LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Skyppy »

Legálně 100pro nejde. Pouze na vlastní riziko. Já osobně bych to neriskoval. Vždyť dnes jsou čerpačky LPG na každém rohu, tak proč tak strašně riskovat? Dovedeš si představit, jakou energii by jsi měl v kufru v případě nehody? Nechtěl bych vidět jak by to v autě vypadalo v případě rozpohybování nádrže nárazem.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od tomakecTD »

Sakra jak se tak dívám máte velké spotřeby. Po městě je to neobjektivní měřit, to mám hodně no tak 10 určitě. Měl jsem auto rozehřáté, nabral jsem z prázdné do plné 26,5L nastartoval a pořád na plyn na SK do prázdné a 7,4L LPG spotřeba a to jsem jel přes Vsetín atd žádná rovinka :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Tom74
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.12.2009 12:33

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Tom74 »

Skyppy píše:Legálně 100pro nejde. Pouze na vlastní riziko. Já osobně bych to neriskoval. Vždyť dnes jsou čerpačky LPG na každém rohu, tak proč tak strašně riskovat? Dovedeš si představit, jakou energii by jsi měl v kufru v případě nehody? Nechtěl bych vidět jak by to v autě vypadalo v případě rozpohybování nádrže nárazem.
tak někdo má nádrž normálně válec v kufru, kámoš na rozvážce měl ve MB vito 2x asi 100L

no právě že na každém rohu ne, u nás je asi 10km ode mě 1 čerpačka, druhá má víc zavřeno než otevřeno, a za 17,9Kč když např asi 40 km má lpg za 15,5Kč ( a s kvalitou spokojenost ),
a problem je v létě, v zimě dám do nádrže 48l a v letě taky 9-10 litrů a konec, prý je to teplem......... asi blbost, protože v IT v letě 38stupnů a dám tak svejch 48litrů

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od machstrechy »

tomakecTD píše:Sakra jak se tak dívám máte velké spotřeby. Po městě je to neobjektivní měřit, to mám hodně no tak 10 určitě. Měl jsem auto rozehřáté, nabral jsem z prázdné do plné 26,5L nastartoval a pořád na plyn na SK do prázdné a 7,4L LPG spotřeba a to jsem jel přes Vsetín atd žádná rovinka :good:
skoro všichni tu mají šestiválce a obsah 2,8 proto ta spotřeba

Uživatelský avatar
Majorek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.12.2009 22:48
Bydliště: Karviná

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Majorek »

2litr 85kw dlouhodobě 10l plynu a to jezdim normal nekdy i podivočím prostě sranda jezdim s usměvem k benzince a s usměvem od benzinky

Harry 2009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 04.07.2009 17:21
Bydliště: Kraslice

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Harry 2009 »

Zdar,můžeš mi prosím napsat,jaký máš typ Vstřikování LPG a jak si spokojen a kolik to asi tak stálo. Vážně uvažuji také dát to do mého Šaryka.
Děkuji

Harry 2009 Sharan 2,0i benzin 7seslí 6x el okna

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od Marty »

Zdravim Vas da se sehnat LPG system i s montazi do 20-ti tisic?

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od the.max »

za 20 asi ne, a kdyz tak jednobodovy.

Ja jsem koupil cca 2 roky starou sadu LPG z 1. sharana za 15Kkc, znacka Tartarini. Jak ale hledam nekoho kdo mi to namontuje, tak se k tomu nikdo moc nema. To ze je to starsi jim problem nedela, spis jim dela problem kombinace SAG + V6, ze prej je to silena prace, musi se sundat naraznik, chladice a ze je tam vsude 'strasne moc mista'. Ze dvou firem me vyhnali jen jak jsem rekl ze je to V6 :-( Zatim jsem na cene 12-15Kkc vcetne materialu. Docela masakr;-(
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Naší VR6-ku nám dělali v Novém Boru, Autocentrum Zahrádka. Můžeš se tam optat.
MAKO

Uživatelský avatar
deguster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.05.2012 15:10

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od deguster »

Já mám 1,8T,sekvenci od tartarini, budu to nechávat ještě doseřizovat, ale po 6 tis Km průměrná spotřeba 11,7L /100 Km kombinovaná 40%město/60% mimo město. Samozřejmně plus benzín na starty. Po okreskách jezdím kolem 120Km/h, ale žádný styl brzda plyn. Na palubce mi to ukazuje 10,7 průměrku. Cena přestavby vč. nástřiku bomby proti korozi a nových cívek cca 42 tis.
Sharan II, r.v 2000,1,8T LPG

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od vhml »

To je zajímavý. Mě Magic 3 naopak ukazuje na palubáku spotřebu o 2-2,5litru vyšší. Jezdím za 10-10,5 LPG, ale je to celý po hlavní a vzhledem k profilu často plachtím bez kvaltu. Když se crcam o víkendu po vesničkách tak jsem minimálně o litr vejš, což odpovídá tvejm 11,7 při velký části městskýho provozu. Dát ty dvě tuny do pohybuju je nějaká energie.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od tomas.nemo »

ALL: ahoj všem

neřeším sice LPG ale můj dotaz s tím souvisí. Rozbil se mě naviák na rezervu a vy ty rezervy odděláváte zvůli nádržím. Neměl by někdo z vás na prodej ten naviák?? Mám ŠarikaI ale osobně si byslím že by tam snad měl jít z každáho SAGu, nebo ne?? Moc díky a případnou nabídku do SZ.

Ahoj Tom
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od M@rty74 »

A co si to dát do bazaru kam to patří co ???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od tomas.nemo »

M@rty74: do bazaru jsem psal lidem taky, ale seš si jistej že ho čtou všichni?? Navíc u LPG se ty naviáky vyndávají kvůli nádrži takže si myslím že jsem se nijak proti pravidlům neprovinil. I když to je pochopitelně na úhlu pohledu :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: LPG: umístění nádrže a rezervy, spotřeba, (fotky)

Příspěvek od michall »

Žádný inzoš na držák rezervy tam nevidím, to bychom mohli ten bazar zrušit a psát poptávky do jednotlivých témat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“