hučení předních kol

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
1p2p3l4l4p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2013 14:36

hučení předních kol

Příspěvek od 1p2p3l4l4p »

Nazdar pánové. od 70 km nahoru ( čím rychleji, tím více hučí ) mi hučí přední kola, nebo spíš levé.

Co to může být? Homogenický kloub? ložisko ? - nevím doposud jsme míval Octávii, tam jsme to znal.
Na jízdu to nemá vliv, nic se netřepe atd.....
ale ten hukot.

díky.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: hučení předních kol

Příspěvek od Mára_VR6 »

je to ložisko
Připrav dukát :mrgreen: :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Vrata
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hučení předních kol

Příspěvek od Vrata »

1p2p3l4l4p píše:Nazdar pánové. od 70 km nahoru ( čím rychleji, tím více hučí ) mi hučí přední kola, nebo spíš levé.
Co to může být? Homogenický kloub? ložisko ? - nevím doposud jsme míval Octávii, tam jsme to znal.
Na jízdu to nemá vliv, nic se netřepe atd.....
ale ten hukot.

díky.
Bude to asi ložisko.
Teď jsem je měnil obě, jde to celkem dobře jen jedno šlo špatně vylisovat ven.

1p2p3l4l4p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2013 14:36

Re: hučení předních kol

Příspěvek od 1p2p3l4l4p »

no jo, ale neprojevovalo by se to natáčením v zatáčkách - to dané zatěžované kolo - že by více hučelo?

tak se mi to projevovlao na Octávce, atd.... vždy když jsem to kolo zatížil, začalo hučet víc....tady to je pořád souměrné, stejně hlučně, i když zatížím zatáčením a navalení hmotnosti na kolo.

Co stojí výměna ložisek? 10.000,-?
servis říká, že jsem si jistě dal na předek zadní kola, co mám doskákané....ale nevím, to se mi nějak nechce věřit, víte jak v servisech nakecají..a sami tomu nerozumí
Myslel jsem si ložisko, či homo kloub......ale všichni v servise mi to rozmlouvají...tak jsem na vážkách:(
Jinak Turečka mám už skoro v cajku:) už jen malé mušky.... spotřeba když řídím já 8lt. Když manželka 10lt:(... dal jsem odřeniny do laku, přetěsnění pumpy, hlavy,převodovek, tekutým kovem oprava hlavy, výměna starteru výbojky,( ještě asi koupím i výbojky ) výměna čidla dveří, výměna kotoučů, destiček, všech náplní olejů, seřízení a výměna nožní brzdy..... teď bych rád vyměnil ještě tapec-za pískový + nové silenbloky držáků nápravy. Možná bych dal Chip...ale bojím se, abych neoddělal PD, nebo DF filtr nebo jak se to jmenuje:)
Teď šetřím na nášlapy:) u dveří.
nicméně opravy stály za to....mooooc fajn svezení...jsem z něj hotovej:) co to umí a těch hejblátek.... jště se podívám po filtrech a přední měchy a bude poslouchat jak hodinky:)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hučení předních kol

Příspěvek od ameron »

1p2p3l4l4p píše:tekutým kovem oprava hlavy
:?:

1p2p3l4l4p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2013 14:36

Re: hučení předních kol

Příspěvek od 1p2p3l4l4p »

výměna pravé ložisko a regenerace brzdových válečků. autíčko se zklidnilo.
poslední cesta na J MOravu dokonce 6.9 lt/100 km.... nevěřil jsem...ale jo jo ..... hned se líp jezdí:) auto nemá odpor.

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: hučení předních kol

Příspěvek od Micantur »

Tak jsem byl na tom stejně.....výměna předních ložisek(mazec) + výměna brz.destiček (komplet).Jsem spokojen a Mican jede jako ďábel.
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

Odpovědět

Zpět na „Touareg“