Adaptér na váhu vzduchu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
GhostAnubis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2013 16:30

Adaptér na váhu vzduchu

Příspěvek od GhostAnubis »

Zdravim, chtěl bych se někoho zeptat, jestli by někdo věděl o nějaké stránce, kde se dají sehnat adaptéry. Nedávno jsem si koupil tento filtr http://www.highperformanceparts.cz/spor ... s-02.14262 a zapomněl jsem, že k němu adapter nedodávají. Poradil by mi někdo nebo popřípadě odkaz na nějakou stránku? Předem se omlouvám, jestli jsem toto téma vytvořil po několikáté, ale nenašel jsem tu někoho se stejným problémem :D

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Adaptér na váhu vzduchu

Příspěvek od falko1983 »

Když se podíváš pozorně na obrázek z HPP tak uvidíš že je filtr nasazen přímo na váze bez nějakého adaptéru.Jinak předpokládám že máš filtr odstíněnej od tepla a přiveden chladný vzduch.Pokud ne tak to bude mít úplně opačný efekt než jsi od toho očekával.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
GhostAnubis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2013 16:30

Re: Adaptér na váhu vzduchu

Příspěvek od GhostAnubis »

Odstíněnej by měl být uplně stejně jako na obrázku a žádné přívodní potrubí k filtru tam taky nevidim, takže by snad neměl bejt žádnej problém. A pokud jo, budu muset sehnat i potrubí no :? ale co se dá dělat.. chci to mít pořádně

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Adaptér na váhu vzduchu

Příspěvek od falko1983 »

Pokud ho máš nebo budeš mít stejně jako na obrázku tak to bude sán jen ohřátej vzduch od motoru a to je absolutně špatně,nehledě na hroznej hluk z tohodle otevřenýho provedení.Nechci ti kazit iluze ale tady od tohoho řešení dali všichni co vím ruce pryč protože se to nedá ideálně od tepla odstínit a přešlo se na origo box s origo sáním teď tedy mluvím o motorech 1.4 a 1.6 16V ty měli filtr přímo na motoru.Věc se má zkrátka tak že to původní sání s externím boxem je poměrně dobrý řešení.Předpokládám že pokud jsi filtr už koupil tak ho tam budeš chtít dát.Tak ti rádím udělej z plechu takovou jako otevřenou krabičku,kup flexi hadici o adekvátním průměru cca 70mm a přitáhni trochu chladnýho vzduchu někde od podběhu nebo podobně.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
GhostAnubis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.04.2013 16:30

Re: Adaptér na váhu vzduchu

Příspěvek od GhostAnubis »

filtr tam uz je.. nechal jsem tam seriovy privod vzduchu, ktery byl napojen na airbox + jsem pridal privod vzduchu z podbehu a vse funguje jak ma.. takze spokojenost :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“