G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Fannnnnny »

zdravim, pořídil jsem si golfa 4. 1.6SR... pač naftu jsem už nechtěl,ale mám zásadní problém, ten golf mi žere víc oleje než benzínu a to doslova jak píšu. dolejvám 1litr za týden, a to najezdim za týden maximálně 200km někdy ani to ne. samosebou to hulí jak pes. a je mi jasný že to budou asi kroužky ,které už jsou KO,ale je to možný až takhle, tímto se chci optat setkali jste se s nčim už podobným, jinak olej byl měňený nedávno i s filtrem dala se tam 5w40... popravdě nevim co tam bylo předtím, pač původní majitel se v tom ani nevyzná... předem díy za rady...co by to mohlo bejt atd..

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od marfy8 »

Nevím teda v čem je to jiné než tu bylo. Pokud nemáš pod motorem loužičky od oleje a neuniká ti to nějakou netěsností. Tak to žere motor což i značí dým. Co poradiíme? Udělat generálku nebo vyměnit motor. Taky mě to čeká, nechám si to udělat zároveň s rozvodama, ty jsem ještě neměnil. Mě to žere cca 1l/1000km

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Nazdar, žralo mě to též olej, docela hodně a vodu ti to nebere? ale jak říká marfy8, přetěsnit buď komplet motor a pod autem nic nemáš? atd. už se totu řešilo hodněkrát,Jinak moe zkušenosti po přetěsnění celého motoru, mám najeto přes 10000 km od výměny oleje a filtru a ještě přes 2-3 litry z původních 5 litrů tam mám .
A URČITĚ ty pístní kroužky když jsou KO žerou dost oleje ,kolik to má prosímtě najeto ?mám přesně tenhle stejný motor i rok auta.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Fannnnnny »

no měl bych mít najeto 176000km má to i servisku ,která je dodržovaná, pod autem louže není, voda se nestrácí,ani olej neplave ve vodě. měl jsem okolo víčka (u ventilového víka kam se dolívá normálně olej)spoustu oleje když jsem to koupil, tak jsem to pořádně vydrhnul a nic se neobjevuje v místech kde byli mastnoty... to že to tu bylo to ano ale já mám jeden litr oleje na 100-200 km ,,,výkon auto dobrej, necuká vubec nic,,, takže to budou určitě kroužky, snima bych chtěl vyměnit i gufera u ventilu když už to bude dole.. zatim díky chlapy

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Fannnnnny píše:no měl bych mít najeto 176000km má to i servisku ,která je dodržovaná, pod autem louže není, voda se nestrácí,ani olej neplave ve vodě. měl jsem okolo víčka (u ventilového víka kam se dolívá normálně olej)spoustu oleje když jsem to koupil, tak jsem to pořádně vydrhnul a nic se neobjevuje v místech kde byli mastnoty... to že to tu bylo to ano ale já mám jeden litr oleje na 100-200 km ,,,výkon auto dobrej, necuká vubec nic,,, takže to budou určitě kroužky, snima bych chtěl vyměnit i gufera u ventilu když už to bude dole.. zatim díky chlapy
No já mám najeto přes 198 000 km nevím jestli poctivých to nevím, ale před rokem a něco bylo měněné těsnění pod hlavou a pak tedy rovnou pístní kroužky, ty byli připeklý ,ale projevovalo se mi to úplnou ztrátou výkonu a padání třeba z 80 na 50 km v hod. ,prvně to vše zkontroluj a pak dej vědět, čím to bylo,stejně budeš muset udělat zásah do motoru, aby ses něco dozvěděl víc.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od falko1983 »

Bejku nech změřit tlak ve válcích,na Mezáku u toho paneláku je maník co dělá opravy technickejm ale prej dělá i osobáky ten by mohl mít manometr zkus se optat.Po změření bych zvažoval co dál.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Joukey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 16:22

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Joukey »

Stalo se mi něco podobného. Měnil jsem klapu a auto po výměně začlo kouřit a asi i žrát olej protože šel cítět. A zjistil jsem že jsem nenasadil hadičku co vede od hadice mezi airboxem a klapou někam pod sani. tím se mi poškodila membrána v hadici z klapy k airboxu a i když ta hadička už byla nasazena tak to pořad kouřilo. Koupil jsem novou hadici a motor přestal kouřit. Tak zkusit vyměnit nebo se kouknout jestli není ta membrána nějak poškozená.
Golf IV 1.6 74kW AKL

