zvýšení podvozku 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od cernohousmartin »

kde najdu dekodér výbavy?dík

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od abcd »

třeba tady..:-)

http://audiklub.cz/audi-vin-dekoder" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od cernohousmartin »

možná by to chtělo spíš na VW když jsem na VW clubu

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od abcd »

Ty kódy jsou stejné jak u Audi tak u VW.

Uživatelský avatar
Rayan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2009 20:10
Bydliště: SR

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Rayan »

Dá sa zvýšiť predok na Passate takým istým spôsobom ako na Octavii 1 , http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavi ... a-podlozek" onclick="window.open(this.href);return false; :?: :?: :?: má s tým niekto skúsenosť :?:
Přílohy
1_zvednuti_octavie_ulozeni_predni_podlozky_jpg_18748.jpg
VW PASSAT HIGHLINE 3BG 1,8T chip 195 PS + LPG r.v.-2001

Golius
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 10.07.2012 21:56

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Golius »

Zdar chlapi, psal jsem paní Marcele, na inerten viz. asi 3. stránka a zatím nic, nevíte někdo kde bych sehnal nyní podložky pro zvýšení Passata Syncro B5 ? Díky. samo je to 4*4

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od seabees »

Je to sice staré téma,ale nějak nechápu,když dáte podložku jenom pod pružinu,tak přeci ten tlumič taháte z jeho přirozený polohy nebo ne?Tím že nastavíte pružinu přeci neprodloužíte pístnici u tlumiče?Ani na předku ani na zadku.A to co píše Majkl,že se ta miska tlumiče jenom podloží aby byla výš,tak se stane to že péro je mezi spodní miskou a horní víc zmáčklý a neprodlouží to tlumič ne?Ale třeba se pletu.
Jinak mám jinej problém.Dal jsem nový pružiny a přijde mi že zadek je ještě níž než byl.Přitom když byli pružiny venku tak jsem je porovnával a byli obě stejný.Neví někdo kolik je světlá výška Variantu předokola na zadku v sérii?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Tím, že podložíš misku, je "opěrný" bod auta o daný kus výše a tudíž se auto zvedne. Jestli chceš řešit to, že ti pak stejný kus chybí v horní poloze tlumiče, je tvůj problém. Já to odzkoušený mám a jelikož nejezdím jako dobytek do zatáček, tak nemám problém s tím, že by mi odlehčené kolo někdy viselo na nakloněným autě ve vzduchu. Pochopitelně nejlepší řešení by bylo uříznout konec tlumiče a nastavit ho o požadovanou délku. Já si však na takovéto svařování netroufám, nehledě nato, že nevím, co by na teplotu tlumiče při sváření říkal olej/plyn, uložení a těsnění. Prodloužený tlumič taky neseženeš a pokud ano, bude to takový ranec, že za komplet sadu vysolíš víc, než za celý auto :lol: Jo a mým řešením ti nezanikne záruka na tlumič ani pružinu, protože na tlumiči nebude žádná úprava. Pochopitelně po zvednutí auta je třeba zajet na geometrii, páč se to celé "rozjede".
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od seabees »

me to prijde jako mala prasecinka,kazdej vi prd kdy se dostane do krizovy situace,tak kdyz uz bych delal vyssi podvozek,jako ze by se mi to libilo,tak jedine plne funkcni a ne jen tak na pul na pohled.Jen muj nazor ;-)Radsi mi rekni kolik je ta svetla vyska u kombika

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Sedlo01 »

pohodarkajik píše:
márty golfIV píše:koupil jsem na netu podložky od marcela.kukackova@gmail podložky za 1000 kč na předek i na zadek dá se zvednout až o5cm.já mám o 3cm kupoval jsem je s kámošem,ten už je má na autě a super.lítali jsme s tim k vodě kde před námi projel jen traktor.ty zadní vypadají jako předchozí foto ale za jinou cenu.
napsal jsem email tak uvidime :-)

... pan odpovedel, ze pry to neni problem udelat, ale psal:

jestli je podvozek shodný s GIV tak ano,nedělal jsem jiné než na Giv .foto nemám jelikož nejsem momentálně v čr.pokud je to shodné tak do zadu pod pružiny se dělají takové podložky do misky na předek takové dva válečky nad tlumič.zřejmě to funguje.kamarádi na tom jezdí.prý je možno až o 5 cm zvednout dělal jsem jim běžně 30 mm víc Jak 35mm bych ale asi nedoporučoval.

Tak nevím jestli to pásne, přece jen Golf a Passat si myslim ze maji jine ulozeni tlumicu, ale pockam si na objasneni :-)
Tak jak to dopadlo? Za litr na předek i zadek bych je klidně objednal, taky o zvednutí uvažuju.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Sedlo01 »

Tak mě napadlo když jsem měl včera sundaný kolo, nedala by se dát podložka tam jak je nakreslená šipka? Vyříznul bych tvar stejnej jako má ta miska, daly by se tam větší šrouby a mělo by to bejt úplně nejjednoduší a funkční nebo se pletu?
Přílohy
2013-06-05-0151.jpg
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od majkl1 »

To bys musel i správně podložku vyprofilovat, ale celkově to nedoporučuju - ten plech na kastli je tenounký a na tuty fruty bys ho na první díře ohnul. Ono to nesedí jen na tomto místě, ale hlavně uvnitř na horním uložení tlumiče.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Sedlo01 »

Áha. A dát podložku mezi tu plastovou zarážku a tudle misku? Já právě hledám řešení abych nemusel vymejšlet jak frézovat to stoupání který se dotýká pružiny.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od cernohousmartin »

podívejte se na stranu 3 v tomto tématu...taky mam přichystanou podložku jako on,akorát tlustou 2cm a ze silonu.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: zvýšení podvozku 4motion

Příspěvek od Sedlo01 »

Myslíš to co tam ukazuje dvml? Přesně to mám na mysli, nějak jsem zapoměl že jsem to tu už viděl :D ale to tu psal majkl že to nedoporučuje, tak já nevim.
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“