Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od llukass »

Zdar, čeká mě údržba klimy, zajímalo by mě zda necháváte měnit i dehydrátor (vysoušeč klimatizace, v mým autě už bude min. 4. roky), zatím co jsem volal pár firem, tak mě připadlo, že se jim do toho moc nechce-nejraději by vyměnili jen chl. médium, případně kdyby jste měli nějaké doporučení na firmu,či osobu která toto poskytuje v Brně, Blansku, Svitavách a okolí. díky

Uživatelský avatar
romancek888
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitriansky kraj,Slovensko

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od romancek888 »

cau,ja som menil vcera...neviem ako to mas riesene na tvojom aute...u mna v pohode imbus 6 a 5...samozrejme predtym ukony s klimou-vysat medium+stary olej,vymena vysusaca,vakuovanie,novy olej+medium...do hodinky to bolo hotove...nezabudni dat nove kruzky...neviem intervaly vymeny vysusaca,ja som menil 1.krat...

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od wrot »

romancek888 píše:cau,ja som menil vcera...neviem ako to mas riesene na tvojom aute...u mna v pohode imbus 6 a 5...samozrejme predtym ukony s klimou-vysat medium+stary olej,vymena vysusaca,vakuovanie,novy olej+medium...do hodinky to bolo hotove...nezabudni dat nove kruzky...neviem intervaly vymeny vysusaca,ja som menil 1.krat...
Ahoj dík ja to mam již poskladane daval jsem novej vysoušeč,chladič na klimu a kroužky radeji jsem kupoval origo ve vw 15 kč kus celkem i s čidlem 7 kroužků,otestoval jsem kompresor zda vystavuje spojka zda se ok ale klima mi nebežela tak mam trochu obyvu zda bude po teto investici fungovat dnes snad pujdu na naplneni
ja ma ještě tu starou variantu bez imbusu pouze převlečná matka a demontovat od chladiče to byla pakarna ,ten starej mněl ten jeden vstup takovej ojebanej tak proto ten novej chladič kroužek tam byl pěkně skroucenej a sedlo bylo deformované asi by to tam utikalo než vyhodit okolo litru za naplnění tak 1700 za chladič mi připadalo jistější

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od kelly01 »

Ahoj, který to jsou kroužky?
Teď jsem to objednal a předpokládal jsem že těsnění bude přiložený stejně jako např u olejovýho filtru 8O

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od wrot »

kelly01 píše:Ahoj, který to jsou kroužky?
Teď jsem to objednal a předpokládal jsem že těsnění bude přiložený stejně jako např u olejovýho filtru 8O
ahoj ja u chladiče nic nemněl alespoň jsem si toho nevšimnul vem si vin auta a zajdi do vw a oni ti už vyberou co je třeba jsou dva druhy klima hadic jedna na imbus a druha převlečná matka (muj případ starší verze)

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od llukass »

kelly01 píše:Ahoj, který to jsou kroužky?
Teď jsem to objednal a předpokládal jsem že těsnění bude přiložený stejně jako např u olejovýho filtru 8O
měli by tam být kroužky 1J0820749B 17x1,8, 8E0260749D 14x1,8, vysoušeč 3U0820193

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od kelly01 »

Kroužky a vysoušeč mám, dělám to v úterý tak jsem zvědavej jestli dojde ke zlepšení, zatím to chladí ale je to takový nepřesvědčivý :roll:

Ještě mne napadá vyměnit chladič klimatizace, může to být ucpaný?????

zdenek foltyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.09.2012 14:00
Bydliště: tesetice rataje 73

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od zdenek foltyn »

zdravim chci ce zeptat ktera roura ma chladit tlusta nebo tenka dekuji

Uživatelský avatar
los.negros
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2994
Registrován: 21.06.2008 11:28
Bydliště: Úvaly, Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od los.negros »

logicky: jedna je přívod, jedna odvod. Šáhni si na ně a podle teploty poznáš, která je která
:999: 16.-18.8.2013 - 8. VW Golf meeting Podrouzek 2013 :999:
You can sleep in your car but you can't race your house!

zdenek foltyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.09.2012 14:00
Bydliště: tesetice rataje 73

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od zdenek foltyn »

no me to praveze zajima ktera vam chladi a ktera hreje debil nejsem vim ja kto zjistit ale chtel bych vedet jak to mate vy me chladi tenka tak ze nani nejde pomalu udrzet ruku jak je ledova skoro zmrzla a tlusta je horka ale nechladito vubec ve voze a mam dojem zebyto melo fungovat obracene tak se ptam

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od wrot »

zdenek foltyn píše:no me to praveze zajima ktera vam chladi a ktera hreje debil nejsem vim ja kto zjistit ale chtel bych vedet jak to mate vy me chladi tenka tak ze nani nejde pomalu udrzet ruku jak je ledova skoro zmrzla a tlusta je horka ale nechladito vubec ve voze a mam dojem zebyto melo fungovat obracene tak se ptam
ahoj ja mam studenou tu tlustou co je blíže k blatníku

zdenek foltyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 26.09.2012 14:00
Bydliště: tesetice rataje 73

Re: Klima - čištění, výměna dehydrátoru

Příspěvek od zdenek foltyn »

mel bych dotaz slisel sem nekde ze sou tam nejake trysky ale ja nevim kde muzetemi poradit diky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“