1.4 TSi - DSG

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

1.4 TSi - DSG

Příspěvek od Dardemon »

Ahoj,
máte někdo 1.4 TSI + DSG?

Měl jsem původně golfa V, kde DSG bylo v olejové lázni. V sedmičce už to chodí na sucho a přijde mi, že to řazení není tak plynulé, jako ve starém voze. Hlavně když potřebuju prudce zrychlit, tak podřazení o 2 stupně, nebo naopak řazení při rychlém zrychlování je podivné.

Díky za podněty
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: 1.4TSI + DSG

Příspěvek od concorde »

Cau, mel jsem petkovou R32 s DSG a byla paradni, sestkove 1,4 2x a taky jsem byl spokojen a ted v sedmicce ji mam taky a nemohu si stezovat. Muzu radit plynem - kdyz chci aby podradil, trochu vic seslapnu a nebo dam rovnou rezim Sport. Prijde mi, ze v Normalu je ten motor podtaceny a nelibi se mi to. Chapu to ale kvuli spotrebe. (Na tu si ale nehraju)

Mxslim ze to ze ma sedmicka suchou prevodovku neznamena ze tam olej neni, jen je brana ne z vlastni olejove lazne ale odjinud. Nastuduju a napisu.


U vsech DSG prevodovek jsem ale zaznamenal jednu drobnost - dokud jsou nove, radi sametove a neslysne. Ale tak od 20-30 tis uz je slyset klapnuti, hlavne pri jednicce a dvojce - jak tam rychlost zapadne. Je to prirozene a normalni, ale kdo dsg mate, uzivejte si to ticho pri nove .... Dlouho to nebude :)

Mam zkusenosti i s PDK z 911 ale to by bylo na samostatny clanek
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG

Příspěvek od Dardemon »

DSG 6 stupnove ma spojky v olejove lazni, 7 stupnove jsou suche, proto taky nemuzou ty spojky tolik drzet, protoze by se spalily, takze to razeni je "raznejsi".
Na 6 stupnove v golf 5 jsem najel 250 tisic km a radila bez jakekoliv opravy (krome pravidelne vymeny oleje) absolutne tise, bezchybne, stale stejne od koupe.

Tady 7 stupnova bych rekl ze se trochu uklidnila v prvni tisicovce kilometru a ted radi uz hezky. Kazdopadne se ale pri nejblizsi navsteve servisu dotazu na aktualizaci ridici jednotky.

Edit: jediny co je v oleji, pokud alespon vim, tak je mechatronika u 7 stupnovky, ta se menit "nemusi" ... je to ale doporuceno.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: 1.4TSI + DSG

Příspěvek od jar_da »

ona se taky DSG "učí", tak jí to třeba chvilku trvalo,než se naučila tvůj styl jízdy a teď to bude už o.k.
CAXA

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4TSI + DSG

Příspěvek od Pantani »

Dardemon:
Mám možnost přímého srovnání s DSG6/olej u 2.0 TDI Škoda Yeti. Podle mýho tam řadí sametověji, je to prostě jiný řazení, jinej produkt. Do 20.000 km na mým to bylo srovnatelný víc, teďka jsou slyšet z mý DSG7 občas nějaký lupance při studeným rozjezdu hlavně. Popisoval jsem tu divný chování auta při popojíždění v zácpě, považuju vše ale zatím za vlastnost a neřeším, nemá to cenu, obzvlášť při chování českých servisů je třeba zachovat klid pro zachování vlasových kořínků... ;-) Část mých problémů vyřešil upgrade fw DSG + upgrade řídící jednotky motoru.
Dardemon píše:Edit: jediny co je v oleji, pokud alespon vim, tak je mechatronika u 7 stupnovky, ta se menit "nemusi" ... je to ale doporuceno.
Kým je to doporučeno? VW? Po kolika km? Kde se o tom něco dozvím? Za jaké případné problémy v praxi je vůbec mechatronika zodpovědná?
jar_da píše:ona se taky DSG "učí", tak jí to třeba chvilku trvalo,než se naučila tvůj styl jízdy a teď to bude už o.k.
Je okolo toho nějakej popis? - pokud možno oficiální. Nějakej link? Všude čtu od všemožných lidí jak se DSG učí, ale nikdy nic oficiálního a žádný oficiální popis o tom, jak by to fungovalo. Diky
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG

Příspěvek od Dardemon »

Bohuzel ja nic oficialniho nemam, jenom jsem na forech cetl jak si nekdo u 7 stupnovky menil olej v mechatronice a tekl mu z toho skoro dehet = predpokladam ze je dobry to jednou za 60 stejne jako u prvni generace vymenit ... stoji to par korun. Hlavne je otazkou, jestli je dobry napad davat to do ceskeho servisu.

Todle uz ale neresim, jestli s tim DSG budu nekdy chtit delat neco vetsiho, tak se balim a z Ostravy jedu do Nemecka. Rozdil v cene se vrati na ceste a alespon budu vedet ze to delaji lidi, co to videli jinak nez na planku a 2 hodinovem skoleni.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Dardemon »

Ahoj,
netušíte někdo čím by toto mohlo být, popřípadě jestli s tím mám jet hned do servisu?

Když zařadím zpátečku a vytočím kola maximálně doprava, tak při couvání se projevuje zvuk, jakoby se pneumatika o něco obrušovala (dření plochy o plochu).
Neprojevuje se to při vytočení doleva, popřípadě jízdě dopředu (což je podivné).

Nějaké nápady? Je to Golf VII 1.4 DSG
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Dardemon »

Tak jsem dneska blbnul po parkovisti a dela to i pri jizde dopredu. Je uplne fuk na kterou stranu jsou kola vytocena a jestli jedu dopredu, nebo dozadu. Dreni se ozyva pri vytocenych kolech na max.

Na pristi utery jsem objednany do Hellera, tak snad s tim panove neco udelaji, docela me to sere :( Ma to najeto 1300 a dela to asi od vyroby.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od jar_da »

kola origo z výroby?
CAXA

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Dardemon »

Ano, dokonce original 16, takze uz vubec zadna specialita
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Sochy007 »

reklamace..nenech se odbyt !!!!!
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Dardemon »

Tak nakonec jsem reklamacku zrusil a do servisu vubec nejel ...
Poradne jsem o vikendu protahnul auto v serpentynach a zda se, ze to golfik rozchodil :D
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Adlib »

Tento zvuk způsobuje vnější manžeta kloubu, kdy při úplném rejdu třou jednotlivé kruhy o sebe. Manžeta je poměrně tuhá a mělo by to odeznít časem samo.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Dardemon »

Fakt?
Pac jak bylo hezky a horko, tak to bylo OK = zrusil jsem Hellera ...
Dneska mi to zase od rana delalo, pac je venku 10 stupnu a vesele prsi, tak jsem z toho byl cele dopoledne na prasky pac jsem si predstavoval, jak se zase objednam do servisu, dojedu tam a zrovna to delat nebude.

Takze je zbytecny to resit a jezdit dal? Auto ma zatim 1500km, takze tydle veci asi zajety moc nejsou.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: 1.4TSI + DSG - podivný zvuk při couvání

Příspěvek od Adlib »

Existuje na to TPI, které popisuje právě tuto závadu, dostal by jsi pravděpodobně stejnou odpověď. Pokud to dělá jenom při rejdu, tak si myslím, že to je právě tím.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“