auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

tak jak píše lifty... všechno co píšeš by musel dělat i u mazdy :!: .. akorát s tím rozdílem že nesežene poocas dílů za "koncernový peníze"
jinak nevím kde jsi byl na tom že spousta golfů je na 16" co se týče zimních pneu... na 16" byly akorát 1.8T a výš a to ještě spíš výjmečně, třeba z 1,8T jen JUBI kvůli velikosti předních brzd..
.
např jenom co jsem koukl na brzdy :
:arrow: na golfa stojí kotouč 288x25 (brembo) cca 1000,-
:arrow: na 323 (ferodo) 1600 -2000
prostě koncernová politika a univerzálnost použití dílů tlačí ceny dolů... :tongue:
pochybuju že na 323 seženeš třeba termostat za 85kč (čína) nebo 283,- (origo díl) ..ceny před jakoukoliv (např klubovou :yahoo: ) slevou.. tak jak na golfa.. :wink: ..co jsem koukal tak na mazdu tak 700
:wink: :idea:
o dostupnosti a cenách použitých dílů se vůbec nebavím... :thanks:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od DurexElite »

ondrej92 píše:
rx343 píše:asi jo mam asi 10 tak potřebuju vydělat aspon 15navic tak s rozpoctem 90 000 už by se dalo řešit.
Zkus se podivat treba na tuto Mazdu 323F BA 1.5 65kw nebo 1.8 84kw. http://auto.bazos.cz/inzerat/23825803/323F-BA.php
Mazda te vyjde levneji, ty nejlepsi kusy stoji kolem 40tis. Ma lepsi pozvozek jak G4 a hlavne celkove povedenejsi motory (teda krome 2.0 V6 ty zerou olej apod..). Koupi Mazdy ti zbyde dost i na opravy a provoz. Klimu, okna v elektrice a dalkovy central maji taky.

Koupis Golfa 4 treba za 50k, vymenis olej 1000, rozvody 5000, kotouce + desticky 6500, dalsi provozni naplne, koupis to na podzim tak budes potrebovat zimni gumy to mas min 5000 (hodne G4 je uz na 16"), potom v lete dalsi sadu letnich gum 5000 (pokud ti teda neda prodavajici nejake slusne co jeste neco vydrzi, ale spis pocitej s tim ze auto koupis s pneu na dojeti tak na jare koupis letni), za ty prachy sezenes treba Euro2 tak 3800 prepis, mozna budes muset resit technickou 1000, V tvem pripade jsi student asi 18 - 20 let tak ti auto pojisti pojistovna za cca 8000 (pocitam limit 100/100mil, niz bych nesel nikdy nevis co se stane)

Vychazi to na rekneme 36tis + 50tis auto a to nepocitam benzin, to mas dalsich 15tis. To mas uz 100tis. A to ti muze odejit spojka, klimakompresor, motor zacne ti brat olej apod... u starsiho auta nikdy nevis.

Jak tady uz psali tak radsi vem Felicii, nebo se mrkni po te Mazde 323F BA slusne kousky koupis za 25-35, minuly rok jsem narazil na hodne slusny kousek 323F BA 1.8 84kw, zachovala, bez koroze vzhledove super auto po 1.majteli a chtel za nej 35tis

Mám 16 kola a zimní gumy mě stály celkem 3200,- už je mám 2 zimu a jsem spokojenej a ještě vydrží. Na zimu stačí, letní mám lepší a to 17ctky(ty jsem koupil jetý za par korun a byla to lepší značka a mám je už 2 roky).. Jinak přední brzdy mám za 2500,- zadní desky za 350,-(zimmerman).. Rozvody za asi 3000,-. Filtry cca 100 - 250 kus. Olej 500,-. Spojka a strvák za 5000,-(lehce použitá jednohmota s novým obložením). Silenbloky stojí taky par korun.. tot vse, chce to bejt sikovnej na opravy a nebýt línej shánět díly.
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od ondrej92 »

lifty píše:Příjde mi, že píšeš trošku z cesty.. Vezmu to popořadě, olej souhlasím, rozvody výjdou na trojku, brzdy dělat nemusí atd atd.. Zimní/letní gumy, přepis, pojištění (dá se dát na rodiče za hubičku), všechno beru... ALE! Tohle všechno by musel dělat i u mazdy! Navíc Golf je co se designu, vybavenosti a taky hlavně bezpečnosti týče trošku na jiné úrovni než Mazda 323F.

Navíc jsem nikde nevyčet, že by byl student. Pokud z něj je nebo bude osoba výdělečně činná, tak všechny věci nemusí nechat dělat hned druhý den, ale třeba později po další výplatě.
Můj názor: Pokud to budeš mít na nějaké delší popojíždění jak jsem čet 40km denně a klidně víc, tak bych si koupil slušnou rotačku (66kw nebo 81kw je to jedno), se slušnou výbavou je seženeš za ty peníze co máš a možná ti ještě něco zbyde. Navíc když to chipneš, nebo tam dáš powerbox tak to letí jak střela (kámoš ve ventu má obojí a blbá 66kw rotačka letí jak prokopnutá, že mám co dělat abych jí stíhal).

