ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od rcmony »

Jen typuji, ale vypadá to na netěsnost vývodu +. Rozhodně nafotit a reklamovat baterku (pokud je v záruce). Protože ona ta "srágora" vzlíná i do kabelů a časem by mohli upadnout. Jak již naznačil Skyppy, rozhodně a rychle řešit.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od BigBang »

kyselina z baterky ti žere kabely... udělej s tim rychle něco, jinak by to taky nemuselo dopadnout dobře ;) neztrácí se ti elektrolyt?? nebo to je bezúdržbová baterka?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od smolda »

Tímhle problémem jsou známé například baterky Schneider, elektrolyt vzlíná kolem obou kontaktů. Jen pro upřesnění: Nepleť si gelovku s bezúdržbovou baterkou, ona i ta bezúdržbová je vlastně údržbová, stačí širším nástrojem odloupat víka na baterce a koukáš na ty samý špunty jako má každá jiná baterka (nebo aspoň většina baterek) s kapalným elektrolytem.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od armanny »

baterie půjde na reklamaci. Je to bezúdržbová. Zatím se to nijak neprojevovalo, ale jsem rád, že jsem se zeptal.
díky
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od BigBang »

tak samozřejmě je gelovka a klasika... třeba na fabce mám klasickou, ale špunty na zkontrolování nemá a varta na sharanu je měla pod nálepkou (už je dole) :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od patper »

BigBang píše:tak samozřejmě je gelovka a klasika...
Tak tomuhle nejako nerozumim.... :o

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od smolda »

Čemu nerozumíš hoblino?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

klitosaurus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.09.2013 19:42

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od klitosaurus »

Zdravím,koupil jsem Sharana 2,8 VR6 150kw.Baterka už to má za sebou a chtěl bych poradit jakou koupit.Přeci jenom je v autě mraky lampiček a navíc to má automatické rozsvěcování světel,takže když se při startování automaticky rozsvicujou světla,tak je to na baterku docela štos.Koukal jsem na baterku od Varty,silver dynamic 110Ah.Je to dobrá volba,nebo je to na to moc silný na ten benzin?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kubenec »

Nekde jsem cetl ze pro Sharana je max 100Ah. Vetsi se tam nevejde. A pro benzin je to mozna az moc. Ja mam na nafte 74Ah a v pohode. Ale pokud mas chechtaky, tak ji vem, proudu neni nikdy dost:smile:

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od michall »

Má pravdu, ten chlapec - obvykle je mechanicky max. 100Ah. 110Ah už se nevejde (vlastní zkušenost). Je to ale samo o rozměru "chlívečku" pro baterku, nikoli o kapacitě. Ohledně automatického svícení je tu samostatné vlákno, ale ideální stav je, kdy se světla rozsvítí až po nastartování motoru, nikoli po otočení klíčkem. A do intoše se dají dát LEDky (taktéž vlastní vlákno).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kytli »

zdravím pánové (a případné dámy),
minulý týden jsem koupil Sharana (ročník 2002, V6 4Motion na plyn) a o víkendu když jsem prováděl důkladný úklid kdy rádio hrálo, světýlka svítila jsem vytloukl baterku takže mi to při startování ani neotočilo. baterka byla do rána skoro 24 hodin nabíječce a večer až přijdu z práce půjde do auta ... každopádně dotaz je následující je dostačující velikost baterky 61Ah 540A? přijde mi to docela slabý na takovýhle auto ...
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kubenec »

Je to ale benzin a ten ma mensi odpor. Jak je ta baterka stara? Pokud vic jak pet let, kup novou a klidne 74Ah.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kytli »

jak je stará netuším, jsou na ní loga VW (že by originál z výroby z roku 2002?) každopádně s tím že bude brzo třeba nová tak nějak počítám
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od RamuSAG »

Jo, mohu potvrdit zkušenost, kterou uvádí kubenec, jezdím naftu a dlouhou dobu jsem měl baterku 74 Ah a v pohodě. Teď mám 95Ah a určitě souhlasím se zkušeností michalla ohledně rozměrů baterky, větší jak 100 Ah se nevejde.
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kytli »

ještě dotaz. označujou se baterky datem výroby na stejným principu jako pneumatiky? takže čtyřmístné číslo ve formátu týden a rok? na baterce na jednom z pólů jsem totiž našel vyražené nad sebou 33 07 = mám to chápat že baterka je přibližně z půlky roku 2007?
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“