MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od BrendlJiri »

Kaufik píše:zdravím

občas se na TDI zvýší otáčky na 1000/min, mám za to že je to teplotní čidlo. Kdepak ho na motoru najdu? Díky za případnou fotku.
To žeseti zvýší otačky nemá nic společného s čidlem ale stim že baterie přišla o více proudu najednou třeba si pustil vic spotřebiču nebo tak a počítač to řeší viššíma otáčkama aby alternátor dohnal ten rozdil :wink:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Jo setkal, skončilo to srovnáním a tlakovou zkouškou hlavy motoru a výměnou těsnění pod hlavou. Pokud ti motor tlakuje chladící okruh, vytvoří se ti v systému bublina, která když se dostane na čidlo, čidlo měří teplotu plynů a ne vody. Pak se bublina posune dál a čidlo zase měří to co má...
Když sundáš hadičku přepadu co vede do expanzky a její konec vrazíš do petky s vodou tak, aby konec hadičky byl pod hladinou, nastartuješ motor a někoho požádáš ať ti přidá trochu na otáčkách a z hadičky jdou bubliny a pěna, je to těsnění pod hlavou. A co voda jako taková, jak často dolejváš?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

vasik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.11.2012 13:57

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od vasik999 »

zdravim všechno jsem to tady prostudoval vyskoušel a stale nic mam galaxy I 1,9tdi 66kw PD a pořat se to hreje jak je napis norm tak to je pořat ukazuje na M a kdyš jsem jel štemberk do kopce v podvalem tak to bylo kosiček před červenym věmenil jsem termostat 2x pokažde jina značka vodni pumpu proplachnuů chladič sajrajtem a otlakoval vymenil par hadic co jse mi nezdaly a pořat nic nemate ješte nekdo nějakou radu prodat to nechci mam to 14dni :-D

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od Skyppy »

vasik999 píše:mam galaxy I 1,9tdi 66kw PD
Trošku divná kombinace, ale co.
Jinak si myslím, že bude problém v těsnění pod hlavou.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od ajo »

alebo klamu budiky. Čo o teplote hovorí Vag?
Obrázek

vasik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.11.2012 13:57

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od vasik999 »

VAG nehlásí žádné chyby a teplota čidla je totožna s teplotou vody

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Osahat hadice, za chodu ohřátého motoru. Hlavně taky zjistit jestli jsou tvrdší - mírně natlakovaný. Pokud ne, bude tam bublina. Pokud odpojíš přepadovou hadičku od expanzky a strčíš jí do petky s vodou a při nastartovaným motoru a vyšších otáčkách ti půjdou z hadičky bubliny, je to jednoznačně těsnění pod hlavou.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

vasik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.11.2012 13:57

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od vasik999 »

hadice jsou tak korat tu fintu z petkou jsem skoušel a žadne bublinky nejdou jde čista voda

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od marasoba »

Kaufik píše:zdravím

občas se na TDI zvýší otáčky na 1000/min, mám za to že je to teplotní čidlo. Kdepak ho na motoru najdu? Díky za případnou fotku.

Jukni sem:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 4&start=75
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Ale zkoušel jsi to při vysokých otáčkách? Při volnoběhu je to naprd, bubliny se nemusí vytvořit.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

vasik999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.11.2012 13:57

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od vasik999 »

i to jsem skoušel s kamošem v praci tak jsem koncem tydne obednan do servisu a bude se menit ntesneni a srovnavat hlava jinač už tam nic nebude

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od ferdosm »

mam taky problem s teplotou motoru.je to tu uy popsane.pri normalni jizde teplota ok,pri zatezi teplota stoupa,mezi pulku a trictvrte ,pri jizde z kopce teplota klesa.voda se neztracineni dela mi to uz asi 5let a nepozoruji zadne zmeny.vzmenil jsem pumpu termostat chladic a porad stejny.mesicne najedu tak 4000km tak kdyby to bylo tesneni tak se to uz snad projevi.jezdim nalozeny s vozikem i bez nej.odtahnul jsem i par aut na podvalu a je to porad stejny.dejte mi radu co s tim.chystam se jet do chorvatska a nerad bych to tam nekde uveril.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Je otázka jakej termostat jsi tam dával (od jakýho výrobce) a nezapomeň že ani nový termostat nemusí být OK, vyrábějí ho jen lidi. Není to sice tak moc častý jev, ale vyloučit se to nedá.
Další otázka je jak dalece průchozí je tvůj chladič. Pokud někdo před tebou použil nějaký zatěsňovadlo na netěsnosti chladiče, může být problém v malém průtoku vody chladičem.
Taky stojí za to zkontrolovat chladič z venčí - jestli není zasekanej bordelem tak že neprochází vzduch skrz něj. Můžeš taky zkusit zapnout topení na plný pecky v okamžiku, kdy ti zase teplota vyleze nad 90°C. Uvidíš jak rychle ti začne teplota padat. Pokud nedochladíš ani při zapnutým topení, pověnoval bych se asi vodní pumpě a termostatu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od ferdosm »

mel jsemtam termostat 80stupnu voda na volnobeh byla 88stupnu,ted jsem tam dal ter.87stupnu voda na volnobeh je 94stupnu.mereno vagem.pred tema 5-6lety jsem delal tesneni pod hlavou protoze mi auto varilo,hlava i blok byly zkontrolovany.od te doby auto nevari jenom lita teplotadneska budu kupovat novy 80ti stupnovy termostat.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

Příspěvek od smolda »

Hlavně kup něco kvalitnějšího, na termostatu nešetři.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“