klima neustale se zapinaji sahary

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od Goauld »

Pokud máš novou jednotku dochlazování, tak je chyba někde v kabeláži. Funkční jednotka nechá běžet oba ventilátory na 1. stupeň vždycky, když je zapnutá klimatizace a vypínají se jenom když klimatizaci vypneš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od sajdlik007 »

a je možný že to děla čidlo teploty ? kabely jsou ok technik mi řekl že to může dělat čidlo teploty ručička mi ukazuje normalně drží se krasně na 90 st má cenu ho vyměnovat ?
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od Goauld »

Je potřeba na vagu zjistit jakou teplotu ukazuje a podle toho měnit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od sajdlik007 »

na vagu mi ukazuje při zahřátym motoru kdy ukazuje 90 st vag hlásí 81 a ještě mi tam ukazuje chybu na čidlu chlad. kapaliny zkrat na plus dělá to od doby co mi technik dělal komplet generalku hlavy tzn těsnění hydroštely nějaky zdvihatka apod. dále rozvody , olej všechny filtry a termostat ale ty sahary blbly i před tím
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od Goauld »

Čidlo vyměň za novy a dej vědět, jestli to něčemu pomohlo. Čidel je tam víc, tak vyměň to, ktery na vagu hlásí chybu, ne to na ktery první narazíš :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od sajdlik007 »

Ja myslel ze cidlo teploty je jen jedno ? Me jde o to jestli to ma cenu vymenovat ? uz jsem zoufaly s tech sahar uz nevim co by to mohlo byj mam strach aby se neco nepodelalo kdyz se zapinaji a vypinaji nejlepe by bylo nekoho z ustecka ktery s tim ma zkusenosti a mrknul na to
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: klima neustale se zapinaji sahary

Příspěvek od Goauld »

Čidla teploty sou celkem 3, dvě z nich sou v jednom pouzdře, takže fyzicky jako výměnný díl jsou pouze dvě. Čidlo teploty má vliv na chod klimatizace, nebo větráků, takže ho určitě vyměň tím nic nepokazíš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“