Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Goauld »

V71 je právě ta klapka co přepíná mezi vnitřním okruhem a vzduchem z venku, ale ten motorek co máš na fotce vypadá jinak, než ten co tam má být. Akorát nevím, jestli to neřešíš u passata co máš jako avatar, tam to klidně muže byt jinak, já se bavím o Golf IV / Octavia, tam takovej motorek není.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od albertp »

Аno,mam passata,psal jsem to tady,ihned na začatku.
@lbert

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Goauld »

Tak to se omlouvám, že sem si nevšiml, nebo možná všiml, ale zapomněl sem na to. V sekci Golf IV bych to jaksi nečekal, moc Passatů se tady neřeší.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od albertp »

Goauld píše:V71 je právě ta klapka co přepíná mezi vnitřním okruhem a vzduchem z venku, ale ten motorek co máš na fotce vypadá jinak, než ten co tam má být. Akorát nevím, jestli to neřešíš u passata co máš jako avatar, tam to klidně muže byt jinak, já se bavím o Golf IV / Octavia, tam takovej motorek není.

Tak že ta klapka co jsem mel na foto opravdu je (V71),tak jsem to vyřešil tak že vymenil V68 na V71,samozrejme nechal jsem ty tahla na mistě.Jezdim 2 dni,zatim žadnou chybu ne hlasi,pokud bude hlasit -tak V68,ale ta ma super přistup na vymenu. :good:
@lbert

Damn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.12.2012 08:52
Bydliště: Šumperk

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Damn »

A co to mlžení, mám stejný problém. A nemáš ty fotky ještě v pc? tady je to hrozně malý, potřeboval bych to vyřešit. Díky

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Zdar mládenci. Po zimě mě začalo chrčet jako zevnitř z pod kaslíku spolujezdce. Občas se to chvíli ozývá i když vypnu větrák či klimu. Celá klima normálně funguje na všechny mody a ze všech otvorů. Když jsem to píchnul na VAG tak to vyhodilo chybu 01274, defekt V71 a ta chyba se vrací. Základní nastavení pomohlo jen na chvíli. Takže mám dotaz: jak to mám řešit, popřípadě jak se k tomu servomotorku dostanu? to jde po vyndání kastlíku? Něco víc jako části větrání nebo airbag bych moc vyndavat nechtěl....podotýkám, že se jedná o golfa. Jo a ještě: dá se kdyžtak použít ta V71 z oktávky kdyby se to měnilo?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Když sundáš pylový (kabinový) filtr a podíváš se na klapku vnitřní recirkulace a ta se nehýbe (po zmáčknutí příslušného tlačítka),diagnostika hlásí chybu V71 tak V71 je v :gey: .Protáčí se umělohmotné kolečko servomotorku.Motorek je stejný jako u Cocty.Jestli ale budeš dávat starou tak se podívej na to umělohmotné kolečko .
Řeknu ti jen tolik:Několik jsem jich měnil a je to :mrgreen: ..Začíná to cenou nové okolo 1tis/Kč a potom přístupem k ní.Pokračuje to správným načasováním táhel a konečné nastavení na VAGíně to je potom jen :smoke: .
Je umístěna z boku palubovky a je to opravdu pěkná :dog:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Je to sice Aud,i ale je to dobrá ukázka toho, jak to má fungovat:

http://www.youtube.com/watch?v=TuuZFh2LRSk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Mě se právě zdá, že vše funguje jak má. Jen se asi protáčí kolečko v tom V71 (což bude asi ten rušivý zvuk) a občas to hlásí i Vag. Ta samotná klapka se otáčí, ale asi ne úplně dobře. Normálka se zavře, ale v režimu otevřeno zůstane tak jak je na fotce. Ale dokud se bude alespon hýbat, tak nebudu řešit.

Obrázek
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Nezkoušel to prasklé kolečko někdo opravit tou metodou za použití uřízlého kousku F konektoru na koax kabel. Někde jsem četl, že je vhodný protože je v něm vnitřní závit a zakousne se do toho plastu na kolečku. Ideální by bylo zjistit jaký má ta hřídelka průměr, abych si sehnal vhodný rozměr i toho konektoru...nemá prosím někdo ten motorek rozebraný, že by mi to změřil...pěkně prosím, smutně koukám :sorry:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

A kde ten říznutý F konektor našroubuješ?Nahoře i dole jsou přidána jakási žebra.Asi pro "pevnostní namáhání".
Přílohy
kladka.JPG

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Tady je lepší foto té prasklinky.Osobně bych vyměnil celou V71. Je to sice ranec peněz (kolem 1tis), ale samotná výměna je pěkná :dog: a dělat to 2x?
Přílohy
kladka II.JPG

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Tak včera jsem vyndal tu V71, demontáž celkem šla a kolečko se opravdu protáčí. Jenže mám ho prasknuté na dvou místech a úplně skrz, takže opravit to asi vůbec nepůjde. Ten F konektor bych napasoval na ten střed kolečka (průměr 10mm, ale nesehnal jsem ho, nikde v okolí nemají tento rozměr) aby se to do něj zakouslo, četl jsem to na octavia foru. Takže jediná možnost pro mě je asi sehnat nový nebo jetý ale funkční motorek. Montáž samotná bude asi o dost horší než demontáž, ale snad se to povede. Vracet tam ten porouchaný mi přijde kravina, tak jezdím zatím bez motorku a s oběma klapkama volnýma a otevřenýma na venkovní přívod
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Dalo by se to asi dát jen na tu vrchní stranu.Na té spodní je tištěný spoj a v případě uvolnění té matky by mohlo dojít i k případnému zkratu.Lepit to nejde.Jeden kolega to lepil spešl lepidlem na plasty a stejně mu to prasklo.Z vrakáče asi také nebrat.Jedině na místě rozebrat a kouknout se tomu na střeva.
Při té z5né montáži to je tak trochu opravdu :dog: . Hlavně nastavit to časování servomotorku a kladky.Po montáži nezapomenout nastavení na VAGíně.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od Shorty »

Zatim jsem ještě nový nesehnal, ale určo ho rozeberu (pokud to nebude funglovka) a pokusím se to zadělat ve správné poloze. Pokud budu vyndavat kolečko tak abych pak zase ty střeva nenamontoval naopak jako se mi to stalo u motorku zadního stěrače a ze základní polohy mi to začalo stírat dolů zadní vrata...takle to dopadne, když to člověk skládá ve spěchu :negative:
Naposledy upravil(a) Shorty dne 10.07.2013 10:50, celkem upraveno 1 x.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“