1,8T problem AWT vykon

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tibi18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 16.12.2011 13:28
Bydliště: Topoľčany, Štúrovo

1,8T problem AWT vykon

Příspěvek od tibi18 »

Zdravim pani prosim o radu.
Mam 1,8T AWT mam v tom LPG v skratke ale o LPG nejde ci ide o benzin alebo LPG priznaky tie iste.
Pisalo mi stale chybu rada 1 sonda 1 vykon topniho okruhu prilis maly,... (ohrev fungoval ale pisalo to) ale vymenil som prvu lambdu.
Stara sa chovala tak ze auto slo 100km az 200km cca ako zmyslov zbavene jemne posteklenie plynu a na 5ke kopec nekopec dokazalo drzat rychlost 60 na jemny plyn bez problemov auto bolo zive a dokazalo aj na dvojke pri zosliapnuti plynu este pretocit kolesa. Potom po uleteni nejakej vzdialenosti auto klesol vykon ani na jednotke nevedel pretocit kolesami samozrejme len pri pohnutom aute a podlahe co berem ako pochopitelne. A zacalo strasne zrat aj podla aktualnej spotreby auto namiesto kolisania nieco kolo 7,5L aktualnej pri vysokom vykone zacalo kolisat niekde okolo 12L +- a auto bolo lemrave a kopec co zvladalo na 5ke nemalo sancu zdolat ani na 4ke skoro mozno ak tak s podlahou a trapenim motora tvarilo sa to ako bohate a bez tlaku turba,...
Teraz som vymenil lambdu zatial 30km ok ale auto je teraz take komotne lemrave nema ten tah co malo co mam skontrolovat medzi casom som pomenil:
-podtlakovky
- IC stary poskodeny
- vaha za origo bosch
- rozvody
a stale to neni ono. O tychto AWT motoroch je pisane na nete dost malo.
Chcem sa spytat mozno aj tych co maju tento motor ak maju volnobeh je vo vagu polozka ze rizeni klepani a su 4 okienka na 4 valce a v kazdom je napatie vsimol som si ze prve dva valce maju vysie na volnobeh a ako posledne dva a taky isyt rozdiel je aj za jazdy len napatie je vysie ale ten rozdiel medzi 1-2 a 3-4 je stale dost skokovity.
pisalo mi obcas system prilis chudy
pisalo mi aj ze ucinek kata je maly predpokladam ze toto secko bolo lamddou.
Co podla vagu mam skontrolovat?
Viete niekde kde kuknut napriklad predstih aky ma byt na volnobehu ci pri plnom plyne?
Viee mi poradit kde vo vagu najdem na ktorom kanaly tlak turba?
Pripadne ako by som vedel na tejto jednotke ME7.5 trosku doladit palivo? Vedel to vagdash ale podla mna by to mal vediet aj nejaky VAG.
Prosim o kazdu radu som uz chory z toho auta,...
Dakujem kazdemu ochotnemu za akukolvek radu.
Škoda 110R 1971
VW POLO variant 1997, 1,4MPI, 44KW, kód: AEX, LPG
VW Passat sedan 2001 B5,5 1,8T, 110KW, kód: AWT, LPG + chip 195HP
VW Passat variant 2005 B5,5 1,9TDi, 96KW, kód: AWX

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“