Typ Ramen passat B5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mamboh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.04.2012 00:17
Kontaktovat uživatele:

Typ Ramen passat B5

Příspěvek od Mamboh »

Ahoj všem zkušenějším (samozřejmě i těm méně, ale těch moc asi nebude :D),

Na mém passatu přišel čas vyměnit ramena přední nápravy a já jsem narazil na problém, jelikož nejsem schopný zjistit jaký průměr mám (ano mohu to ještě změřit, ale prozatím elektronicky :)) Našel jsem v diskuzích, že novější od 2001 mají 21 a starší 16, ale nikdo se o ten názor pevně neopřel :)

Pomůžete mi prosím s definicí ramen pro mého VW Passat?

VIN: WVWZZZ3BZYP343467
Druh: OA-M1-SE
Motor: 1.9 TDI 85kw
Rok výrovy: 2000
Uvedeno do provozu: 23.5.2000

P.S. Je možné vyměnit nápravu bez nějakého extra vybavení které mají v dílnách? Rozhodně bych jí neměnil já, ale mám šikovného kamaráda, který by se do toho pustil, ale po pravdě netuším jak moc náročné to je :)

Díky všem za odpovědi a přeji krásný slunný den a spoustu úspěšných kilometrů :)

Mamboh
VW passat 3B B5 r.v.2000 1.9. TDI 110 KW

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Typ Ramen passat B5

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, je to naopak - starší provedení má větší průměr čepu a to je 21 mm, novější provedení má právě 16 mm. Ten 16 mm čep se používal někdy od roku 2002, takže ty by jsi měl mít ještě těch 21 mm. Já mám Passata B5,5 2001 1,9TDi a mám taky ještě těch 21 mm.
Výměna je složitá v tom, že původní čepy a šrouby se špatně povolují a někdy je potřeba použít hodně hrubé síly a nebo nahřátí dílu autogenem. Někdy pomůže to předem prostříkat odrezovačem nebo povolovačem šroubů. Hlavně tohle je práce až na jeden den a po výměně bude potřeba i seřízení geometrie nápravy (především kvůli výměně čepu řízení, který bývá součástí sady ramen). Při montáži si dát pozor na to, aby při úplném dotahování šroubů byla náprava v přirozené poloze (buď ramena podložit, nebo postavit auto už na kola) - jinak hrozí stržení silentbloků ramen.
S pozdravem ><((('>

Mamboh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.04.2012 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Typ Ramen passat B5

Příspěvek od Mamboh »

Děkuji Ti rybičko :)
VW passat 3B B5 r.v.2000 1.9. TDI 110 KW

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Typ Ramen passat B5

Příspěvek od Meggy »

důležité je VIN, rok výroby je trochu závádějící

ramena jsou 22mm nebo 18mm - někdo uvádí i jiné rozměry, podle toho kde to měří...podle OE jsou jen tyto dva rozměry, ale je to vlastně jedno..řídí se to OE čísly a VIN
nápravu vyměníš za cca půl dne pokud vše půjde jak má a nebudeš potřebovat autogen či jiné vymoženosti
musíš dodržet montážní postup a pokud máš šikovné ruce tak to zmákneš i sám
potom je třeba udělat geometrii
případně mohu dodat
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“