Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od DworiBak »

Mr. Death píše:Mohl bych se zeptat, jestli se to nastavení škrtící klapky dělá s nastartovaným nebo vypnutým motorem? Nikde jsem tuto informaci nenašel...
s vypnutým

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od TomHy »

Hoši mám ten stejný problém, ta chyba nejde vymazat. Ale žádný problém s volnoběhem. Mám to ale na 1,8T.

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od ondrc »

Taky má jeden dotaz ke klapce.
Byl jsem na čištění + základní natavení.....
teď mi po nastartování motor drží na volnoběh normání otáčky kolem 850/min.
ale jakmile ujedu kousek cesty, vyřadím tak mi otáčky zůstanou vyset někde kolem 1100/mon.
Čím to může být??
Někdo tvrdí že si to časem sedne, je to pravda??? Prosím o radu

Dík

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Problem konecne vyrieseny. Prachov nebolo nazvys, tak som kupil repliku. Vysla ma okolo 99 EUR. Ma to dva roky zaruku, tak ked to skape obucham im to o hlavu. Chyba je uz prec, motor ide kultivovanejsie, mam pocit ze sa skor dostanem do vyssich rychlosti. Zostalo mi vsak posklbavanie hlavne na dvojke. Predtym to sklbalo pri pridani a pusteni plynu snad na vsetkych rychlostiach, teraz uz len ta dvojka. Este som menil senzor tlaku (MAP), ale ten novy hodil asi po 50 metroch chybu. Auto sklbalo, skapinalo, dusilo sa. Dal som tam ten stary, aj ked bol zas.aty od oleja a nemal som ho cim vycistit. Tak dufam ze to sklbanie prejde ked to vyreklamujem a vymenim..

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Tak toto mi neda nenapisat. Po polroku, co som novu klapku reklamoval a druha je tiez na pikacu, som sa konecne vcera nastval a poriadne sa pozrel na moju staru klapku. Prisiel som na to, ze ked ju nejaky debil cistil, tak zdeformoval hranu tej pohyblivej klapky a ta bola tym padom trochu sirsia. 8O Takze v podstate nesla klapka uplne zavriet. Tym padom pri zakladnom nastaveni nedosiahla spodny doraz a hodila error. Tak som to velmi jemne zarovnal a dnes vyskusal. Klapka viditelne ide zavriet viac (nie je to az tak vidiet na klapke ale skor na tej casti kam sa prychytava lanko) a zakladne nastavenie urobi uplne v poho.. :D Teraz mi auto konecne poriadne ide. Tie repliky boli jedna horsia ako druha. Pri jednej to skapinalo za tepla a druha aj za jazdy zrazu hodila stav idle. Spinac volnobehu sice fungoval ok, ale klapka sa proste sporadicky skratovala. V stredu ju poslem naspet a tretiu nech si nechaju :D Poviem im nech mi poslu prachy. :D

Coudak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.12.2010 16:21

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Coudak »

Zdravím,
dneska jsem měl připojený auto na Vagu a ukázalo to tuhle chybu: 00282 "ovladac skrtici klapky (V60)" - sporadicka. Poradili byste mi jestli se to dá nějak vyřešit nebo hold musím koupit novou?
Díkec

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od bifur »

Vymaz to a jazdi dalej. Uvidis ci sa to znovu objavi. Mne to obcas robila stara klapka, zasekaval sa mi krokovy motorcek a obcas mi zostali vysoke otacky na volnobehu. Ale dialo sa to par krat za rok, tak som to neriesil.. Vzdy som potom zmazal chybu a islo sa dalej. Ci je klapka ako tak v pohode zistis ked ju vycistis a urobis zakladne nastavenie. Ak nepojde urobit, tak bude asi v haji (ale nemusi)..

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Zemi77 »

Zákl. nastavení se dělá na vypnuteém motoru co já tak vím, ohřátem na provozní teplotu

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Zemi77 »

Chlapci měl bych otázku jednu:

Když mám nastartováno a koukám do vagau, ted nevím teda z halvy jaka je to skupina ubec... (1,8T) Tak políčko kde se ukazuje volnobeh hezne zatížení obohacení....určitě víte co myslím že :).... má tam skočit i plné zatížení při plném plynu nebo jen obohacení :?: :?:

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od tomakecTD »

Jen volnoběh, mírné zatížení, obohacení myslím tak nějak :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Zemi77 »

Tak to by bylo pak v pořádku, jestli je tam jen obohacení tak cajk to mě tam skáče, měl jsem za to z jiných aut, že tam skočí ještě plné zatížení:)Měnil jsem totiž klapku, měl jsem mrtvej spínač plného zatížení právě, když jsem od 3/4 plynu šel pomalu k podlaze nebyl už žádnej rozdíl

venssa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 06.12.2012 17:25

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od venssa »

Zdarvím.
Byl jsem na čištění + základní natavení škrtící klapky
teď mi po nastartování motor drží na volnoběh otáčky kolem 850/min.
ale jak ujedu kousek cesty, vyřadím nebo jen vyšlapnu spojku,myslím tím při dojezdu do křižovatky,zastavování atd.. tak mi otáčky zůstanou vyset někde kolem 1100 - 1200/min.
Čím to může být??

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od Doctor Driver »

Zdravím hoši, měl jsem u Golfika stejný problém, že nešlo udělat základní nastavení klapky. Problém byl v tom krokovém motorku klapky, že už prostě odešel za ty léta. Tak jsem dal klapku novou a od té doby jezdí jak fik.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od sedli01 »

Cerus ! :)

Ať nezakládám nové téma, dávám sem.

Mám zalkarbonované EGR, ale funguje, budu komplet čistit. To stejné i škrtící klapku, tu jsem nikdy nečistil. Budu ji demontovat a čistit - postup mám nastudovaný, sprej na čištění koupený, štěteček taky.

Ale žil jsem v tom, že předtím odpojím baterii, po vyčištění baterii opět připojím a po nastartování si řídící jednotka upraví nastavení škrtící klapky sama dle potřeby. Teď vidím, že je to jinak, musí se udělat přes diagnostiku.

S tím bych musel někam zajet. Případně mám čínskou diag.zásuvku OBD 2 ( elm označení ) a program Torque v telefonu, půjde to přes to udělat ? Nebo mi dá někdo tip na nějaký program so ctáhnu do pc ( W10 ) a přes tu zástrčku elm nastavím ? propojení přes bluetooth ( to v notebooku mám ). Jde to takto udělat ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od xerxes »

nazdár klapka i EGR by se měla adaptace provést sama po odpojení baterie,pokud nepujdetak bys po případě udělal i tím co máš :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“