Unik vody a oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Velvy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 10:23

Unik vody a oleje

Příspěvek od Velvy »

Zdravím pánové,potřebuju poradit,již delší dobu se mi ztrácela voda a nemohl jsem na to přijít a včera se mi ztratila celá nádržka během asi 20km a ještě k tomu mi začal stříkat olej ven skrz tlakové čidlo.Dneska to vezu do servisu,ale jen jsem chtěl od Vás vědět,co to asi způsobilo,ať jsem připravený na nejhorší,díky

KN-master
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 27.01.2013 13:54

Re: /nik vody a oleje

Příspěvek od KN-master »

Máš v háji nejspíše těsnění pod hlavou, koukni na olejové víčko zda na něm není nesmysl emulze.

Velvy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 10:23

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od Velvy »

A může to být i prasklá hlava?

Velvy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 10:23

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od Velvy »

Jinak té emulze tam mám hodně

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od vtuni »

může to být i prasklá hlava..
v každým případě je to na 100 jedno v horším případě druhý..
sundat hlavu musíš tak i tak... a jak to rozděláš tak uvidíš...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od martin.marek »

Jestli je to 1.6 a jezdis kratky trasy tak ta emulze na vicku je normalni jev. A nez budes neco rozdelavat zkontroluj jestli ti ta kapalina nenika pres vodni pumpu, termostat, hadice atd.. Ja si myslim ze to bude nejaka banalita za par korun. Sundani hlavy je to posledni a nejhorsi reseni ktery muze nastat. Protože jestli to bude opravdu hlava tak se nedoplatis. Nech zmeřit kompresni tlaky. Tam se 100% zjisti jestli je to ta hlava nebo ne. Mozna se prijde na to ze ti kopresni tlak unika pres pres hlavu i krouzky. A potom das motoru papa

Pro Vtuni: Už jsi někdy sundaval u auta hlavu? že hned radis "tak i tak musi hlava dolu"?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od marfy8 »

martin.marek píše:Pro Vtuni: Už jsi někdy sundaval u auta hlavu? že hned radis "tak i tak musi hlava dolu"?
Asi nevíš s kým mluvíš :D :D ... Ale určitě se ti k tomu vyjádří :D

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od golfer66 »

už smolí séérku... :-D
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od vtuni »

martin.marek píše: Pro Vtuni: Už jsi někdy sundaval u auta hlavu? že hned radis "tak i tak musi hlava dolu"?
bohužel ..nikdy :( ...
možná kvůli tomu že je to to posledni a nejhorsi reseni ktery muze nastat ..tak jsem se do toho radši nikdy nepouštěl.... :( přecejenom sundat ventilový víko... povolit rozvody.. a pak odšroubovat 10 šroubů není žádná pr**l.. :!: :blush:
ne ted vážně....
hlavu jsem opravdu nikdy sundanou neměl..vlastně ani pořádně nevím na co tam ta hlava je... :(

. ale četl jsem o tom na http://www.taksitokurvavygoogluj.cz" onclick="window.open(this.href);return false; že je to prý jediný řešení...sundat hlavu a pak prej podle barvy těsnění uvidím kudy to teče :smoke:
to, že to někomu chčije bokem, např přes pumpu, jsem nebral v potaz díky oznámení :
Velvy píše:již delší dobu se mi ztrácela voda a nemohl jsem na to přijít a včera se mi ztratila celá nádržka během asi 20km a ještě k tomu mi začal stříkat olej ven skrz tlakové čidlo.
protože poteklá příruba nebo pumpa se v mém pojetí hledání závady nestotožňuje se souslovím "nemohl jsem na to přijít" protože mít půl motoru zachcanýho na červeno s žlutou mastnou emulzí je nepravděpodobné ve vztahu s tímto tvrzením :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od lifty »

Ty jsi moula, fakt :D

Jinak k tématu, nekoukal jsi někde okolo motoru jestli tam nejsou stopy? Mě to teklo okolo toho Tčka co vede do motoru, byly volný ty dva šrouby co to drží. Ale jak to vypadá, tak prezident bude mít zase pravdu :D
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od vtuni »

v tomhle případě bych ji klidně a ještě rád neměl. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale pokud napíše "někudy se mi to ztrácí a nevím kudy! ... tak pro mě je to poměrně jednoduchá hádanka... pokud se to neztrácí ven...musí se to ztrácet dovnitř... :wink: :mrgreen: a tam je jen cesta....???? no kudy...???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Velvy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 10:23

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od Velvy »

No díval jsem se a nikama to neteče a ani není vidět žádná stopa po fridexu.V nádržce na vodu mi stoupá hladina,když natočím motor a olej není taky moc čistý.

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od lifty »

Tak hlava. Pokud je olej ve vodě nebo naopak tak bych to taky viděl na tu hlavu.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od xerxes »

pokud ti stoupa tlak jak nastartuješ tak bude praskla hlava vyjimečně je v tomto připadě špatne těsněni

Velvy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.10.2012 10:23

Re: Unik vody a oleje

Příspěvek od Velvy »

Tak dneska mi na to konečně v servisu přišli a je to prasklý blok motoru v závitu,ve kterém je přišroubovaná hlava,budou se to snažit zavařit.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“