Toť za mě.
Original rozvody stoji kolem 3700 a to je bez práce. U brzd minimalne bude muset počítat s výměnou destiček, všechny se dají sehnat za cca 2000 i s výměnou (originál výrobce), za tu cenu to je pokud nepůjde do autorizovaného servisu. U toho pojištení záleží na rodičích jestli vemou pojistku na sebe, protože když to udělají a on auto nabourá tak jim to jde do malusu, takže většina to raději takto neřeší, ale pořád může využít rodinnou akci, např. u ČP kdyby měl jeho otec max. bonusy (víc jak 120 měsíců) tak mu je může půjčit. To by měl ročne za nějakých 4400 ale bez skel to je dalších 900. Bavím se tady o limitech 100/100mil o jiných osobně ani neuvažuji, sice cena 2000 za rok vypadá lákavě ale limit 25/25mil je málo, nikdy nevíš co se stane.

S tím denním nájezdem okolo 40km tu to psal někdo jiný na něj jsem nereagoval.

U mazdy by tohle řesit nemusel, měl by jí v nejvyšší cenové hladině a za ty prachy co prodavající chce tak už je nějak servisovaná. Většinou jsem narazil na kusy ke kterým byly 2sady pneu, rozvody i brzdy nové (měl to podloženo fakturama). Takže by mohl mít auto do kterého nemusí skoro nic nacpat. U Golfu za ty prachy bude mít nejaké vyježdené auto do kterého ještě neco nacpe.

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od ondrej92 »

vtuni píše:jinak nevím kde jsi byl na tom že spousta golfů je na 16" co se týče zimních pneu... na 16" byly akorát 1.8T a výš a to ještě spíš výjmečně, třeba z 1,8T jen JUBI kvůli velikosti předních brzd..
Vetšina je 16" buď na plechách nebo na liťákách, a pokud prodavájící neměl plechy 15" na zimu, a bude chtit levnější pneu tak je bude kupovat. Osobně jsem koupil G4 1.6 16V a od novoty tam jsou 16" plechy.

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

Mazda 323F za 17tis bude rozhodně voňavka :roll:

Když jsme teda u těch cen co se tu oháníš...

Rozvody Golf IV TDI (rotačky): http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 97-05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozvody Mazda 323F: http://www.nahradni-dily-auto.cz/zbozi/ ... --1-5-.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Brzdové destičky GOLF IV: http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Brzdové destičky Mazda 323F: http://www.autodily-sklad.cz/trw-gdb319 ... p?id=49953" onclick="window.open(this.href);return false;
I když nevím proč by hned měl měnit brzdy pokud to bude brzdit tak jak má.

K tomu pojištění, nevím kde bereš ty numera. Za svoje platím 2400 (100/100, odtah a kraviny k tomu) mám to napsaný na maminu, když bych to chtěl na sebe tak 4300. Vše Uniqa. Je mi 20 a mám 1.8T 110kw rv.98.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od ondrej92 »

Prečti co jsem psal výše, o Mazdě za 17tis jsem nic nepsal ten odkaz co jsem tu házel tak byl pouze o typu auta. Psal jsem že tu Mazdu v hodně dobrém stavu koupíš za cca. 35tis. A řesila se tu benzínová 1.6 a rozvody na ní vyjdou zrovna u Rykla na 3600 a to bez práce. Destičky jsem psal originální a když se mení destičky tak hned všechny ne jen předek. A zase u Rykla stojí něco kolem 2000 a to bez práce.

Ty čísla z pojištění jsou reálná, za 2400 (100/100) to máš celkem levné. U 1.6 jsem měl i s havarijkem u Uniqy za 9500.

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

Nikde jsem o benzínové 1.6 nečet (myslím mazdu, né golfa), ale to je jedno.

Mazda za 35tis. možná nebude ve špatném stavu, ale Golf je ať už se to týká bezpečnosti, výbavy nebo nadčasového vzhledu je trošku někde jinde. Když ty peníze má, tak bych si radši připlatil.

A o těch dílech se nemusíme moc hádat, stejně budu mít pravdu, protože ty díly na Golfa (obecně na celej koncern) budou vždycky levnější než na mazdu. Ať se podíváš na co chceš.

Jinak ještě jednou opakuju, že bych hned po koupi neměnil brzdy, brzdový destičky nebo tak něco pokud to auto brzdí tak jak má. resp, že jsou ve slušném stavu. Ale i kdyby nebyly, tak je furt seženeš levnějc :)

Hawk.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

rx343 píše:Dobrý den jsem student pravě si dělám řidičák a už se začínám dívat na své první auto........

ták dneska jsem uspěšně složil zkoušku z autoškoly testy na 100% a jizdy jen drobné chybičky :)

Uživatelský avatar
Stax88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.05.2011 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Stax88 »

