Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TomVanLie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.02.2012 19:24

Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

Příspěvek od TomVanLie »

Zdravím,

na mém VW Passat r. 2001, 1.8T automat poslouchám už delší dobu nějaké divné řinčení z motoru. Tento je v se projevuje nejčastěji při druhém rychlostním stupni při rychlosti 20km/h, kdy sešlápnu plyn. Samozřejmě se to děje i na ostatní převody, kdy motor vytáčím z 1200 na cca 1700 o.m-1. Je mi jasné, že z tohoto popisu moc nic nejde zjistit, proto jsem natočil dnes 3 videa, kde tento jev je hezky vidět. První jev je startování, při něm je to vždy slyšet (i když já to v interiéru neslyšel) na kameru je to ale více než zřetelný zvuk. Druhé video je z jízdy, kdy se snažím tento jev co nejvíce dráždit, aby to z toho bylo patrné. Třetí video je natáčené také za jízdy, avšak pouze otáčkoměr, aby bylo jasně viditelné, při kterých otáčkách mi to dělá. Na volnoběh se to neozývá, pouze za jízdy.

Byl bych vděčný za jakýkoli nápad nebo připomínku, jsem opravdu bezradnej, v autorizovaným servisu by nejraději to auto hodili na vrakáč a nacpali mi nový, takže mi samozřejmě neporadili (Kromě rad koupit nový motor atp.)

Video 1: http://youtu.be/JuPqz_M1XvM" onclick="window.open(this.href);return false;
Video 2: http://youtu.be/RvU_Vu1lASU" onclick="window.open(this.href);return false;
Video 3: http://youtu.be/NNA_zS2pP2c" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky moc za jakýkoli komentář

Tom
VW Passat Variant B5 1.9 TDI AFN 81kW kombi
VW Passat B5.5 1.8T 110kW automat
VW Passat Variant B5.5 Highline 2.8 V6 30V 4motion Chrom paket

TomVanLie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.02.2012 19:24

Re: Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

Příspěvek od TomVanLie »

Po dlouhém hledání závad Passatů na netu jsem zjistil, že to nejspíš dělá hydraulický napínák rozvodového řemenu. Spravoval to už někdo? Popřípadě, znáte někoho, kdo by to zvládl udělat? Jak se pohybuje cca cena za práci? Napínák dodám.
VW Passat Variant B5 1.9 TDI AFN 81kW kombi
VW Passat B5.5 1.8T 110kW automat
VW Passat Variant B5.5 Highline 2.8 V6 30V 4motion Chrom paket

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

Příspěvek od Alous »

Podle me pokud to bude tim naponakem, tak nech vymenit i rozvody cely aby si ten remen nahodou nemel nacnuty pokud ti ten napinak nefunguje jak ma. Vetsinou se to vymenuje zaroven s tema rozvodama. Ale muze to byt klidne i retez co je vzadu na vackach casem se povoli a je volny pak to rachoti.

TomVanLie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.02.2012 19:24

Re: Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

Příspěvek od TomVanLie »

Díky moc za tip. Nevíš prosím, jak se to pohybuje cenově? Nějak ani nevím, kdo by mi to udělal. Sám si na takovou velkou věc netroufám.. Někde jsem na netu našel, že by to ještě mohlo být čerpadlem.. Co si o tom myslíte? Ten zvuk je opravdu hroznej, chtěl bych to spravit co nejdřív..
VW Passat Variant B5 1.9 TDI AFN 81kW kombi
VW Passat B5.5 1.8T 110kW automat
VW Passat Variant B5.5 Highline 2.8 V6 30V 4motion Chrom paket

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Divný zvuk z motoru připomínající rachotění plastů.. PLEASE HELP

Příspěvek od Alous »

Tak to už nevim kolik to stálo, ale nechaval sem si to dělav přimo ve VW porche Brno zarověn i se zdvihatkama (hydroštely) a nechal sem tam přes 25t kč

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“