Tak jsem to zkoušel, a při brždění nic necinká takže asi to bude ta destička. Jak to vyřešit koupit nové desky nebo se to dá udělat nějak jinak?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

rommlajz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 16.07.2009 19:21
Bydliště: Kousíček od Brna

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od rommlajz »

Ano kup nové desky upadl ti třecí segment na té destičce co máš na autě a skáče mezi deskou a kotoučem.

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, tak záleží jestli je to přední nebo zadní destička - zkus ještě zatáhnout ručku a pokud to přestane, tak zadní. Jinak pokud to dělá přední destička, tak mě se podařilo u té destičky napružit ty pacičky (trochu je roztáhnout, aby se víc zapřely), kterýma to drží v tom pístu a už to pak neklepalo. U zadních si nejsem jistý, jestli tohle půjde udělat.
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od mastibruch »

Takže byla to zadní pravá vnitřní destička :D Byl tam zohnutý takový ten drátek (pružina) která je opřená o třmen. A z toho důvodu lítala. Tak jsem všechny zadní desky vyměnil i když tam bylo ještě masa jako blázen ale je po cinkání. :)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od bobyz »

To jsi nemusel měnit stačilo ten drátek napružit aby se opřel o třmen a vše by bylo OK. Ale co už teď.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od mastibruch »

Tak desky (ATE) mám zadara od kámoše takže když jsem to měl už rozdělané tak jsem to vyměnil a bude zase na nějakou dobu klid ;-)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od kieldrecht »

tak jsem v zahraničí a manželka mi napsala , že se ozvala za jízdy velká rána zezadu a něco klepe. Více jsem se od ní nedozvěděl. Výfuk to asi nebude zvuk je normální na cestě nic neleželo.Že by pružina? je to 4-motion , že by tam vzadu bylo něco zralé na hlasitou ránu?. Vkaždém případě budu muset týden počkat než se vrátím
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od Petr100 »

Mě po výměně kol na letní taky začalo cinkat na nerovnostech od předního levého kola.A ejhle prasklá pružina - jeden závit a ten tam cinkal.po vyndání je klid a čeká mě výměna.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od M@ty »

Vitej v mem klubu. Zatim jezdim, neni cas a na funkci to nema vliv. Ale pocitam pristi tydem objednam nove pruziny od Weitec.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od kieldrecht »

tak jsem dorazil do čr a hned jsem se šel dívat, co se stalo . Pružina na předním kole. (2.5 tdi 4-motion) V obchodě mi ji nábydl za 1200 kč . Ani jsem se nedíval jestli je to kamarádska cena nebo ne.
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od M@ty »

Objednány pružiny Weitec 28280297 na 4motion 1,9TDI za 4400,- 4ks i s dopravou.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kieldrecht
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.02.2013 19:42

Re: Kovové bouchání nejspíše od pravého zadního kola

Příspěvek od kieldrecht »

vyměněno. Ale oproti Opel Omega, (kde jsem si to měnil taky sám) je to o něco náročnější. Hlavně chytnou ten úhel 11° vrchních šroubů. Ale zase jsem to zvládl bez povolení šroubů horního ramena, tak jsem si ušetřil práci s povolováním šroubu.
passat 2.5 tdi 4motion
Čím dále dojedu, tím dále je to potom pro traktor
Cim lepsi mas pohon, tim vetsi je sance ze uviznes v miste, odkud te nikdo nevytahne

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“