Ahoj.. Mám G4 1,6 16V, 77kW/105koní, typ motoru: AZD r.v. 00/01.. (bez el. okének, jen man. klima). Teď ho mám třetím rokem a za tu dobu mě nikde nenechal. Také jsem nevydělával, jen brigádničil, ale i tak se toto auto dalo v pohodě utáhnout. Ikdyž pravda, že mi naši asi 3/4 roku pomáhali s pojištěním, protože šlo hned od začátku jen na mně ....
Vyšlo to tak, jak tu psal někdo nade mnou.. Doma mi nabízeli A3 8P 2,0L, ale já jsem odmítl, (pravda, teď toho "trochu" lituji. :lol: ) a raději "skočil" do Golfa ... Na druhou stranu, proč ne. Je to solidní auto, vypadá pořád dobře, díly na 1,6 se dají sehnat za slušné peníze, povinné-pokud není nafouklé cipovinama jako v mém případě, se také dá snést, a můj kousek mě ještě nikde nenechal a teď mám 130.xxx km najeto a zvláštní péči mu nevěnuji. Dle mého, jako první auto naprosto královská záležitost.. (Jistě, teď sice pokukuji po zadním náhonu, 3dvířku a alespoň jednou takovému počtu kW. (např. BMW E46 323(-5) coupé - ano, je mi 25-tak co by jste chtěli. :laugh: )
Chtěl jsem tím hlavně říct, že toto auto můžu jen doporučit. Pro mladého páska, který chce jistou dávku exluzivity, ale zároveň se nechce nechat zruinovat je G4 jasná volba. Jen bych hledal u soukromníků a né v bazarech, jako v mém případě a třeba najdeš i lepší výbavu..

A propo: měl jsem nájezd jako ty, ale postupem času se skutečně zvětšoval, i tak dávám přednost benzínu před naftou.. Jezdím hodně na hory, takže nemusím tolik řešit -20° mrazy :rofl: , filtry pevných částic a vybrace, atd.
G4 1,6 16V r.v. 00

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Kutil001 »

Benzínové 1.4 16V bych nedoporucil ani nejvetsimu nepriteli, je to liny, pomaly a spotreba je jak u 1.6... navic 9 z 10 motoru zere olej, pokud nekdo prodava 1.4 tak proto ze zere olej a oprava by vysla tak na prodejni cenu auta... vlastni zkusenost... podle nekterych je to nejhorsi motor od vw... Sel bych do 1.6 8ventil, tahne dobre od spoda, a myslim ze jako prni auto je GIV super
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

jako provní auto je super i fačko... :fool:
já bych si pořídil feldu.. :good: protože za to co stojí, jaký má jízdní náklady a co stojí opravy.

a ceny náhradních dílů ...to je výsměch pracujícímu obyvatelstvu... 8O :D


ted jsem dělal řízení jednomu člověkovi...
čep řízení 156kč, hřeben řízení 1400kč včetně spojovaček...

a to se nebavím o čajna dílech kde ten čep stojí 64kč a ten hřeben 850kč....
:tongue:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Kutil001 »

Ale tak jako asi jo ale ja jako student jsem pohoda utahl i GIV 1.4 z kapesnyho... a to jsem nekoupil vubec dobrej kus ale neresil jsem, dolival jsem olej, obcas vic jak benzin, jedno pozitivum, olej jsem nemenil, stacil se vymenit sam 2x za 10tkm :-D
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

vanhouten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 11.06.2010 20:57

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vanhouten »

ja se ucil jezdit na Fačku a bylo to nejlepsi auto na nauceni :) jak to sem tam vezmes o plot nebo popelnici nebo treba dvere garaze, tak te to VUBEC nemrzi. kamos nam ho docela solidne rozmlatil, celou pravou stranu od predni az po zadni svetlo strhnul o betonovy sloupek a oprava ho vysla na 3800kc s dani vcetne prelakovani :-D zkus tohle udelat s golfem :-D dneska uz je facko veteran, ale fileta si myslim ze na ten prvni rok neni spatna. hlavne se clovek nauci i jezdit trochu opatrne, protoze vi ze kdyz trefi i stredne velkeho psa, tak to nemusi prezit :-D

edit: za tri roky jezdeni na facku veskera udrzba byla: 1x olej, 1x oprava zadni brzdy :-D
VW Bora "Froggy" 1.8T GT Sport (AUM), VW Bora "Honey Bunny", 1.6 16V, 77kw (BCB). Vw "Lupo(rn)" , 1.0 (AHT).

No turbo, no diesel, no power?, NO PROBLEM!!!

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

diky za rady ale auta už si mužu vybrat jen dvě a to buď po otci
ford focus c-max 2004 najeto 175 000 1,6 tdci v dobrem stavu (za otcovskou cenu 80 000 kč)
a nebo od otce kamarádka bude prodávát fiat panda 2006 1,1 benzín najeto 46 000km za 30 000 kč- směšná cena že? (kupovala v roce 2006 nove a zaplatila pres 200tis)

rozum mi říka panda a chtíč forda.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

při koupi auta platí.. vyvarovat se fšemu co začíná na F
Fiat, Ford, Fšichni Francouzi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

než Fiata to radši doopravdy tu Feldu :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“