Spotřeba oleje - jak se k tomu postavit?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Spotřeba oleje - jak se k tomu postavit?

Příspěvek od marcovic »

Čau klubáci,
mám GIV Variant s motorem 1.4 16V AKQ a zjistil jsem, že žere olej. Zajímavé je, že když motor "nehonim", tzn. netočim motor přes 3000ot. a jedu v klidu, tak to neni skoro znát, ale jakmile mu naložim, tak kouří a povedlo se mi, že po jedný 20km ostřejší jízdě to sežralo tolik oleje, že bylo pod spodní rysku. Dolil jsem litr a půl a teď jezdim v klidu a hladina neklesá. Ještě se mi nikdy nestalo, že by to bylo tak akutní, aby se rozsvítila kontrolka oleje. Od výměny oleje (červenec 2012) jsem zatim dolil celkově 2l oleje (včetně 1,5l jak dostal kouř) přičemž jsem celkově ujel 6500km. Pokud neujedu do července 2013 10000km, tak stejně budu měnit olej v termínu. Otázka zní: Má smysl to řešit (gufera, kroužky), nebo se na to vysrat s tim, že když jezdim v klidu tak dolejvam fakt málo? Nevim jak se k tomu postavit, auto normálně nehonim, ta 20km jízda na krev byl extrém, to normálně nedělam, přece jenom je to čtrnáctka v kombíku, žádnej dravec, druhý auto v rodině. Spíš mam velkou obavu z měření emisí; v srpnu mě čeká STK a emise, tak se bojim, že až to tam roztočí že kvůli dýmu to nenaměří. Maj ty měřáky tak citlivý? Naposled jsem s tim byl na emisích, když to olej ještě nežralo (nutno podotknout, že to byl tento motor v jiným autě, který sem zbořil, koupil jsem auto se zadřeným motorem a přehodil motory..). Co s tím? Neřešit a dolejvat a počkat co řeknou emise? Díky.
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Spotřeba oleje - jak se k tomu postavit?

Příspěvek od marfy8 »

Tak jestli máš strach jen z emisí, tak tady padla docela dobrá rada: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=268963" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Re: Spotřeba oleje - jak se k tomu postavit?

Příspěvek od marcovic »

No, to zní zajímavě. Jo, řešim jen ty emise. Protože motor neztratil výkon, je to nejtišší 1.4 16V v okolí co znam :D a pokud budu jezdit v klidu a dolejvat půl litru na tisíc, tak mě to tolik netrápí.
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spotřeba oleje - jak se k tomu postavit?

Příspěvek od xerxes »

žere olej ale dobře maže,max.to odnere katalyzator :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“