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Fannnnnny »

díky za odpověd jen ted nevim co přesně myslíš tou membránou,přiložil jsem foto tak když tak zakroužkuj která hodička kam vede nebo tak, ještě bycch ted skočil do garaže... zatím díky
Joukey píše:Stalo se mi něco podobného. Měnil jsem klapu a auto po výměně začlo kouřit a asi i žrát olej protože šel cítět. A zjistil jsem že jsem nenasadil hadičku co vede od hadice mezi airboxem a klapou někam pod sani. tím se mi poškodila membrána v hadici z klapy k airboxu a i když ta hadička už byla nasazena tak to pořad kouřilo. Koupil jsem novou hadici a motor přestal kouřit. Tak zkusit vyměnit nebo se kouknout jestli není ta membrána nějak poškozená.
Přílohy
DSC01376.jpg

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Fannnnnny »

tak jsem přišel z garaže a asi jsem tu membránu našel, přikladam foto jestli to je ono podle mě vypadala v pohodě že jí nic není...na tlaky jdu změřit příští tyden...
Fannnnnny píše:díky za odpověd jen ted nevim co přesně myslíš tou membránou,přiložil jsem foto tak když tak zakroužkuj která hodička kam vede nebo tak, ještě bycch ted skočil do garaže... zatím díky
Joukey píše:Stalo se mi něco podobného. Měnil jsem klapu a auto po výměně začlo kouřit a asi i žrát olej protože šel cítět. A zjistil jsem že jsem nenasadil hadičku co vede od hadice mezi airboxem a klapou někam pod sani. tím se mi poškodila membrána v hadici z klapy k airboxu a i když ta hadička už byla nasazena tak to pořad kouřilo. Koupil jsem novou hadici a motor přestal kouřit. Tak zkusit vyměnit nebo se kouknout jestli není ta membrána nějak poškozená.
Přílohy
P23-05-13_19.02.jpg

Uživatelský avatar
Joukey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 16:22

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Joukey »

jo to je ta membrana. A měl si zapojenou i tu hadičku která ma to hrdlo hned pod tou trubkou s membranou?
Golf IV 1.6 74kW AKL

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od Fannnnnny »

ano měl jsem to zapojené,,, včera jsem nechal změřit tlaky, a překvapivě v pořádku všechny měly přes 1.0 bar....dnes jsem zkoušel nalejt medovinu přisadu proti žraní oleje atd..... a nepomohlo ,,,ještě zkusim teflon,,,,a budu doufat že to jsou ty gufera u ventilu i přesto že mi v servise říkala špatný motory toto konstrukčně blbě udělané sami osobě blbě mažou a časem se přidřou, :-(
Joukey píše:jo to je ta membrana. A měl si zapojenou i tu hadičku která ma to hrdlo hned pod tou trubkou s membranou?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od marfy8 »

Ty srance tam nelej, možná to ucpe místo úniku což pochybuju ale taky ti to může ucpat jiné místa a pak teprve přidřeš motor... Buď pravidelně dolívej olej nebo nech vyměnit pístní kroužky, gufera a vše okolo toho ;)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od falko1983 »

Fannnnnny píše:ano měl jsem to zapojené,,, včera jsem nechal změřit tlaky, a překvapivě v pořádku všechny měly přes 1.0 bar....dnes jsem zkoušel nalejt medovinu přisadu proti žraní oleje atd..... a nepomohlo ,,,ještě zkusim teflon,,,,a budu doufat že to jsou ty gufera u ventilu i přesto že mi v servise říkala špatný motory toto konstrukčně blbě udělané sami osobě blbě mažou a časem se přidřou, :-(
Joukey píše:jo to je ta membrana. A měl si zapojenou i tu hadičku která ma to hrdlo hned pod tou trubkou s membranou?
Si chtěl napsat 1MPa ne?!A jaký byli přesně tlaky na jednotlivých válcích ono jde taky o rozdíly mezi nima přípustných je 0,3MPa tj.3 bary
Přílohy
tlaky.jpg
tlaky.jpg (5.28 KiB) Zobrazeno 1872 x
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Fannnnnny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 05.08.2010 06:58
Bydliště: Krušné Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Falko

Příspěvek od Fannnnnny »

jo jasně MPa... když to vemu od prvního tak 1.2,,,1.0,,,1.3,,,1.3,,,, kroužky to nejsou prej kdyby to byli tak by se tam neudržel tlak, měli to prej natalčený dlouho a nic neuniklo,,,vypadá to na gufera a nebo to už je chycený, je to jedna z možností

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 rok 1999 AKL-1.6SR,žere olej, ale jiný problém než tu bylo.

Příspěvek od falko1983 »

Ten druhej nic moc oproti těm ostatním.S tím natlačením to nějak nechápu,kde jsi to měl na měření?
VW GIV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“