zápach benzínu v kabině.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kraken1965
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.03.2013 13:53

zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od kraken1965 »

Zdar nevíte někdo proč když nastartuju auto a zároven mám puštěnej ofuk skel zacejtim silnej zápach benzínu.Dík

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od marfy8 »

Otevři si kapotu a hledej, čuchej :D ... Podívej se jestli nemáš vypadlou hadici od odlučovače oleje...

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od paprika44 »

marfy8 píše:Otevři si kapotu a hledej, čuchej :D ... Podívej se jestli nemáš vypadlou hadici od odlučovače oleje...
Odlučovač oleje ? Spíš by jsem se podíval jestli nemá upadnutou hadici od odvětrávání klikové skříně :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od Kubos32 »

paprika: však to je to stejne ))
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od jurod »

Zkusil bych nádobku s aktivním uhlím...mrknout na ventil na ní, jestli správně funguje...
Jinak zkus pohledat, tohle téma se tady několik krát řešilo...takže určitě něco najdeš... :wink:

Jinak nějaký ten smrad za studena je podle mně asi normální, jde tam bohatší směs - více benzínu,
katalyzátor není v provozní teplotě...takže tam vzniká hodně kysličníku uhelnatého a nespálených
uhlovodíků...otázka kudy ti to jde do ventilace..a jestli to je je jen za studena...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

kraken1965
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 07.03.2013 13:53

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od kraken1965 »

jen za studena.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od Doctor Driver »

Mě to dělalo hlavně za tepla ale i za studena, že prostě smrděl v kabině benzín, jak v nějaký starý škodovce. Měl jsem povolenej ventil nádobky s aktivním uhlím. Po jeho dotažení (šel jen o kousek) je po zápachu.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od xerxes »

taky bych se přiklaněk k odvětrani nadrže

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od jurod »

Právě, že pokud by to byla nádobka, tak by to smrdělo spíš pořád, ne jen za studena....

Nemáš děravé svody nebo tak? Za studena tam jde dost benzínu a ty nespálené zbytky celkem smrdí...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od bifur »

Pozri najprv tu hadicu ovetravania ak to pripomina vyfukove plyny. Ja som si tiez myslel ze mam deravy vyfuk alebo zvody a rozsypala sa mi spojka na hadici odvetravania, kedze to mam dobastlene kvoli mojmu airboxu z TDI.. Pokial citit cisty benzin, tak skor palivove hadicky, odvetravanie nadrze a cuduj sa svete, mne pomohla vymena lambdy. Za studena som mal taku bohatu zmes, ze mi smrdel benzin jak hovado, a bolo citit nespaleny benzin..

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od jurod »

Otázka kdy to začne smrdět...jestli to smrdí po tom jak otočí klíčem a nastartuje, tak s tím lambda nemůže mít nic společného. Ta totiž v té době nepracuje...ta začíná pracovat několik desítek vteřin po startu...až se zahřeje na provozní teplotu. Za studena tam jde směs, která je předvolená v RJ motoru...Je to směs bohatá, takže ten benzín tam jít cítit může...proto se mi to spíše zdá jako normální...navíc většina věcí smrdí i za tepla...tím ale nechci říct, aby je neprošel...tím, že si to projde nic nepokazí...
Jinak to je 1.6 SR AKL? Tady odvětraní kliky asi nenajde..když už tak odvětrání víka hlavy válců...pod tím odvětrávačem bývá hodně často špatné těsnění...a taky hadice z něho...je to součást hadice z airboxu do klapky...pokud tedy máš AKL...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od marfy8 »

Hlavně by chtělo aby se pod haupnu mrknul sám autor ... :D

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: zápach benzínu v kabině.

Příspěvek od Shorty »

Měl jsem stejný případ a byla to hadička odvětrávání nádrže co vede do nádobky s aktivním uhlím. Na blatníku v kastli je taková plastová úchytka co jí má držet a pod ní má ta hadička tendenci praskat. Zkusil jsem to pořádně přelepit izolačkou ale nepomohlo, tak jsem koupil tu hadičku (dodává se dohromady i s tim špuntem do nádobky), shodná je tuším i pro nový golfíky a cena asi 350. Jinak zjistil jsem to tak, že jsem tu pořádně očuchal. Taky je možný, že máš třeba jen uvolněný spoj v té hadičce nebo ten špunt špatně zařazený v nádobce...tak čuchej,at nevyhazuješ prachy zbytečně
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“