potřebuju nutně radu....

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
MikeD79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 03.10.2007 17:33

potřebuju nutně radu....

Příspěvek od MikeD79 »

zdravím klubáky,
mám jeden problém a potřebuju každou radu...
takže ....dne 28.11 2012 jsem prodal jednomu auto byla to Octavie II 19tdi...koupena v čr servisovaná,údajně nebouraná....kupující si nechal udělat lustraci ve škodovce a pak prohlídku v jednom servisu, kde mechanik konstatoval, že auto je v pěkném stavu - bohužel to bylo bez papíru,tedy bez protokolu...kupující byl tedy se stavem spokojen a auto ode mne koupil.....dnes 27.5.2013 mi napsal email, že auto bylo silně ze předu a i ze zadu bourané a že nejde klimakompresor.....a chce po mě náhradu za skryté vady 20tis kč.
Jde mi o to jestli na to má právo a jestli se mohu nějak bránit, když jsem auto kupoval já a byl s tím ve škodovce tak nic nezjistili ani ve vybraném servisu kupujícího (ve smlouvě je uvedeno, že kupující byl podrobně seznámen s technickým stavem, provedena zkušební jízda a prohlídka ve vybraném autoservisu).Chce se se mnou soudit pokud mu nedám do 30dnů 20tis kč....takže díky za každou pomoc.. :sorry:
VW

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od Jarda S. »

zkouší to, pokud nebylo ve smlouvě napsáno "nebourané" tak má smůlu a vysoudí kulový
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
MikeD79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 03.10.2007 17:33

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od MikeD79 »

Jarda S. píše:zkouší to, pokud nebylo ve smlouvě napsáno "nebourané" tak má smůlu a vysoudí kulový
ale on tvrdí, že má ode mě v e-mailu napsáno nebourané, protože tuto informaci mi dala škodovka...ale pokud to není ve smlouvě tak to asi nemá váhu co?Já jsem vycházel z toho co mi řekli ve škodovce a co bylo v záznamech v servisce, takže jsem to bral jako nebourané....a ještě reklamuje že mu nejde klimakompresor, ovšem vadu kompresoru při prohlídce v servisu při koupě nezjistil....jak se dá najít vada kompresoru, diagnostika to ukáže?Protože ten technik dělal komplet prohlídku včetně komplet diagnostiky...
VW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od tornado1 »

špatný kompresor diagnostika nemusí zjistit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od Mára_VR6 »

je zajímavé, že ti posílá reklamaci jeden den před koncem šestiměsíční lhůty
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od Mára_VR6 »

zajdi za právníkem, ať ti koukne na smlouvy a je to. napíše hezký dopis pánovi a nazdar. Dáš mu 1500,-
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
MikeD79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 03.10.2007 17:33

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od MikeD79 »

nevím jestli se to směrodatné, ale v té reklamaci napsal špatné číslo VINu...takže dnešním dnem končí 6měsíční doba, a jestli je pak takováto reklamace neplatná, tak bych měl vyhráno...jinak jsem se obrátil na bezplatného právního poradce
VW

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: potřebuju nutně radu....

Příspěvek od Dymák »

pokud auto indentifikoval pouze VINem (nepřesným), tak nemá nárok, pokud tam je i spz, případně další znaky, tak to asi ukecá...
že se objevila závadu kompresoru, která pravděpodobně vznikla až po koupi, to je tzv skrytá vada a její odstranění padá na tvoje záda... Platit mu nemusíš, můžeš závadu na svoje náklady odstranit, popř. se jinak domluvit. Nikde neexistuje striktní nárok na slevu, kterou si určí on sám.

bourané/nebourané není skrytá vada, tys to nevěděl, tudíž jsi nic nezamlčel a hlavně to není ve smlouvě, což je základ... odchod
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“